kirigami-addons - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

en: Rotate left
el: Περιστροφή αριστερά

en: Rotate right
el: Περιστροφή δεξιά

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
el: Εμφάνιση τίτλου

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
el: Απόκρυψη τίτλου

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Previous image
el: Προηγούμενη εικόνα

en: Next image
el: Επόμενη εικόνα

[ctx: @action:button]
en: Close
el: Κλείσιμο

en: Download
el: Λήψη

[ctx: @action:button]
en: Volume
el: Ένταση

[ctx: @action:button]
en: Cancel
el: Ακύρωση

en: About KDE
el: Σχετικά με το KDE

en: Be Free!
el: Ελευθερωθείτε!

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
el: Το KDE είναι μια παγκόσμια κοινότητα από προγραμματιστές, καλλιτέχνες, συγγραφείς, μεταφραστές και δημιουργούς που είναι αφοσιωμένοι στην ανάπτυξη Ελεύθερου Λογισμικού. Το KDE παράγει το περιβάλλον εργασίας Plasma, εκατοντάδες εφαρμογές, και τις πολλές βιβλιοθήκες λογισμικού που τις υποστηρίζουν.
    
    Το KDE είναι μια συνεταιριστική επιχείριση: δεν υπάρχει μία μοναδική οντότητα που να ελέγχει την κατεύθυνση της ή τα προϊόντα της. Αντιθέτως, δουλεύουμε μαζί για να πετύχουμε τον κοινό στόχο της δημιουργίας του καλύτερου Ελεύθερου Λογισμικού. Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι να συμμετέχουν και να συμβάλλουν στο KDE, συμπεριλαμβανόμενου και εσένα.

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
el: Το λογισμικό μπορεί πάντα να βελτιωθεί, και η ομάδα του KDE είναι έτοιμη να το κάνει. Ωστόσο, εσείς - ο χρήστης - πρέπει να μας πείτε όταν κάτι δεν λειτουργεί σύμφωνα με τις προσδοκίες σας ή θα μπορούσε να βελτιωθεί.
    
    Το KDE έχει ένα σύστημα καταγραφής προβλημάτων. Χρησιμοποιήστε το κουμπί παρακάτω για την αναφορά προβλήματος, ή χρησιμοποιήστε την σελίδα Περί του προγράμματος  για να αναφέρετε προβλήματα σχετικά με την συγκεκριμένη εφαρμογή.
    
    Αν έχετε κάποια πρόταση για βελτίωση τότε είστε ευπρόσδεκτοι να χρησιμοποιήσετε το σύστημα αναφοράς προβλημάτων για να καταχωρήσετε την επιθυμία σας. Σιγουρευτείτε ότι επιλέξατε ως σοβαρότητα την επιλογή "Wishlist".

en: Report a bug
el: Αναφορά σφάλματος

en: Get Involved
el: Ασχοληθείτε

en: Developer Documentation
el: Τεκμηρίωση προγραμματιστή

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
el: Το λογισμικό KDE είναι και πάντα θα είναι διαθέσιμο χωρίς χρέωση, ωστόσο η δημιουργία του δεν είναι δωρεάν.
    
    Για να υποστηρίξει την ανάπτυξη η κοινότητα του KDE έχει δημιουργήσει την KDE e.V., μια μη κερδοσκοπική οργάνωση η οποία νομικά ιδρύθηκε στην Γερμανία. Η KDE e.V. εκπροσωπεί την κοινότητα του KDE σε νομικά και οικονομικά θέματα.
    
    Το KDE ωφελείται από πολλών ειδών συνεισφορές, συμπεριλαμβανομένης και οικονομικής. Χρησιμοποιούμε τα χρήματα για την αποζημίωση μελών και άλλων για έξοδα τα οποία θα επιβαρυνθούν κατά την συνεισφορά τους. Επιπροσθέτως χρήματα χρησιμοποιούνται για την νομική υποστήριξη και για την οργάνωση συνεδρίων και συναντήσεων.
    
    Θα θέλαμε να σας ενθαρρύνουμε να υποστηρίξετε τις προσπάθειές μας με μια δωρεά.
    
    Ευχαριστούμε πάρα πολύ εκ των προτέρων για την υποστήριξή σας.

en: Donate
el: Δωρεά

en: About %1
el: Σχετικά με το %1

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: License | Licenses
el[0]: Άδεια χρήσης
el[1]: Άδειες χρήσης

en: Report a Bug
el: Αναφορά σφάλματος

en: Libraries in use
el: Βιβλιοθήκες σε χρήση

en: Authors
el: Συγγραφείς

en: Credits
el: Αναγνώριση

en: Translators
el: Μεταφραστές

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
el: Σήμερα

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
el: Ορθογραφικός έλεγχος

[ctx: @title:window]
en: About %1
el: Σχετικά με το %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
el: Σχετικά με το KDE
