kirigami-addons - en to ca@valencia translation catalogue (99 entries)

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Zoom in
ca@valencia: Amplia

en: Zoom out
ca@valencia: Reduïx

en: Rotate left
ca@valencia: Gira a l'esquerra

en: Rotate right
ca@valencia: Gira a la dreta

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show caption
ca@valencia: Mostra la llegenda

[ctx: @action:intoolbar]
en: Hide caption
ca@valencia: Amaga la llegenda

en: Save as
ca@valencia: Anomena i guarda

en: Previous image
ca@valencia: Imatge anterior

en: Next image
ca@valencia: Imatge següent

[ctx: @action:button]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Download
ca@valencia: Baixada

[ctx: @title:dialog]
en: Success
ca@valencia: Correcte

[ctx: @title:dialog]
en: Warning
ca@valencia: Avís

[ctx: @title:dialog]
en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

[ctx: @title:dialog]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: @label:checkbox]
en: Do not show again
ca@valencia: No ho tornes a mostrar

[ctx: @action:button]
en: Volume
ca@valencia: Volum

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

[ctx: @action:button]
en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: Day
ca@valencia: Dia

en: Month
ca@valencia: Mes

en: Year
ca@valencia: Any

[ctx: @action:button]
en: Go Previous
ca@valencia: Ves fins a l'anterior

[ctx: @action:button]
en: Jump to today
ca@valencia: Ves fins a hui

[ctx: @action:button]
en: Go Next
ca@valencia: Ves fins a la següent

en: Hours
ca@valencia: Hores

en: Minutes
ca@valencia: Minuts

en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

en: Be Free!
ca@valencia: Sigueu lliure

en: KDE is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to Free Software development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.
    
    KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.
ca@valencia: KDE és una comunitat mundial d'enginyers de programari, artistes, escriptors, traductors i creadors que estan compromesos amb el desenvolupament de programari lliure. KDE produïx l'entorn d'escriptori Plasma, centenars d'aplicacions i moltes biblioteques de programari que els donen suport.
    
    KDE és una iniciativa cooperativa: cap entitat individual controla la seua direcció ni els seus productes. Tanmateix, treballem conjuntament per a aconseguir l'objectiu comú de crear el programari lliure més refinat del món. Donem la benvinguda a tothom per a afegir-se i col·laborar amb KDE, incloent-vos-hi.

en: Homepage
ca@valencia: Pàgina web

en: Report bugs
ca@valencia: Informeu dels errors

en: Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.
    
    KDE has a bug tracking system. Use the button below to file a bug, or use the program's About page to report a bug specific to this application.
    
    If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".
ca@valencia: El programari sempre es pot millorar, i l'equip de KDE està preparat per a fer-ho. En canvi, vós -l'usuari- heu de dir-nos quan alguna cosa no funciona tal com s'espera o si es pot fer millor.
    
    KDE té un sistema de seguiment d'errors. Utilitzeu el botó de davall per a informar d'un error, o utilitzeu la pàgina «Quant a» del programa per a informar d'un error específic d'esta aplicació.
    
    Si teniu un suggeriment de millora, us convidem a utilitzar el sistema de seguiment d'errors per a registrar la vostra petició. Assegureu-vos d'utilitzar el nivell de gravetat anomenat «Llista de desitjos» (Wishlist).

en: Report a bug
ca@valencia: Informeu d'un error

en: Join us
ca@valencia: Uniu-vos

en: You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!
ca@valencia: No cal que sigueu desenvolupador/a de programari per a ser membre de l'equip de KDE. Podeu unir-vos als equips d'idiomes que traduïxen les interfícies dels programes. Podeu proporcionar gràfics, temes, sons i millorar la documentació. Vós decidiu!

en: Get Involved
ca@valencia: Col·laboreu-hi

en: Developer Documentation
ca@valencia: Documentació de desenvolupament

en: Support us
ca@valencia: Ajudeu-nos

en: KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.
    
    To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters.
    
    KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings.
    
    We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation.
    
    Thank you very much in advance for your support.
ca@valencia: KDE és i sempre serà disponible sense càrrecs, però la seua creació no és debades.
    
    Per a donar suport al desenvolupament, la comunitat KDE va formar la KDE e.V., una organització sense ànim de lucre, fundada legalment en Alemanya. La KDE e.V. representa la comunitat KDE en qüestions legals i financeres.
    
    KDE es beneficia de molts tipus de col·laboracions, inclosa la financera. Els fons obtinguts s'empren per a tornar als seus membres i altres persones les despeses causades a col·laborar amb KDE. Altres fons s'empren per al suport legal i per a organitzar conferències i reunions.
    
    Us animem a ajudar els nostres esforços mitjançant una donació monetària.
    
    Moltes gràcies per la vostra ajuda.

en: Donate
ca@valencia: Donatius

en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: License | Licenses
ca@valencia[0]: Llicència
ca@valencia[1]: Llicències

en: Report a Bug
ca@valencia: Informeu d'un error

en: Libraries in use
ca@valencia: Biblioteques en ús

en: Authors
ca@valencia: Autoria

en: Credits
ca@valencia: Atribucions

en: Translators
ca@valencia: Equip de traducció

en: Visit %1's KDE Store page
ca@valencia: Visita la pàgina %1 de la KDE Store

en: Send an email to %1
ca@valencia: Envia un correu a %1

[ctx: Accessible description]
en: Current color "%1"
ca@valencia: Color actual «%1»

[ctx: Displayed in place of the date if the selected day is today]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: Date is not set]
en: Not set
ca@valencia: No establit

[ctx: @title:window]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @title:window]
en: Settings — %1
ca@valencia: Configuració — %1

[ctx: @action:intoolbar]
en: Go back
ca@valencia: Retrocedix

[ctx: @title]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @title:group]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @label:checkbox]
en: Enable automatic spell checking
ca@valencia: Activa la verificació ortogràfica automàtica

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore uppercase words
ca@valencia: Ignora les paraules en majúscules

[ctx: @label:checkbox]
en: Ignore hyphenated words
ca@valencia: Ignora les paraules amb guió

[ctx: @label:checkbox]
en: Detect language automatically
ca@valencia: Detecta automàticament l'idioma

[ctx: @label:listbox]
en: Selected default language:
ca@valencia: Idioma predeterminat seleccionat:

[ctx: No selected language]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @label:listbox]
en: Additional Spell Checking Languages
ca@valencia: Idiomes addicionals de verificació ortogràfica

en: %1 will provide spell checking and suggestions for the languages listed here when autodetection is enabled.
ca@valencia: %1 proporcionarà la verificació ortogràfica i suggeriments per als idiomes llistats ací si s'ha marcat la detecció automàtica.

[ctx: @action:button]
en: Open Personal Dictionary
ca@valencia: Obri un diccionari personal

[ctx: @title:window]
en: Spell checking languages
ca@valencia: Idiomes de verificació ortogràfica

en: Default Language
ca@valencia: Idioma predeterminat

[ctx: @title:window]
en: Spell checking dictionary
ca@valencia: Diccionari de verificació ortogràfica

[ctx: Placeholder message]
en: Add a new word to your personal dictionary…
ca@valencia: Afig una paraula nova al vostre diccionari personal…

[ctx: @action:button]
en: Add Word
ca@valencia: Afig una paraula

[ctx: @action:button]
en: Delete word
ca@valencia: Suprimix la paraula

[ctx: @action:button]
en: Spell Checking
ca@valencia: Verificació ortogràfica

en: Open Command Bar
ca@valencia: Obri la barra d'ordres

[ctx: @title:dialog]
en: Reserved Shortcut
ca@valencia: Drecera reservada

[ctx: @info]
en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ca@valencia: La tecla «F12» està reservada a Windows, no es pot utilitzar com a drecera global.
    Escolliu-ne una altra.

[ctx: @title:dialog This happen when a global shortcut is already defined with the same shortcut]
en: Global Shortcut Shadowing
ca@valencia: Drecera global ombrejada

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
ca@valencia: La combinació de tecles «%1» està ombrejada per les accions globals següents:

[ctx: @info]
en: Action '%1' in context '%2'
ca@valencia: Acció «%1» en el context «%2»

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination shadows following global actions:
ca@valencia: La combinació de tecles «%1» ombreja les accions globals següents:

[ctx: @title:dialog]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
ca@valencia: Conflicte amb una drecera estàndard d'aplicació

[ctx: @info]
en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ca@valencia: La combinació de tecla «%1» ja s'ha assignat a l'acció estàndard «%2» que utilitzen algunes aplicacions.
    Segur que també voleu utilitzar-la com a drecera global?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ca@valencia: Entrada

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
ca@valencia: Cliqueu en el botó, llavors introduïu la drecera com ho faríeu en el programa.
    Exemple per a «Ctrl+A»: manteniu premuda la tecla «Ctrl» mentre premeu la «A».

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
ca@valencia: Neteja la seqüència de tecles

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
ca@valencia: Cancel·la la gravació de la seqüència de tecles

[ctx: @info:placeholder]
en: No results found
ca@valencia: No s'ha trobat cap resultat

[ctx: @title:window]
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

[ctx: @label:textbox]
en: Filter…
ca@valencia: Filtre…

[ctx: @title:window]
en: Shortcut: %1
ca@valencia: Drecera: %1

[ctx: @label]
en: Shortcut:
ca@valencia: Drecera:

[ctx: @label]
en: Alternative:
ca@valencia: Alternativa:

[ctx: Placeholder message]
en: No shortcuts found
ca@valencia: No s'ha trobat cap drecera

[ctx: @title:window]
en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

[ctx: @title:window]
en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE
