kio-extras - en to sv translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
sv[0]: Glöm fil
sv[1]: Glöm filer

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
sv[0]: Glöm plats
sv[1]: Glöm platser

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
sv: Ta bort den eller de valda filerna eller platserna från listan med nyligen använda i Dolphin och i Plasmas menyer. Det tar inte bort eller flyttar resursen eller resurserna.

en: Recent Documents
sv: Senaste dokument

en: Recent Files
sv: Senaste filer

en: Recent Locations
sv: Senaste platser
