kio_sftp - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Incorrect or invalid passphrase
ro: Frază secretă greșită sau nevalidă

en: Could not allocate callbacks
ro: Nu s-au putut aloca retroapeluri

en: Could not set log verbosity.
ro: Nu s-a putut seta nivelul de detaliere a jurnalului.

en: Could not set log userdata.
ro: Nu s-au putut inițializa datele utilizatorului pentru jurnal.

en: Could not set log callback.
ro: Nu s-a putut inițializa retroapelul pentru jurnal.

en: SFTP Login
ro: Autentificare SFTP

en: Use the username input field to answer this question.
ro: Utilizați câmpul de introducere a utilizatorului pentru a răspunde la această întrebare.

en: Please enter your password.
ro: Introduceți parola dumneavoastră.

en: Site:
ro: Sait:

[ctx: error message. %1 is a path, %2 is a numeric error code]
en: Could not read link: %1 [%2]
ro: Legătura nu a putut fi citită: %1 [%2]

en: Could not create a new SSH session.
ro: Noua sesiune SSH nu a putut fi creată.

en: Could not set a timeout.
ro: Temporizarea nu a putut fi stabilită.

en: Could not disable Nagle's Algorithm.
ro: Nu s-a putut dezactiva Algoritmul Nagle.

en: Could not set compression.
ro: Compresia nu a putut fi stabilită.

en: Could not set host.
ro: Gazda nu a putut fi stabilită.

en: Could not set port.
ro: Portul nu a putut fi stabilit.

en: Could not set username.
ro: Numele de utilizator nu a putut fi stabilit.

en: Could not parse the config file.
ro: Fișierul de configurare nu a putut fi parcurs.

en: Opening SFTP connection to host %1:%2
ro: Se deschide conexiunea SFTP la gazda %1:%2

en: Could not get server public key type name
ro: Nu s-a putut obține denumirea tipului cheii publice a serverului

en: Could not create hash from server public key
ro: Nu s-a putut crea un hash din cheia publică a serverului

en: Could not create fingerprint for server public key
ro: Nu s-a putut crea amprenta pentru cheia publică a serverului

en: An %1 host key for this server was not found, but another type of key exists.
    An attacker might change the default server key to confuse your client into thinking the key does not exist.
    Please contact your system administrator.
    %2
ro: O cheie de gazdă %1 pentru acest server nu a fost găsită, dar există un alt tip de cheie.
    Un atacator poate schimba cheia serverului implicit pentru a vă duce în eroare clientul ca să creadă că cheia nu există.
    Contactați administratorul dumneavoastră de sistem.
    %2

[ctx: @title:window]
en: Host Identity Change
ro: Identitatea gazdei s-a schimbat

[ctx: @info]
en: <para>The host key for the server <emphasis>%1</emphasis> has changed.</para><para>This could either mean that DNS spoofing is happening or the IP address for the host and its host key have changed at the same time.</para><para>The %2 key fingerprint sent by the remote host is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
ro: <para>Cheia gazdei pentru serverul <emphasis>%1</emphasis> s-a schimbat.</para><para>Aceasta poate însemna fie că se întâmplă „DNS spoofing” sau adresa IP pentru gazdă și cheia gazdei s-au schimbat simultan.</para><para>Amprenta cheii %2 trimise de gazda distantă este:<bcode>%3</bcode>Sigur doriți să continuați conectarea?</para>

[ctx: @title:window]
en: Host Verification Failure
ro: Verificarea gazdei a eșuat

[ctx: @info]
en: <para>The authenticity of host <emphasis>%1</emphasis> cannot be established.</para><para>The %2 key fingerprint is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
ro: <para>Autenticitatea gazdei <emphasis>%1</emphasis> nu poate fi stabilită.</para><para>Amprenta cheii %2 este:<bcode>%3</bcode>Sigur doriți să continuați conectarea?</para>

[ctx: @action:button]
en: Connect Anyway
ro: Conectează oricum

en: Authentication failed.
ro: Autentificarea a eșuat.

en: Authentication failed. The server didn't send any authentication methods
ro: Autentificare eșuată. Serverul n-a trimis nicio metodă de autentificare

en: Please enter your username and password.
ro: Introduceți numele de utilizator și parola.

en: Incorrect username or password
ro: Nume de utilizator sau parolă incorectă

en: Unable to request the SFTP subsystem. Make sure SFTP is enabled on the server.
ro: Imposibil de cerut subsistemul SFTP. Asigurați-vă că SFTP e activat pe server.

en: Could not initialize the SFTP session.
ro: Sesiunea SFTP nu a putut fi inițializată.

en: Successfully connected to %1
ro: Am realizat cu succes conexiunea la %1

en: Invalid sftp context
ro: Context sftp nevalid

en: Could not change permissions for
    %1
ro: Nu s-au putut schimba permisiunile pentru
    %1
