kio_sftp - en to pa translation catalogue (28 entries)

en: Incorrect or invalid passphrase
pa: ਗਲਤ ਜਾਂ ਅਢੁੱਕਵਾਂ ਵਾਕ

en: Could not allocate callbacks
pa: callbacks ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕੇ

en: Could not set log verbosity.
pa: ਲਾਗ ਵੇਰਵਾ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not set log userdata.
pa: ਲਾਗ ਯੂਜ਼ਰ-ਡਾਟਾ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: SFTP Login
pa: SFTP ਲਾਗਇਨ

en: Use the username input field to answer this question.
pa: ਇਹ ਸਵਾਲ ਦੇ ਜਵਾਬ ਲਈ ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ ਇੰਪੁੱਟ ਖੇਤਰ ਵਰਤੋਂ।

en: Please enter your password.
pa: ਆਪਣਾ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਉ ਜੀ।

en: Site:
pa: ਸਾਇਟ:

[ctx: error message. %1 is a path, %2 is a numeric error code]
en: Could not read link: %1 [%2]
pa: ਲਿੰਕ ਪੜ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ: %1 [%2]

en: Could not create a new SSH session.
pa: ਨਵਾਂ SSH ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not set a timeout.
pa: ਟਾਈਮ-ਆਉਟ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not set compression.
pa: ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਸੈੱਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not set host.
pa: ਹੋਸਟ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not set port.
pa: ਪੋਰਟ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Could not set username.
pa: ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Could not parse the config file.
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ ਪਾਰਸ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕੀ।

en: Opening SFTP connection to host %1:%2
pa: SFTP ਕਨੈਕਸ਼ਨ ਹੋਸਟ %1:%2 ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

[ctx: @title:window]
en: Host Identity Change
pa: ਹੋਸਟ ਦੀ ਪਛਾਣ ਬਦਲੀ

[ctx: @title:window]
en: Host Verification Failure
pa: ਹੋਸਟ ਵੇਰੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਅਸਫ਼ਲ

[ctx: @action:button]
en: Connect Anyway
pa: ਕਿਵੇਂ ਵੀ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Authentication failed.
pa: ਪਰਮਾਣੀਕਰਣ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।

en: Authentication failed. The server didn't send any authentication methods
pa: ਪਰਮਾਣੀਕਰਣ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ। ਸਰਵਰ ਨੇ ਕੋਈ ਵੀ ਪਰਮਾਣੀਕਰਨ ਢੰਗ ਨਹੀਂ ਭੇਜਿਆ ਹੈ

en: Please enter your username and password.
pa: ਆਪਣਾ ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ ਅਤੇ ਪਾਸਵਰਡ ਦਿਓ ਜੀ।

en: Incorrect username or password
pa: ਗਲਤ ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਨਾਂ ਜਾਂ ਪਾਸਵਰਡ

en: Unable to request the SFTP subsystem. Make sure SFTP is enabled on the server.
pa: SFTP ਸਬ-ਸਿਸਟਮ ਲਈ ਮੰਗ ਵਾਸਤੇ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਉ ਕਿ ਸਰਵਰ ਉੱਤੇ SFTP ਚਾਲੂ ਹੈ।

en: Could not initialize the SFTP session.
pa: SFTP ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਸ਼ੁਰੂ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ।

en: Successfully connected to %1
pa: ਕਾਮਯਾਬੀ %1 ਨਾਲ ਜੋੜਿਆ ਗਿਆ

en: Could not change permissions for
    %1
pa: %1
    ਲਈ ਇਜਾਜ਼ਤਾਂ ਬਦਲੀਆਂ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕੀਆਂ
