kio-extras - en to pa translation catalogue (10 entries)

en: The device is locked. Please enter the passcode on the device and try again.
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਲਾਕ ਹੈ। ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਪਾਸਕੋਡ ਭਰੋ ਅਤੇ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: You have denied this computer access to the device.
pa: ਤੁਸੀਂ ਡਿਵਾਈਸ ਲਈ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਦੀ ਪਹੁੰਚ ਤੋਂ ਇਨਕਾਰ ਕੀਤਾ ਹੈ।

en: You need to allow this computer to access the device. Please accept the prompt on the device and try again.
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਵਰਤਣ ਲਈ ਤੁਹਾਨੂੰ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਦੇਣ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ। ਡਿਵਾਈਸ ਉੱਤੇ ਪੁੱਛਣ ਨੂੰ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰੋ ਅਤੇ ਫੇਰ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Cannot access the device. Make sure it is unlocked and allows this computer to access it.
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨੂੰ ਵਰਤਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ। ਯਕੀਨੀ ਬਣਾਓ ਕਿ ਇਹ ਅਣ-ਲਾਕ ਹੈ ਅਤੇ ਇਸ ਨੇ ਇਸ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨੂੰ ਵਰਤਣ ਦੀ ਮਨਜ਼ਰੀ ਦਿੱਤੀ ਹੈ।

en: Apple Devices
pa: Apple ਡਿਵਾਈਸ

[ctx: Link to folder with files stored inside apps]
en: Apps
pa: ਐਪਾਂ

en: Cannot read without opening file first
pa: ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਪਹਿਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹੇ ਬਿਨਾਂ ਪੜ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Cannot seek without opening file first
pa: ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਪਹਿਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹੇ ਬਿਨਾਂ ਵੇਖਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Cannot write without opening file first
pa: ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਪਹਿਲਾਂ ਖੋਲ੍ਹੇ ਬਿਨਾਂ ਲਿਖਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ

en: Cannot rename between devices.
pa: ਡਿਵਾਈਸਾਂ ਵਿਚਾਲੇ ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਬਦਲਿਆ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।
