kcmkio - en to ku translation catalogue (10 entries)

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
ku: Da ku ev guherand bibandor bibin, sepanên çalak ji nû ve bide destpêkirin.

note: i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons)
en: Disable Passive FTP
ku: FTP ya pasîf neçalak bike

en: &Server response:
ku: Bersiva &pêşkêşkarê:

en: FTP Options
ku: Opsiyonên FTP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit)
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
ku: Navnîşana pêşkêşkara cihgira HTTP binivîse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit)
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
ku: Navnîşana pêşkêşkara cihgira HTTPS binivîse.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit)
en: Enter the address of the FTP proxy server.
ku: Navnîşana pêşkêşkara cihgira FTP binivîse.

en: Size:
ku: Mezinahî:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
ku: &Jêbirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: &Name:
ku: &Nav:
