kio-extras - en to ka translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
ka: <resource>%1</resource>-ის შესაბამისი man გვერდი ვერ ვიპოვე.<nl/><nl/>გადაამოწმეთ გვერდის სახელი და მისი რეგისტრის მიმართ მგრძნობიარობა.<nl/><nl/>თუ სახელი სწორია, შეიძლება man გვერდების საძებნი ბილიკების სიის გაფართოება დაგჭირდეთ. შეცვალეთ <envar>MANPATH</envar> გარემოს ცვლადი ან კონფგურაციის ფაილი <filename>/etc</filename> საქაღალდეში.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
ka: მითითებული გვერდი მიუთითებს სხვა გვერდზე <filename>%1</filename>,<nl/> მაგრამ მიმართული გვერდი <filename>%2</filename> ვერ ვიპოვე.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
ka: წიგნის ფაილის (<filename>%1</filename>) წაკითხვის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
ka: Man გვერდის <filename>%1</filename> გადაყვანის შეცდომა.

en: Manual Page Viewer Error
ka: წიგნის გვერდის გამხსნელის შეცდომა

en: There is more than one matching man page:
ka: ნაპოვნია ერთზე მეტი წიგნი:

en: Multiple Manual Pages
ka: ბევრი წიგნი

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
ka: შენიშნვა: თუ სახელმძღვანელოს თქვენს ენაზე კითხულობთ, გაითვალისწინეთ, რომ მის შეიძლება შეცდომებს შეიცავდეს, ან არასწორი იყოს. თუ რამეში ეჭვი გეპარებათ, ინგლისურ ვერსიას გადახედეთ.

en: Header Files
ka: თავსართის ფაილები

en: Header Files (POSIX)
ka: თავსართის ფაილები (POSIX)

en: User Commands
ka: მომხმარებლის ბრძანებები

en: User Commands (POSIX)
ka: მომხმარებლის ბრძანებები (POSIX)

en: System Calls
ka: სისტემური გამოძახებები

en: Subroutines
ka: ქვეფუნქციები

en: Perl Modules
ka: Perl-ის მოდულები

en: Network Functions
ka: ქსელის ფუნქციები

en: Devices
ka: მოწყობილობა

en: File Formats
ka: ფაილის ფორმატები

en: Games
ka: თამაშები

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: System Administration
ka: სისტემის ადმინისტრირება

en: Kernel
ka: ბირთვი

en: Local Documentation
ka: ლოკალური დოკუმენტაცია

en: New
ka: &ახალი

en: Main Manual Page Index
ka: წიგნების ინდექსი

en: Section %1
ka: სექცია %1

en: Index for section %1: %2
ka: სექციის (%1) ინდექსი: %2

en: Manual Page Index
ka: წიგნების ინდექსი

en: Generating Index
ka: ინდექსის გენერაცია

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
ka: თქვენს კომპიუტერზე დაყენებული <command>%1</command> ვერ ვიპოვე. დააყენეთ, თუ საჭიროა და დარწმუნდით, რომ მისი პოვნა გარემოს ცვლადის, <envar>PATH</envar>-ის საშუალებით შესაძლებელია.
