kio_man - en to gl translation catalogue (29 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
gl: Non se atopou ningunha páxina de manual que coincida con <resource>%1</resource>.<nl/><nl/>Comprobe que escribiu ben o nome da páxina, e teña en conta que os nomes de páxina de manual distinguen maiúsculas.<nl/><nl/>Se o nome está ben, pode que teña que estender a ruta de busca de páxinas de manual, ou mediante a variábel de contorno <envar>MANPATH</envar> ou mediante un ficheiro de configuración no cartafol <filename>/etc</filename>.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
gl: A páxina de manual indicada facía referencia a outra páxina, <filename>%1</filename>,<nl/>pero non puido atoparse a páxina <filename>%2</filename> á que se facía referencia.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
gl: Non puido lerse a páxina de manual <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
gl: Non puido converterse a páxina de manual <filename>%1</filename>.

en: Manual Page Viewer Error
gl: Erro do visor de páxinas de manual

en: There is more than one matching man page:
gl: Hai máis dunha páxina man coincidente:

en: Multiple Manual Pages
gl: Varias páxinas de manual

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
gl: Nota: se le unha páxina de manual no seu idioma, sexa consciente de que pode conter algúns erros ou estar obsoleta. No caso de dúbida, debería botar unha ollada á versión en inglés.

en: Header Files
gl: Ficheiros de cabeceira

en: Header Files (POSIX)
gl: Ficheiros de cabeceira (POSIX)

en: User Commands
gl: Ordes de usuario

en: User Commands (POSIX)
gl: Ordes de usuario (POSIX)

en: System Calls
gl: Chamadas ao sistema

en: Subroutines
gl: Subrutinas

en: Perl Modules
gl: Módulos de Perl

en: Network Functions
gl: Funcións de rede

en: Devices
gl: Dispositivos

en: File Formats
gl: Formatos de ficheiro

en: Games
gl: Xogos

en: Miscellaneous
gl: Diversos

en: System Administration
gl: Administración do sistema

en: Local Documentation
gl: Documentación local

en: New
gl: Novo

en: Main Manual Page Index
gl: Índice principal de páxinas de manual

en: Section %1
gl: Sección %1

en: Index for section %1: %2
gl: Índice da sección %1: %2

en: Manual Page Index
gl: Índice de páxinas de manual

en: Generating Index
gl: Xerando o índice

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
gl: Non se atopou o programa <command>%1</command>. Instáleo ou, se xa o ten instalado, asegúrese de que está na variábel de contorno <envar>PATH</envar>.
