kio-extras - en to fr translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
fr[0]: Ignorer un fichier
fr[1]: Ignorer des fichiers

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
fr[0]: Ignorer un emplacement
fr[1]: Ignorer des emplacements

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
fr: Supprimez le ou les fichier(s) ou le ou les emplacement sélectionné (s) de la liste récemment utilisée dans Dolphin et dans les menus de Plasma. Cela ne supprime ni ne déplace la ou les ressources.

en: Recent Documents
fr: Documents récents

en: Recent Files
fr: Fichiers récents

en: Recent Locations
fr: Emplacements récents
