kio_sftp - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Incorrect or invalid passphrase
fi: Virheellinen salasana

en: Could not allocate callbacks
fi: Ei voitu varata callback-funktioita

en: Could not set log verbosity.
fi: Lokin tarkkuutta ei voitu asettaa.

en: Could not set log userdata.
fi: Lokin userdata-arvoa ei voitu asettaa.

en: Could not set log callback.
fi: Lokin callback-funktiota ei voitu asettaa.

en: SFTP Login
fi: SFTP-kirjautuminen

en: Use the username input field to answer this question.
fi: Vastaa kysymykseen käyttäjätunnuskentän arvolla.

en: Please enter your password.
fi: Anna salasanasi.

en: Site:
fi: Palvelin:

[ctx: error message. %1 is a path, %2 is a numeric error code]
en: Could not read link: %1 [%2]
fi: Linkkiä ei voitu lukea: %1 [%2]

en: Could not create a new SSH session.
fi: SSH-istuntoa ei voitu luoda.

en: Could not set a timeout.
fi: Aikakatkaisua ei voitu asettaa.

en: Could not disable Nagle's Algorithm.
fi: Naglen algoritmia ei voitu poistaa käytöstä.

en: Could not set compression.
fi: Pakkausta ei voitu asettaa.

en: Could not set host.
fi: Palvelinta ei voitu asettaa.

en: Could not set port.
fi: Porttia ei voitu asettaa.

en: Could not set username.
fi: Käyttäjätunnusta ei voitu asettaa.

en: Could not parse the config file.
fi: Asetustiedostoa ei voitu jäsentää.

en: Opening SFTP connection to host %1:%2
fi: Avataan SFTP-yhteyttä palvelimeen %1:%2

en: Could not get server public key type name
fi: Palvelimen julkisen avaimen tyyppinimeä ei saatu

en: Could not create hash from server public key
fi: Tiivistettä ei voitu luoda palvelimen julkisesta avaimesta

en: Could not create fingerprint for server public key
fi: Palvelimen julkisen avaimen sormenjäljen luominen epäonnistui

en: An %1 host key for this server was not found, but another type of key exists.
    An attacker might change the default server key to confuse your client into thinking the key does not exist.
    Please contact your system administrator.
    %2
fi: Palvelimen %1-palvelinavainta ei löytynyt, mutta muun tyyppinen avain löytyi.
    Hyökkääjä voi muuttaa palvelimen oletusavainta saadakseen asiakasohjelman luulemaan, ettei avainta ole.
    Ota yhteyttä järjestelmän ylläpitäjään.
    %2

[ctx: @title:window]
en: Host Identity Change
fi: Koneen identiteetti on muuttunut

[ctx: @info]
en: <para>The host key for the server <emphasis>%1</emphasis> has changed.</para><para>This could either mean that DNS spoofing is happening or the IP address for the host and its host key have changed at the same time.</para><para>The %2 key fingerprint sent by the remote host is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
fi: <para>Palvelimen <emphasis>%1</emphasis> palvelinavain on muuttunut.</para><para>Tämä voi merkitä DNS spoofing -yritystä tai että palvelimen IP-osoite ja palvelinavain ovat muuttuneet yhtä aikaa.</para><para>Etäpalvelimen lähettämä %2-avaimen sormenjälki on: <bcode>%3</bcode> Haluatko varmasti jatkaa yhteydenottoa?</para>

[ctx: @title:window]
en: Host Verification Failure
fi: Koneen varmentaminen epäonnistui

[ctx: @info]
en: <para>The authenticity of host <emphasis>%1</emphasis> cannot be established.</para><para>The %2 key fingerprint is:<bcode>%3</bcode>Are you sure you want to continue connecting?</para>
fi: <para>Palvelimen <emphasis>%1</emphasis> oikeellisuutta ei voi vahvistaa.</para><para>%2-avaimen sormenjälki on: <bcode>%3</bcode> Haluatko varmasti jatkaa yhteydenottoa?</para>

[ctx: @action:button]
en: Connect Anyway
fi: Yhdistä joka tapauksessa

en: Authentication failed.
fi: Tunnistus epäonnistui.

en: Authentication failed. The server didn't send any authentication methods
fi: Tunnistus epäonnistui. Palvelin ei lähettänyt yhtään tunnistautumistapaa

en: Please enter your username and password.
fi: Anna käyttäjätunnuksesi ja salasanasi.

en: Incorrect username or password
fi: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana

en: Unable to request the SFTP subsystem. Make sure SFTP is enabled on the server.
fi: SFTP-alijärjestelmään ei saatu yhteyttä. Varmista, että SFTP on käytössä palvelimessa.

en: Could not initialize the SFTP session.
fi: SFTP-istuntoa ei voitu alustaa.

en: Successfully connected to %1
fi: Onnistunut yhteys palvelimelle %1

en: Invalid sftp context
fi: Virheellinen sftp-konteksti

en: Could not change permissions for
    %1
fi: Ei voitu muuttaa oikeuksia kohteelle
    %1
