kio_man - en to fi translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
fi: man-sivua <resource>%1</resource> ei löytynyt.<nl/><nl/>Tarkista, ettei sivun nimeä ole kirjoitettu väärin. Huomaa, että man-sivujen nimissä erotetaan pien- ja suuraakkoset.<nl/><nl/>Jos nimi on oikein, man-sivujen hakupolkua täytyy ehkä kasvattaa joko <envar>MANPATH</envar>-ympäristömuuttujalla tai <filename>/etc</filename>-kansiossa olevalla asetustiedostolla.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
fi: Pyydetty man-sivu viittaan toiseen sivuun <filename>%1</filename>,<nl/>mutta viitattua sivua <filename>%2</filename> ei löytynyt.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
fi: man-sivua <filename>%1</filename> ei voi lukea.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
fi: man-sivua <filename>%1</filename> ei voida muuntaa.

en: Manual Page Viewer Error
fi: man-sivukatselimen virhe

en: There is more than one matching man page:
fi: Löytyi useita sopivia man-sivuja:

en: Multiple Manual Pages
fi: Useita man-sivuja

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
fi: Huom! Jos luet man-sivua omalla kielelläsi, huomaa, että se voi sisältää virheitä tai olla vanhentunut. Jos olet epävarma, vilkaise englanninkielistä sivua.

en: Header Files
fi: Otsaketiedostot

en: Header Files (POSIX)
fi: Otsaketiedostot (POSIX)

en: User Commands
fi: Käyttäjän komennot

en: User Commands (POSIX)
fi: Käyttäjän komennot (POSIX)

en: System Calls
fi: Järjestelmäkutsut

en: Subroutines
fi: Aliohjelmat

en: Perl Modules
fi: Perl-moduulit

en: Network Functions
fi: Verkkofunktiot

en: Devices
fi: Laitteet

en: File Formats
fi: Tiedostomuodot

en: Games
fi: Pelit

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

en: System Administration
fi: Järjestelmän ylläpito

en: Kernel
fi: Ydin

en: Local Documentation
fi: Paikallinen dokumentaatio

en: New
fi: Uusi

en: Main Manual Page Index
fi: man-sivujen päähakemisto

en: Section %1
fi: Osio  %1

en: Index for section %1: %2
fi: Hakemisto osiolle %1: %2

en: Manual Page Index
fi: man-sivuhakemisto

en: Generating Index
fi: Luodaan hakemistoa

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
fi: Järjestelmä ei löytynyt <command>%1</command>-ohjelmaa. Asenna se, jos tarpeen, ja varmista että se löytyy <envar>PATH</envar>-polun varrelta.
