kio_man - en to eo translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
eo: Neniu man-paĝo kongrua al <resource>%1</resource> troviĝis.<nl/><nl/>Kontrolu ke vi ne mistajpis la nomon de la paĝo kaj rimarku ke man-paĝaj nomoj estas usklecdistingaj.<nl/><nl/>Se la nomo estas koekta, tiam vi eble devu etendi la serĉvojon por man-paĝoj, uzante aŭ la <envar>MANPATH</envar> mediovariablon aŭ agordodosieron en la <filename>/etc</filename> dosierujo.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
eo: La specifita man-paĝo referencas alian paĝon <filename>%1</filename>,<nl/>sed la referencita paĝo <filename>%2</filename> ne povis esti trovita.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
eo: La man-paĝo <filename>%1</filename> ne povis esti legita.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
eo: La man-paĝo <filename>%1</filename> ne povis esti konvertita.

en: Manual Page Viewer Error
eo: Eraro de manlibropaĝa rigardilo

en: There is more than one matching man page:
eo: Estas pli ol unu kongrua paĝo de manlibro:

en: Multiple Manual Pages
eo: Pluraj manlibropaĝoj

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
eo: Notu: se vi legas paĝon de manlibro en via lingvo, atentu, ke ĝi povas enhavi kelkajn erarojn aŭ esti malaktuala. Se vi dubas, bonvole rigardu la anglan version.

en: Header Files
eo: Kapdosieroj

en: Header Files (POSIX)
eo: Kapdosieroj (POSIX)

en: User Commands
eo: Uzantkomandoj

en: User Commands (POSIX)
eo: Uzantkomandoj (POSIX)

en: System Calls
eo: Sistemaj vokoj

en: Subroutines
eo: Proceduroj

en: Perl Modules
eo: Moduloj de Perl

en: Network Functions
eo: Retfunkcioj

en: Devices
eo: Aparatoj

en: File Formats
eo: Dosieraranĝoj

en: Games
eo: Ludoj

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: System Administration
eo: Sistema administrado

en: Kernel
eo: Kerno

en: Local Documentation
eo: Loka dokumentaro

en: New
eo: Nova

en: Main Manual Page Index
eo: Ĉefa manlibra paĝindekso

en: Section %1
eo: Sekcio %1

en: Index for section %1: %2
eo: Indekso por sekcio %1: %2

en: Manual Page Index
eo: Manlibra paĝindekso

en: Generating Index
eo: Kreanta indekson

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
eo: Ne povis trovi la programon <command>%1</command> sur via sistemo. Bonvolu instalu ĝin se necese kaj certigu ke ĝi povas esti trovata uzante la mediovariablon <envar>PATH</envar>.
