kio6_recentlyused - en to de translation catalogue (6 entries)

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget File | Forget Files
de[0]: Datei vergessen
de[1]: Dateien vergessen

[ctx: @action:inmenu]
en: Forget Location | Forget Locations
de[0]: Ort vergessen
de[1]: Orte vergessen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Remove the selected file(s) or location(s) from the recently used list in Dolphin and in Plasma's menus. This does not remove or move the resource(s).
de: Die ausgewählte(n) Datei(en) oder Ort(e) aus den „Zuletzt“-Listen in den Dolphin- und Plasma-Menüs entfernen. Dadurch werden die Ressourcen nicht verschoben oder gelöscht.

en: Recent Documents
de: Zuletzt geöffnete Dokumente

en: Recent Files
de: Zuletzt geöffnete Dateien

en: Recent Locations
de: Zuletzt verwendete Orte
