kio_man - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: User Commands
bn: ব্যবহারকারীর কমান্ড

en: System Calls
bn: সিস্টেম কল

en: Subroutines
bn: সাব-রুটিন

en: Perl Modules
bn: পার্ল মডিউল

en: Network Functions
bn: নেটওয়ার্ক ফাংশন

en: Devices
bn: ডিভাইস

en: File Formats
bn: ফাইলের ফর্ম্যাট

en: Games
bn: খেলাধুলা

en: System Administration
bn: সিস্টেম অ্যাডমিনিস্ট্রেশন

en: Kernel
bn: কার্ণেল

en: Local Documentation
bn: স্থানীয় ডকুমেন্টেশন

en: New
bn: নতুন

en: Generating Index
bn: সূচী উত্‍পাদন করা হচ্ছে
