kio_man - en to bg translation catalogue (30 entries)

[ctx: @info]
en: No man page matching <resource>%1</resource> could be found.<nl/><nl/>Check that you have not mistyped the name of the page, and note that man page names are case sensitive.<nl/><nl/>If the name is correct, then you may need to extend the search path for man pages, either using the <envar>MANPATH</envar> environment variable or a configuration file in the <filename>/etc</filename> directory.
bg: Няма страници на man, отговарящи за <resource>%1</resource>.<nl/><nl/>Проверете дали не сте сбъркали името на страницата и имайте предвид, че имената на man страниците са чувствителни към малки и големи букви.<nl/><nl/>Ако името е правилно, може да се наложи да разширите пътя на търсенето за man страници, или със задаване на променливата на средата <envar>MANPATH</envar> или в конфигурационния файл в <filename>/etc</filename> директорията.

[ctx: @info]
en: The specified man page references another page <filename>%1</filename>,<nl/>but the referenced page <filename>%2</filename> could not be found.
bg: Зададената страница на man насочва към друга страница <filename>%1</filename>,<nl/>но посочената страница <filename>%2</filename> не може да бъде намерена.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be read.
bg: Файловата система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде монтирана.

[ctx: @info]
en: The man page <filename>%1</filename> could not be converted.
bg: Файловата система на дял <filename>%1</filename> не може да бъде монтирана.

en: Manual Page Viewer Error
bg: Преглед на изображения

en: There is more than one matching man page:
bg: Налична е повече от една съответстваща man страница.

en: Multiple Manual Pages
bg: Множество страници на ръководство

en: Note: if you read a man page in your language, be aware it can contain some mistakes or be obsolete. In case of doubt, you should have a look at the English version.
bg: Имайте предвид, че страниците man не се преведени или частично са преведени на български език. Препоръчително е да ползвате оригинала на английски, защото той винаги е актуален.

en: Header Files
bg: Файлове с хедъри

en: Header Files (POSIX)
bg: Файлове с хедъри (POSIX)

en: User Commands
bg: Потребителски команди

en: User Commands (POSIX)
bg: Потребителски команди (POSIX)

en: System Calls
bg: Системни сигнали

en: Subroutines
bg: Подпрограми

en: Perl Modules
bg: Модули на Perl

en: Network Functions
bg: Мрежови функции

en: Devices
bg: Устройства

en: File Formats
bg: Файлови формати

en: Games
bg: Игри

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: System Administration
bg: Системна администрация

en: Kernel
bg: Ядро

en: Local Documentation
bg: Локална документация

en: New
bg: Нови ръководства

en: Main Manual Page Index
bg: Съдържание на основното ръководство

en: Section %1
bg: Раздел %1

en: Index for section %1: %2
bg: Съдържание на секция %1: %2

en: Manual Page Index
bg: Ръчно задаване

en: Generating Index
bg: Създаване на индекс

[ctx: @info]
en: Could not find the <command>%1</command> program on your system. Please install it if necessary, and ensure that it can be found using the environment variable <envar>PATH</envar>.
bg: Не може да се намери програма <command>%1</command>. Моля, инсталирайте я, ако е необходимо, и се уверете, че може да се намери с променливата на средата <envar>PATH</envar>.
