kio4 - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: All
hi: सभी

en: Actions
hi: क्रियाएं

en: Applications
hi: अनुप्रयोग

en: Categories
hi: श्रेणियाँ

en: Devices
hi: उपकरण

en: Emblems
hi: एम्ब्लेम

en: Emotes
hi: इमोट्स

en: Mimetypes
hi: माइमटाइप्स

en: Places
hi: स्थान

en: Status
hi: स्थिति

[ctx: Other icons]
en: Other
hi: अन्य

en: Browse…
hi: ब्राउज करें...

en: No icons matching the search
hi: खोज से मेल खाने वाला कोई प्रतीक नहीं हैं

en: No icons in this category
hi: इस श्रेणी में कोई प्रतीक नहीं हैं

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
hi: प्रतीक चुनें

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
hi: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz| प्रतीक फ़ाइलें (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QComboBox, contextCombo)
en: Icon category
hi: प्रतीक श्रेणी

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Search Icons...
hi: प्रतीकों को खोजें...
