kdepim - en to sq translation catalogue (69 entries)

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Region
sq: Rajoni

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Name
sq: Emri

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Description
sq: Përshkrimi

[ctx: HolidayRegion|Canadian region]
en: Quebec
sq: Kebek

[ctx: HolidayRegion|Spanish region]
en: Catalonia
sq: Katalonia

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England and Wales
sq: Anglia dhe Uellsi

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England
sq: Anglia

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Wales
sq: Uellsi

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Scotland
sq: Skocia

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Northern Ireland
sq: Irlanda Veriore

[ctx: HolidayRegion|Italian Region]
en: South Tyrol
sq: Tiroli Jugor

[ctx: HolidayRegion|]
en: New South Wales
sq: Uellsi i Ri Jugor

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Queensland
sq: Kuinslend

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Victoria
sq: Viktoria

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: South Australia
sq: Australia Jugore

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Northern Territory
sq: Territori Verior

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Australian Capital Territory
sq: Territori i Kryeqytetit Australian

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Western Australia
sq: Australia Perëndimore

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Tasmania
sq: Tazmania

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Public
sq: Publik

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Religious
sq: Fetare

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Government
sq: Qeveritar

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Financial
sq: Financiar

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Cultural
sq: Kulturor

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Commemorative
sq: Përkujtimor

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Historical
sq: Historik

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: School
sq: Shkollor

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Seasonal
sq: Sezonal

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Christian
sq: Krishter

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Anglican
sq: Anglikan

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Catholic
sq: Katolik

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Orthodox
sq: Ortodhoks

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish
sq: Çifut

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Orthodox
sq: Çifut Ortodhoks

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Conservative
sq: Çifut Konzervativ

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Reform
sq: Çifut Reforme

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic
sq: Islame

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Sunni
sq: Islame Suni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Shia
sq: Islame Shia

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Sufi
sq: Islame Sufi

[ctx: HolidayRegion|Unknown holiday region]
en: Unknown
sq: I Panjohur

[ctx: LunarPhase|]
en: New Moon
sq: Hëna e re

[ctx: LunarPhase|]
en: Full Moon
sq: Hëna e plotë

[ctx: LunarPhase|]
en: First Quarter Moon
sq: Qereku i parë i hënës

[ctx: LunarPhase|]
en: Last Quarter Moon
sq: Qereku i fundit i hënës

[ctx: Zodiac|]
en: Aries
sq: Dashi

[ctx: Zodiac|]
en: Taurus
sq: Demi

[ctx: Zodiac|]
en: Gemini
sq: Binjakët

[ctx: Zodiac|]
en: Cancer
sq: Gaforrja

[ctx: Zodiac|]
en: Leo
sq: Luani

[ctx: Zodiac|]
en: Virgo
sq: Virgjëresha

[ctx: Zodiac|]
en: Libra
sq: Peshorja

[ctx: Zodiac|]
en: Scorpio
sq: Akrepi

[ctx: Zodiac|]
en: Sagittarius
sq: Shigjetari

[ctx: Zodiac|]
en: Capricorn
sq: Bricjapi

[ctx: Zodiac|]
en: Aquarius
sq: Ujori

[ctx: Zodiac|]
en: Pisces
sq: Peshqit

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Aries]
en: ram
sq: dashi

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Taurus]
en: bull
sq: demi

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Gemini]
en: twins
sq: binjakët

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Cancer]
en: crab
sq: gaforrja

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Leo]
en: lion
sq: luani

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Virgo]
en: virgin
sq: virgjëresha

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Libra]
en: scales
sq: peshorja

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Scorpion]
en: scorpion
sq: akrepi

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Sagittarius]
en: archer
sq: shigjetari

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Capricorn]
en: goat
sq: bricjapi

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Aquarius]
en: water carrier
sq: bartës uji

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Pices]
en: fish
sq: peshqit
