libkholidays - en to ja translation catalogue (33 entries)

[ctx: AstroSeasons|]
en: June Solstice
ja: 夏至

[ctx: AstroSeasons|]
en: December Solstice
ja: 冬至

[ctx: AstroSeasons|]
en: March Equinox
ja: 春分

[ctx: AstroSeasons|]
en: September Equinox
ja: 秋分

[ctx: HolidayRegion|Canadian region]
en: Quebec
ja: ケベック州

[ctx: HolidayRegion|Spanish region]
en: Catalonia
ja: カタルーニャ州

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England and Wales
ja: イングランドおよびウェールズ

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England
ja: イングランド

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Wales
ja: ウェールズ

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Scotland
ja: スコットランド

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Northern Ireland
ja: 北アイルランド

[ctx: HolidayRegion|Italian Region]
en: South Tyrol
ja: 南チロル

[ctx: HolidayRegion|]
en: New South Wales
ja: ニューサウスウェールズ州

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Queensland
ja: クイーンズランド州

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Victoria
ja: ビクトリア州

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: South Australia
ja: 南オーストラリア州

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Northern Territory
ja: ノーザンテリトリー

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Australian Capital Territory
ja: オーストラリア首都特別地域

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Western Australia
ja: 西オーストラリア州

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Tasmania
ja: タスマニア州

[ctx: HolidayRegion|Bosnian and Herzegovinian Region]
en: Republic of Srpska
ja: スルプスカ共和国

[ctx: Zodiac|]
en: Aries
ja: おひつじ座

[ctx: Zodiac|]
en: Taurus
ja: おうし座

[ctx: Zodiac|]
en: Gemini
ja: ふたご座

[ctx: Zodiac|]
en: Cancer
ja: かに座

[ctx: Zodiac|]
en: Leo
ja: しし座

[ctx: Zodiac|]
en: Virgo
ja: おとめ座

[ctx: Zodiac|]
en: Libra
ja: てんびん座

[ctx: Zodiac|]
en: Scorpio
ja: さそり座

[ctx: Zodiac|]
en: Sagittarius
ja: いて座

[ctx: Zodiac|]
en: Capricorn
ja: やぎ座

[ctx: Zodiac|]
en: Aquarius
ja: みずがめ座

[ctx: Zodiac|]
en: Pisces
ja: うお座
