keysmith - en to he translation catalogue (67 entries)

[ctx: @info (<uri> placeholder)]
en: Optional account to add, formatted as otpauth:// URI (e.g. from a QR code)
he: חשבון להוספה כרשות, בתבנית הכתובת המלאה otpauth://‎ (למשל: מקוד QR)

[ctx: @title:window]
en: Invalid account
he: חשבון שגוי

[ctx: @info:label]
en: The account you are trying to add is invalid. You can either quit the app, or continue without adding the account.
he: החשבון שניסית להוסיף שגוי. אפשר לצאת מהיישום או להמשיך בלי להוסיף את החשבון.

[ctx: @info:label]
en: The account you are trying to add is invalid. Continue without adding the account.
he: החשבון שניסית להוסיף שגוי. אפשר להמשיך בלי להוסיף את החשבון.

[ctx: Details dialog title: %1 is the name of the account]
en: Details of account: %1
he: פרטי החשבון: %1

en: Name:
he: שם:

en: Issuer:
he: מנפיק:

en: Mode:
he: מצב:

en: Epoch:
he: זמן יוניקס:

en: Time Step:
he: זמן צעד:

en: Offset:
he: היסט:

en: Token Length:
he: אורך אסימון:

en: Hash:
he: גיבוב:

[ctx: Confirm dialog title: %1 is the name of the account to remove]
en: Removing account: %1
he: החשבון נמחק: %1

en: <p><ul><li>Account name: %1</li><li>Account issuer: %2</li></ul></p><p>Removing this account from Keysmith will not disable two-factor authentication (2FA). Make sure you can still access your account without using Keysmith before proceeding:</p><ul><li>Make sure you have another 2FA app set up for your account, or:</li><li>Make sure you have recovery codes for your account, or:</li><li>Disable two-factor authentication on your account</li></ul>
he: <p><ul><li>שם החשבון: %1</li><li>מנפיק החשבון: %2</li></ul></p><p>הסרת החשבון הזה מ־Keysmith לא תשבית את האימות הדו־שלבי (2FA). נא לוודא שעדיין יש לך גישה לחשבון שלך מבלי להשתמש ב־Keysmith לפני המשך התהליך:</p><ul><li>נא לוודא שיש לך עוד יישום אימות דו־שלבי מותקן לחשבון שלך או:</li><li>או לוודא שיש לך קודים לגיבוי לחשבון שלך או:</li><li>להשבית אימות דו־שלבי בחשבון שלך</li></ul>

[ctx: Button confirming account removal]
en: Delete Account
he: מחיקת חשבון

[ctx: Notification shown in a passive notification]
en: Token copied to clipboard!
he: האסימון הועתק ללוח הגזירים!

[ctx: @label:textbox]
en: Account name:
he: שם החשבון:

[ctx: @label:textbox]
en: Account issuer:
he: מנפיק החשבון:

[ctx: @title:window]
en: Accounts
he: חשבונות

[ctx: generic error shown when adding or updating an account failed]
en: Failed to update accounts
he: עדכון החשבונות נכשל

[ctx: error message shown when loading accounts from storage failed]
en: Some accounts failed to load.
he: טעינת חלק מהחשבונות נכשלה.

en: No accounts added
he: לא נוספו חשבונות

[ctx: @action:button add new account, shown instead of overview list when no accounts have been added yet]
en: Add Account
he: הוספת חשבון

[ctx: @action:button add new account, shown in toolbar]
en: Add
he: הוספה

[ctx: @title:window]
en: Add new account
he: הוספת חשבון חדש

[ctx: @action:button cancel and dismiss the add account form]
en: Cancel
he: ביטול

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmith]
en: Quit
he: יציאה

[ctx: @action:button]
en: Add
he: הוספה

[ctx: @label:chooser]
en: Account type:
he: סוג חשבון:

[ctx: @option:radio]
en: Time-based OTP
he: אסימון חד־פעמי לפי זמן

[ctx: @option:radio]
en: Hash-based OTP
he: אסימון חד־פעמי לפי גיבוב

en: Token secret
he: סוד אסימון

[ctx: @label:textbox]
en: Secret key:
he: מפתח סודי:

[ctx: Button to reveal form for configuring additional token details]
en: Details
he: פרטים

[ctx: @title:group]
en: HOTP Details:
he: פרטי HOTP:

[ctx: @label]
en: TOTP Details:
he: פרטי TOTP:

[ctx: @action:button Button to dismiss the error page]
en: Continue
he: המשך

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmtih]
en: Quit
he: יציאה

[ctx: Button to show details of a single account]
en: Show details
he: הצגת פרטים

[ctx: Button for removal of a single account]
en: Delete account
he: מחיקת חשבון

[ctx: @label:textbox]
en: Counter:
he: מונה:

[ctx: @label:spinbox]
en: Token length:
he: אורך אסימון:

[ctx: @option:check]
en: Add checksum digit
he: הוספת ספרת ביקורת

[ctx: @option:check]
en: Use custom truncation offset
he: להשתמש בהיסט קיצוץ מותאם אישית

[ctx: @label:spinbox]
en: Truncation offset:
he: היסט קיצוץ:

en: About Keysmith
he: על Keysmith

[ctx: @title:window]
en: Rename account to add
he: שינוי שם חשבון להוספה

[ctx: @info:label Keysmith received an account to add via URI on e.g. commandline which is already in use]
en: Another account with the same name already exists. Please correct the name or issuer for the new account.
he: כבר קיים חשבון נוסף באותו השם. נא לתקן את השם או המנפיק לחשבון החדש.

[ctx: @action:button cancel and dismiss the rename account form]
en: Cancel
he: ביטול

en: Add
he: הוספה

[ctx: @title:window]
en: Password
he: סיסמה

en: Failed to set up your password
he: הגדרת הסיסמה שלך נכשלה

en: Choose a password to protect your accounts
he: נא לבחור סיסמה להגנה על החשבונות שלך

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
he: סיסמה חדשה:

[ctx: @label:textbox]
en: Verify password:
he: אימות סיסמה:

[ctx: @action:button]
en: Apply
he: החלה

[ctx: placeholder text if no token is available]
en: (refresh)
he: (רענון)

[ctx: @label:textbox]
en: Timer:
he: קוצב זמן:

[ctx: @label:textbox]
en: Starting at:
he: מתחיל ב־:

[ctx: @label:chooser]
en: Hash algorithm:
he: אלגוריתם גיבוב:

en: Failed to unlock your accounts
he: שחרור החשבונות שלך נכשל

en: Please provide the password to unlock your accounts
he: נא לספק את הסיסמה כדי לשחרר את החשבונות שלך

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
he: סיסמה:

[ctx: @action:button]
en: Unlock
he: שחרור

en: generate two-factor authentication (2FA) tokens
he: יצירת אסימוני אימות חד־פעמיים (2FA)

en: © 2019 KDE Community
he: © 2019 קהילת KDE
