keysmith - en to eu translation catalogue (69 entries)

[ctx: @info (<uri> placeholder)]
en: Optional account to add, formatted as otpauth:// URI (e.g. from a QR code)
eu: Gehitu beharreko aukerako kontua, «otpauth://» URI gisa eratua (adib. QR kode batetik)

[ctx: @title:window]
en: Invalid account
eu: Kontu baliogabea

[ctx: @info:label]
en: The account you are trying to add is invalid. You can either quit the app, or continue without adding the account.
eu: Gehitzen saiatzen ari zaren kontua baliogabea da. Aplikaziotik irten, edo kontua gehitu gabe jarrai dezakezu.

[ctx: @info:label]
en: The account you are trying to add is invalid. Continue without adding the account.
eu: Gehitzen saiatzen ari zaren kontua baliogabea da. Jarraitu kontua gehitu gabe.

[ctx: Details dialog title: %1 is the name of the account]
en: Details of account: %1
eu: Kontuaren xehetasunak: %1

en: Name:
eu: Izena:

en: Issuer:
eu: Jaulkitzailea:

en: Mode:
eu: Modua:

[ctx: Mode of 2fa]
en: HOTP
eu: HOTP:

[ctx: Mode of 2fa]
en: TOTP
eu: TOTP:

en: Epoch:
eu: Garaia:

en: Time Step:
eu: Dengora urratsa:

en: Offset:
eu: Jatorri-aldaketa:

en: Token Length:
eu: Tokenaren luzera:

[ctx: Confirm dialog title: %1 is the name of the account to remove]
en: Removing account: %1
eu: Kontua kentzea: %1

en: <p><ul><li>Account name: %1</li><li>Account issuer: %2</li></ul></p><p>Removing this account from Keysmith will not disable two-factor authentication (2FA). Make sure you can still access your account without using Keysmith before proceeding:</p><ul><li>Make sure you have another 2FA app set up for your account, or:</li><li>Make sure you have recovery codes for your account, or:</li><li>Disable two-factor authentication on your account</li></ul>
eu: <p><ul><li>Kontu-izena: %1</li><li>Kontu-jaulkitzailea: %2</li></ul></p><p>«Keysmith»etik kontu hau kentzeak ez du bi faktoreko autentifikazioa (2FA) ezgaituko. Jarraitu aurretik, ziurtatu «Keysmith» erabili gabe, oraindik zure kontuan sar zaitezkeela:</p><ul><li>Ziurtatu zure konturako beste 2FA aplikazio bat ezarrita duzula, edo:</li><li>Ziurtatu zure kontua berreskuratzeko kodeak dituzula, edo:</li><li>Ezgaitu bi faktoreko autentifikazioa zure kontuan</li></ul>

[ctx: Button confirming account removal]
en: Delete Account
eu: Ezabatu kontua

[ctx: Notification shown in a passive notification]
en: Token copied to clipboard!
eu: Tokena arbelera kopiatu da!

[ctx: @label:textbox]
en: Account name:
eu: Kontuaren izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Account issuer:
eu: Kontu-jaulkitzailea:

[ctx: @title:window]
en: Accounts
eu: Kontuak

[ctx: generic error shown when adding or updating an account failed]
en: Failed to update accounts
eu: Kontuak eguneratzea huts egin du

[ctx: error message shown when loading accounts from storage failed]
en: Some accounts failed to load.
eu: Kontu batzuk zamatzea huts egin du.

en: No accounts added
eu: Ez da konturik gehitu

[ctx: @action:button add new account, shown instead of overview list when no accounts have been added yet]
en: Add Account
eu: Gehitu kontua

[ctx: @action:button add new account, shown in toolbar]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @title:window]
en: Add new account
eu: Gehitu kontu berria

[ctx: @action:button cancel and dismiss the add account form]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmith]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @label:chooser]
en: Account type:
eu: Kontu mota:

[ctx: @option:radio]
en: Time-based OTP
eu: Orduan oinarriko OTP

[ctx: @option:radio]
en: Hash-based OTP
eu: «Hash» oinarriko OTP

en: Token secret
eu: Tokenaren sekretua

[ctx: @label:textbox]
en: Secret key:
eu: Gako sekretua:

[ctx: Button to reveal form for configuring additional token details]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @title:group]
en: HOTP Details:
eu: HOTP xehetasunak:

[ctx: @label]
en: TOTP Details:
eu: TOTP xehetasunak:

[ctx: @action:button Button to dismiss the error page]
en: Continue
eu: Jarraitu

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmtih]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: Button to show details of a single account]
en: Show details
eu: Erakutsi xehetasunak

[ctx: Button for removal of a single account]
en: Delete account
eu: Ezabatu kontua

[ctx: @label:textbox]
en: Counter:
eu: Zenbatzailea:

[ctx: @label:spinbox]
en: Token length:
eu: Tokenaren luzera:

[ctx: @option:check]
en: Add checksum digit
eu: Gehitu egiaztapen-batura digitua

[ctx: @option:check]
en: Use custom truncation offset
eu: Erabili neurrira eginiko trunkamendu jatorri aldaketa

[ctx: @label:spinbox]
en: Truncation offset:
eu: Trunkatzearen jatorri aldaketa:

en: About Keysmith
eu: Keysmith-eri buru

[ctx: @title:window]
en: Rename account to add
eu: Berrizendatu gehitu beharreko kontua

[ctx: @info:label Keysmith received an account to add via URI on e.g. commandline which is already in use]
en: Another account with the same name already exists. Please correct the name or issuer for the new account.
eu: Izen bera duen beste kontu bat dago. Mesedez, zuzendu kontu berriaren izena edo jaulkitzailea.

[ctx: @action:button cancel and dismiss the rename account form]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @title:window]
en: Password
eu: Pasahitza

en: Failed to set up your password
eu: Zure pasahitza ezartzea huts egin du

en: Choose a password to protect your accounts
eu: Aukeratu zure kontuak babesteko pasahitz bat

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
eu: Pasahitz berria:

[ctx: @label:textbox]
en: Verify password:
eu: Egiaztatu pasahitza:

[ctx: @action:button]
en: Apply
eu: Aplikatu

[ctx: placeholder text if no token is available]
en: (refresh)
eu: (berritu)

[ctx: @label:textbox]
en: Timer:
eu: Tenporizadorea:

[ctx: @label:textbox]
en: Starting at:
eu: Abiapuntua:

[ctx: @label:chooser]
en: Hash algorithm:
eu: «Hash» algoritmoa:

en: Failed to unlock your accounts
eu: Zure kontuak giltzaz irekitzea huts egin du

en: Please provide the password to unlock your accounts
eu: Mesedez, eman zure kontuak irekitzeko pasahitza

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @action:button]
en: Unlock
eu: Giltzapetik askatu

[ctx: @title]
en: Keysmith
eu: Keysmith (giltza-arotza)

en: generate two-factor authentication (2FA) tokens
eu: sortu kautotzeko bi faktoreko (2FA) tokenak

en: © 2019 KDE Community
eu: © 2019 KDE Komunitatea
