keysmith - en to et translation catalogue (25 entries)

[ctx: Confirm dialog title: %1 is the name of the account to remove]
en: Removing account: %1
et: Konto eemaldamine: %1

[ctx: @title:window]
en: Accounts
et: Kontod

[ctx: generic error shown when adding or updating an account failed]
en: Failed to update accounts
et: Kontode uuendamine nurjus

[ctx: error message shown when loading accounts from storage failed]
en: Some accounts failed to load.
et: Mõne konto laadimine nurjus.

[ctx: @title:window]
en: Add new account
et: Uue konto lisamine

[ctx: @option:radio]
en: Time-based OTP
et: Ajapõhine OTP

[ctx: @option:radio]
en: Hash-based OTP
et: Räsipõhine OTP

en: Token secret
et: Pääsmiku saladus

[ctx: @label:textbox]
en: Secret key:
et: Salavõti:

[ctx: Button to reveal form for configuring additional token details]
en: Details
et: Üksikasjad

[ctx: Button for removal of a single account]
en: Delete account
et: Kustuta konto

[ctx: @label:textbox]
en: Counter:
et: Ajaloendur:

[ctx: @label:spinbox]
en: Token length:
et: Pääsmiku pikkus:

[ctx: @label:spinbox]
en: Truncation offset:
et: Kärpimise nihe:

en: Add
et: Lisa

[ctx: @title:window]
en: Password
et: Parool

en: Failed to set up your password
et: Parooli määramine nurjus

[ctx: @label:textbox]
en: Verify password:
et: Parooli kontroll:

[ctx: placeholder text if no token is available]
en: (refresh)
et: (värskenda)

[ctx: @label:textbox]
en: Timer:
et: Taimer:

[ctx: @label:textbox]
en: Starting at:
et: Algväärtus:

[ctx: @label:chooser]
en: Hash algorithm:
et: Räsi algoritm:

en: Failed to unlock your accounts
et: Kontode lukustusest vabastamine nurjus

en: Please provide the password to unlock your accounts
et: Palun anna parool oma kontode lukustusest vabastamiseks

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
et: Parool:
