kde5 - en to bs translation catalogue (88 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
bs: Obratite se sistem-administratoru.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
bs: Ne može se pisati u konfiguracionu datoteku %1.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
bs: Podrazumijevano

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
bs: Otvori

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
bs: Novo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
bs: Sačuvaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
bs: Štampaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
bs: Izlaz

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
bs: Poništi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
bs: Ponovi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
bs: Isijeci

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
bs: Kopiraj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
bs: Umetni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
bs: Umetni izbor

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
bs: Izaberi sve

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
bs: Poništi izbor

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
bs: Obriši riječ unazad

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
bs: Obriši riječ unaprijed

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
bs: Nađi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
bs: Nađi sljedeće

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
bs: Nađi prethodno

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
bs: Zamijeni

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
bs: Kuća

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
bs: Početak

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
bs: kraj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
bs: Prethodno

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
bs: Sljedeći

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
bs: Gore

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
bs: Nazad

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
bs: Naprijed

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
bs: Ponovo učitaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
bs: Početak reda

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
bs: Kraj reda

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
bs: Idi na liniju

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
bs: Riječ unazad

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
bs: Riječ unaprijed

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
bs: Dodaj zabilješku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
bs: Uveličaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
bs: Umanji

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
bs: Režim punog ekrana

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
bs: Prikaži traku menija

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
bs: Aktiviraj sljedeću karticu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
bs: Aktiviraj prethodnu karticu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
bs: Pomoć

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
bs: Šta je ovo?

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
bs: Dopuna teksta

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
bs: Prethodno poklapanje za dopunu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
bs: Sljedeće poklapanje za dopunu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
bs: Dopuna podniske

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
bs: Prethodna stavka na spisku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
bs: Sljedeća stavka na spisku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
bs: Otvori skorašnje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
bs: Sačuvaj kao

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
bs: Vrati

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
bs: Pregled pred štampanje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
bs: Elektronska pošta

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
bs: Čisto

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
bs: Uklopi u stranicu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
bs: Uklopi u širinu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
bs: Uklopi u visinu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
bs: Uvećaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
bs: Idi na

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
bs: Idi na stranicu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
bs: Dokument nazad

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
bs: Dokument naprijed

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
bs: Izmijeni zabilješke

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
bs: Pravopis

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
bs: Prikaži alatnu traku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
bs: Prikaži statusnu traku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
bs: Pridruživanja tastera

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
bs: Podesi alatne trake

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
bs: Podesi obavještenja

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
bs: Prijavi grešku

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
bs: O programu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
bs: O KDE-u

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
bs: KDE‑ova alatka za ažuriranje korisničkih konfiguracionih datoteka

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
bs: Zadrži izlazne rezultate iz skripti

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
bs: Provjeri da li konfiguraciona datoteka zahtijeva ažuriranje

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
bs: Direktorij za generisanje datoteka u [.]

[ctx: main|]
en: directory
bs: direktorij

[ctx: main|]
en: Display software license.
bs: Prikaži softversku licencu.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
bs: Koristi <file> umjesto globalne konfiguracije

[ctx: main|]
en: Key to look for
bs: Ključ za pregled

[ctx: main|]
en: Default value
bs: Uobičajena vrijednost

[ctx: main|]
en: Type of variable
bs: Vrsta varijable

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
bs: Vrsta promjenljive. Koristite "bool" za boole-ovu (logičku) promjenljivu,u suprotnom će biti tretirana kao string

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
bs: Vrijednost koja se upisuje. Obavezno, u školjki koristite '' za prazno
