kcmutils - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last system upgrade, leaving an orphaned control module behind</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
ro: <qt><p>Motive posibile:<ul><li>A intervenit o eroare la ultima actualizare de sistem ce a lăsat în urmă un modul de control orfan</li><li>Aveți în sistem module vechi de la terți.</li></ul></p><p>Verificați aceste situații cu atenție și încercați să ștergeți modulul menționat în mesajul de eroare. Dacă acest lucru eșuează, contactați distribuitorul sau împachetatorul dumneavoastră.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
ro: Modulul %1 este dezactivat.

en: The module has been disabled by the system administrator.
ro: Modulul a fost dezactivat de către administratorul sistemului.

en: Error loading QML file.
ro: Eroare la încărcarea fișierului QML.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ro: Configurările modulului actual s-au modificat.
    Doriți să aplicați modificările sau să le aruncați?

en: Apply Settings
ro: Aplică configurările

en: Configure
ro: Configurează

en: Search…
ro: Caută…

en: About
ro: Despre

[ctx: @action:button]
en: Show Contextual Help
ro: Arată ajutor contextual

[ctx: @info:tooltip]
en: About
ro: Despre

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
ro: Configurează…

en: No matches
ro: Nicio potrivire

en: No plugins found
ro: Nu au fost găsite extensii

en: Copyright
ro: Drept de autor

en: License:
ro: Licență:

en: Authors
ro: Autori

en: Credits
ro: Mulțumiri

en: Translators
ro: Traducători

en: Send an email to %1
ro: Trimite scrisoare către %1

en: No items found
ro: Niciun element găsit

en: Could not find resource '%1'
ro: Resursa „%1” nu a putut fi găsită
