kclock - en to nn translation catalogue (51 entries)

en: Select opened page
nn: Vel opna side

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
nn: Still inn alarmar og nedteljing, bruk som stoppeklokke eller verdsur

en: © 2020-2024 KDE Community
nn: © 2020–2024 KDE-fellesskapet

en: Days to repeat:
nn: Dagar å gjenta:

en: Select Days to Repeat
nn: Vel dagar å gjenta

en: Wake Up
nn: Vakna

en: 1 minute
nn: 1 minutt

en: %1 minutes
nn: %1 minutt

en: 2 minutes
nn: 2 minutt

en: 5 minutes
nn: 5 minutt

en: 10 minutes
nn: 10 minutt

en: 15 minutes
nn: 15 minutt

en: 30 minutes
nn: 30 minutt

en: 1 hour
nn: 1 time

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
nn: Redigerer %1

en: New Alarm
nn: Ny alarm

en: Done
nn: Fullført

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
nn[0]: Utsett i %1 minutt
nn[1]: Utsett i %1 minutt

[ctx: @action:button]
en: Delete
nn: Slett

en: Alarms
nn: Alarmar

en: Edit
nn: Rediger

en: Settings
nn: Innstillingar

en: No alarms configured
nn: Ingen alarmar er definerte

en: Deleted %1
nn: Sletta %1

en: Snooze
nn: Slumra

en: Dismiss
nn: Avvis

en: Choose an audio
nn: Vel lyd

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
nn: Lydfiler (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
nn: Alle filer (*)

en: Time
nn: Tid

en: Timers
nn: Nedteljingar

en: Stopwatch
nn: Stoppeklokke

en: Only once
nn: Berre éin gong

en: Everyday
nn: Kvar dag

en: Weekdays
nn: Kvardagar

en: Clock
nn: Klokke

en: Reset
nn: Nullstill

en: Lap
nn: Runde

en: hours
nn: timar

en: minutes
nn: minutt

en: seconds
nn: sekund

en: Timer
nn: Nedteljing

en: New Timer
nn: Ny nedteljing

en: New timer
nn: Ny nedteljing

en: Delete
nn: Slett

en: Local time
nn: Lokaltid

en: %1 day | %1 days
nn[0]: %1 dag
nn[1]: %1 dagar

en:  and
nn:  og

en: %1 hour | %1 hours
nn[0]: %1 time
nn[1]: %1 timar

en: %1 minute | %1 minutes
nn[0]: %1 minutt
nn[1]: %1 minutt
