kclock - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: View
nl: Beeld

en: Dismiss
nl: Wegdoen

en: Snooze
nl: Indutten

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
nl: PowerDevil niet voor alarmen gebruiken als het beschikbaar is

en: © 2020-2022 KDE Community
nl: © 2020-2022 De KDE gemeenschap

en: Timer complete
nl: Timer afgelopen

en: Your timer %1 has finished!
nl: Uw timer %1 is geëindigd!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
nl: Sta het klokproces toe in de achtergrond te zijn en gestart bij opstarten.
