kclock - en to ka translation catalogue (11 entries)

en: Alarm
ka: მაღვიძარა

en: View
ka: ნახვა

en: Dismiss
ka: გაუქმება

en: Snooze
ka: ჩაჩუმება

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
ka: მაღვიძარა: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
ka: მაღვიძარისთვის PowerDevil-ის არ გამოყენება, თუ ხელმისაწვდომია

en: © 2020-2022 KDE Community
ka: © 2020-2022 KDE-ის საზოგადოება

en: Han Young
ka: ჰან იანგი

en: Timer complete
ka: წამმზომი დასრულდა

en: Your timer %1 has finished!
ka: თქვენი წამზომი დასრულდა: %1!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
ka: უფლებას აძლევს საათის აპლიკაციას ფონზე და გაშვებისას გაეშვას.
