kclock - en to ka translation catalogue (126 entries)

en: Select opened page
ka: მონიშნული გვერდის მონიშვნა

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
ka: დააყენეთ გაფრთხილებები, წამმზომები და მაღვიძარები, მართეთ საათები

en: © 2020-2024 KDE Community
ka: © 2020-2024 KDE-ის საზოგადოება

en: Han Young
ka: ჰან იანგი

en: Days to repeat:
ka: გასამეორებელი დღეები:

en: Select Days to Repeat
ka: აირჩიეთ გასამეორებელი დღეები

en: Alarm Name (optional):
ka: მაღვიძარის სახელი (სურვილისამებრ):

en: Wake Up
ka: გაღვიძება

en: Ring Duration:
ka: ბეჭდის ხანგრძლივობა:

en: None
ka: არცერთი

en: 1 minute
ka: 1 წთ

en: %1 minutes
ka: %1 წუთი

en: Select Ring Duration
ka: არჩიეთ ზარის ხანგრძლივობა

en: 2 minutes
ka: 2 წუთი

en: 5 minutes
ka: 5 წთ

en: 10 minutes
ka: 10 წუთი

en: 15 minutes
ka: 15 წუთი

en: 30 minutes
ka: 30 წუთი

en: 1 hour
ka: 1 საათი

en: Snooze Length:
ka: ჩაჩუმების ხანგრძლივობა:

en: Select Snooze Length
ka: აირჩიეთ ჩაჩუმების ხანგრძლივობა

en: Ring Sound:
ka: ზარის ხმა:

en: Default Sound
ka: ნაგულისხმები ხმა

en: Alarm
ka: მაღვიძარა

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
ka: %1-ის ჩასწორება

en: New Alarm
ka: მაღვიძარა

en: Done
ka: დასრულდა

en: Cancel
ka: გაუქმენა

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
ka[0]: ჩაჩუმდა %1 წუთით
ka[1]: ჩაჩუმდა %1 წუთით

[ctx: @action:button]
en: Delete
ka: წაშლა

en: Alarms
ka: მაღვიძარა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Settings
ka: &მორგება

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
ka: საათის დემონი ვერ ვიპოვე. მაღვიძარის ფუნქციონალისთვის, გთხოვთ დააყენოთ kclockd.

en: No alarms configured
ka: მაღვიძარა გამართული არაა

en: Add alarm
ka: მაღვიძარა

en: alarm
ka: მაღვიძარა

en: Deleted %1
ka: %1 წაშლილია

en: Alarm is ringing
ka: მაღვიძარა რეკავს

en: Snooze
ka: ჩაჩუმება

en: Dismiss
ka: გაუქმება

en: Select Alarm Sound
ka: აირჩიეთ მაღვიძარის ხმა

en: Select from files…
ka: ფაილებიდან არჩევა…

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Choose an audio
ka: აირჩიეთ აუდიო

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
ka: აუდიო ფაილები (* .wav * .mp3 * .ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Time
ka: დრო

en: Timers
ka: ტაიმერები

en: Stopwatch
ka: წამმზომის გვერდი

en: Only once
ka: მხოლოდ ერთხელ

en: Everyday
ka: ყოველ დღე

en: Weekdays
ka: სამუშაო დღეებში

en: Mon,
ka: ორშ,

en: Tue,
ka: სამშ,

en: Wed,
ka: ოთხშ,

en: Thu,
ka: ხუთშ,

en: Fri,
ka: პარ,

en: Sat,
ka: შაბ,

en: Sun,
ka: კვირა,

en: Clock
ka: საათი

en: Time Format
ka: დროის ფორმატი

en: Use System Default
ka: სისტემის ნაგულისხმების გამოყენება

en: 12 Hour Time
ka: 12 საათიანი დრო

en: 24 Hour Time
ka: 24 საათიანი დრო

en: About Clock
ka: საათის შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Start
ka: გაშვება

en: Lap
ka: წრე

en: Lap Time
ka: წრის დრო

en: Total
ka: ჯამში

en: No locations found
ka: მდებარეობები ვერ მოიძებნა

en: Add Location
ka: მდებარეობის დამატება

en: Add
ka: დამატება

en: 1 m
ka: 1 წთ

en: 5 m
ka: 5 წთ

en: 10 m
ka: 10 მ

en: 15 m
ka: 15 წთ

en: 30 m
ka: 30 წთ

en: 1 h
ka: 1 სთ

en: <b>Duration:</b>
ka: <b>ხანგრძლივობა:</b>

en: hours
ka: საათი

en: minutes
ka: წუთი

en: seconds
ka: წამი

en: <b>Label:</b>
ka: <b>ჭდე:</b>

en: Timer
ka: წამმზომი

en: <b>Command at timeout:</b>
ka: <b>ბრძანება ვადის გასვლისას:</b>

en: optional
ka: არასავალდებულო

en: Hide Presets
ka: პრესეტების დამალვა

en: Show Presets
ka: პრესეტების ჩვენება

en: Toggle Delete
ka: წაშლის გადართვა

en: Create timer
ka: ტაიმერის შექმნა

en: Save As Preset
ka: პრესეტად შენახვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop timer
ka: გამეორებადი ტაიმერი

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
ka: დაპაუზება

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
ka: გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
ka: ჩამოყრა

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
ka: წაშლა

en: New Timer
ka: ახალი ტაიმერი

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
ka: საათის დემონი ვერ ვიპოვე. საათის ფუნქციონალისთვის საჭიროა kclockd-ის გაშვება.

en: No timers configured
ka: ტაიმერები მორგებული არაა

en: Add timer
ka: ტაიმერის დამატება

en: New timer
ka: ახალი ტაიმერი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Loop Timer
ka: გამეორებადი ტაიმერი

en: Timer has finished
ka: თქვენი წამზომი დასრულდა

en: %1 has completed.
ka: %1 დასრულდა.

en: The timer has completed.
ka: წამმზომი დასრულდა.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
ka: %1 საათის და 30 წუთის შემდეგ

en: %1 hours and 30 minutes ahead
ka: %1 საათის და 30 წუთის შემდეგ

en: %1 hour ahead
ka: %1 საათის შემდეგ

en: %1 hours ahead
ka: %1 საათის შემდეგ

en: %1 hour and 30 minutes behind
ka: %1 საათის და 30 წუთის წინ

en: %1 hours and 30 minutes behind
ka: %1 საათის და 30 წუთის წინ

en: %1 hour behind
ka: %1 საათის წინ

en: %1 hours behind
ka: %1 საათის წინ

en: Local time
ka: ლოკალური დრო

en: %1 day | %1 days
ka[0]: %1 დღე
ka[1]: %1 დღე

en:  and
ka:  და

en: %1 hour | %1 hours
ka[0]: %1 საათი
ka[1]: %1 საათი

en: %1 minute | %1 minutes
ka[0]: 1 წუთი
ka[1]: %1 წუთი

en: Alarm will ring in under a minute
ka: ზარი წუთზე ნაკლებში დარეკავს

en: Alarm will ring in %1
ka: ზარი დარეკავს: %1
