kalk - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: Calculator
ast: Calculadora

en: Calculator for Plasma
ast: Calculadora pa Plasma

en: © 2020-2022 KDE Community
ast: © 2020-2022 La comunidá KDE

en: History
ast: Historial

en: Cut
ast: Cor&tar

en: Copy
ast: Copiar

en: Paste
ast: Apegar

en: Clear history
ast: Borrar l'historial

en: History is empty
ast: L'historial ta baleru

[ctx: Delete all items from a list]
en: Clear All History?
ast: ¿Quies borrar tol historial?

en: Converter
ast: Convertidor

en: Settings
ast: Configuración

en: About
ast: Tocante a

en: Binary Calculator
ast: Calculadora bianaria

[ctx: @title:window]
en: Settings
ast: Configuración

[ctx: @label:spinbox digits of precision]
en: Precision
ast: Precisión

[ctx: @item:inlistbox Angle unit]
en: Degrees
ast: Graos

en: Category
ast: Categoría
