elisa - en to ca translation catalogue (280 entries)

[ctx: @item:intable]
en: Various Artists
ca: Artistes diversos

[ctx: @item:intable]
en: Radio Stations
ca: Estacions de ràdio

[ctx: @action]
en: Toggle Playlist
ca: Commuta la llista de reproducció

[ctx: @action]
en: Seek forward 10 seconds
ca: Avança 10 segons

[ctx: @action]
en: Scrub backwards 10 seconds
ca: Retrocedeix 10 segons

[ctx: @action]
en: Go to next track
ca: Ves a la peça següent

[ctx: @action]
en: Go to previous track
ca: Ves a la peça anterior

[ctx: @action]
en: Play/pause
ca: Reproducció/pausa

[ctx: @action]
en: Toggle Party Mode
ca: Commuta al mode festa

[ctx: @info]
en: A Simple Music Player made with love by the KDE community
ca: Un reproductor musical senzill fet amb amor per la comunitat KDE

[ctx: @info]
en: (c) 2015-2020, Elisa contributors
ca: (c) 2015-2020, els col·laboradors de l'Elisa

[ctx: @label]
en: Creator
ca: Creador

[ctx: @label]
en: Author
ca: Autor

[ctx: @label]
en: Concept and design work
ca: Treball amb el concepte i el disseny

[ctx: @label]
en: Localization support
ca: Implementació de la traducció

[ctx: @label]
en: Right to left support in interface
ca: Implementació de dreta a esquerra a la interfície

[ctx: @label]
en: Various improvements to the interface
ca: Diverses millores a la interfície

[ctx: @label]
en: Support for online radios
ca: Implementació de les ràdios en línia

[ctx: @info:status Error message when track URL is invalid]
en: Invalid URL.
ca: URL no vàlid.

[ctx: @info:status Error message when track title is empty]
en: Empty title.
ca: Títol buit.

[ctx: @label musical artist]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @label musical album]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @label song title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @label song length]
en: Length
ca: Durada

[ctx: @label as in 'Created by: Joe']
en: Created by
ca: Creat per

[ctx: @label]
en: Version
ca: Versió

[ctx: @label:textbox Track title for track metadata view]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @label:textbox Track artist for track metadata view]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @label:textbox Album name for track metadata view]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @label:textbox Album artist for track metadata view]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: @label:textbox Track number for track metadata view]
en: Track Number
ca: Número de la peça

[ctx: @label:textbox Disc number for track metadata view]
en: Disc Number
ca: Número del disc

[ctx: @label:textbox Rating label for information panel]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: @label:textbox Genre label for track metadata view]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @label:textbox Lyricist label for track metadata view]
en: Lyricist
ca: Lletrista

[ctx: @label:textbox Composer name for track metadata view]
en: Composer
ca: Compositor

[ctx: @label:textbox Comment label for track metadata view]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @label:textbox Year label for track metadata view]
en: Year
ca: Any

[ctx: @label:textbox Channels label for track metadata view]
en: Channels
ca: Canals

[ctx: @label:textbox Bit rate label for track metadata view]
en: Bit Rate
ca: Taxa de bits

[ctx: @label:textbox Sample Rate label for track metadata view]
en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: @label:textbox Lyrics label for track metadata view]
en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: @label:textbox Duration label for track metadata view]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @label:textbox Last play date label for track metadata view]
en: Last played
ca: Escoltada per darrera vegada

[ctx: @label:textbox First play date label for track metadata view]
en: First played
ca: Primera reproducció

[ctx: @label:textbox Play counter label for track metadata view]
en: Play count
ca: Nombre de reproduccions

[ctx: @label:textbox Radio HTTP address for radio metadata view]
en: Stream Http Address
ca: Flux amb adreça http

[ctx: @label:textbox Image address for radio metadata view]
en: Image Address
ca: Adreça de la imatge

[ctx: @title:window Title of the view of all albums]
en: Albums
ca: Àlbums

[ctx: @title:window Title of the view of all genres]
en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: @title:window Title of the view of all artists]
en: Artists
ca: Artistes

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
ca: Reproducció de música

[ctx: @info:status explanation for sleep inhibit during play of music]
en: Playing music
ca: Reproducció de música

[ctx: @action:button]
en: Play now, replacing current playlist
ca: Reprodueix ara, substituint la llista de reproducció actual

[ctx: @action:button]
en: Play next
ca: Reprodueix la següent

[ctx: @action:button]
en: Add to playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: @action:button Show the file for this song in the file manager]
en: Show in folder
ca: Mostra a la carpeta

[ctx: @action:button]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: @info:placeholder]
en: No matches
ca: Sense coincidències

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing to display
ca: No hi ha res a mostrar

[ctx: @title:menu]
en: Application Menu
ca: Menú d'aplicacions

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit Full Screen
ca: Surt de pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Enter Full Screen
ca: Entra a pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: Scan for New Music
ca: Explora cercant música nova

[ctx: @action:inmenu]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
ca: Restableix la base de dades i torna a explorar-ho tot

[ctx: @action:inmenu this has child menu items]
en: Color Scheme
ca: Esquema de color

[ctx: @title:window]
en: Configure
ca: Configura

[ctx: @title:window Title of the context view related to the currently playing track]
en: Now Playing
ca: Ara s'està reproduint

[ctx: @action:button]
en: Open sidebar
ca: Obre la barra lateral

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Metadata
ca: Metadades

[ctx: @option:radio One of the 'now playing' views]
en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: @action:button]
en: Show Playlist
ca: Mostra la llista de reproducció

[ctx: @info:placeholder]
en: No lyrics found
ca: No s'ha trobat cap lletra

[ctx: @info:placeholder]
en: Nothing playing
ca: No s'està reproduint res

[ctx: @action:button]
en: Show In Folder
ca: Mostra a la carpeta

[ctx: @label]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @label]
en: Loading failed
ca: Ha fallat la càrrega

[ctx: @action:button]
en: Retry
ca: Reintenta

[ctx: @label]
en: Playlist cleared
ca: S'ha netejat la llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: @action:button]
en: Show playlist drawer
ca: Mostra el calaix de la llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Hide playlist drawer
ca: Oculta el calaix de la llista de reproducció

[ctx: @info:status]
en: Could not load some files. Elisa can only open audio and playlist files.
ca: No s'han pogut carregar alguns fitxers. L'Elisa només pot obrir fitxers d'àudio i de llistes de reproducció.

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 playlist file formats; do not translate *.m3u*]
en: m3u8, m3u Playlist File (*.m3u*)
ca: Llista de reproducció m3u8, m3u (*.m3u*)

[ctx: @option file type (mime type) for pls playlist file formats; do not translate *.pls]
en: pls Playlist File (*.pls)
ca: Llista de reproducció pls (*.pls)

[ctx: @option file type (mime type) for m3u, m3u8 and pls playlist file formats; do not translate *.m3u8 *.m3u *.pls]
en: m3u8, m3u, pls Playlist File (*.m3u8 *.m3u *.pls)
ca: Llista de reproducció m3u8, m3u, pls (*.m3u8 *.m3u *.pls)

[ctx: @label]
en: Saving failed
ca: Ha fallat el desament

[ctx: @action:button]
en: Exit Full Screen
ca: Surt de pantalla completa

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Exit party mode
ca: Surt del mode festa

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Enter party mode
ca: Entra en el mode festa

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Skip backward
ca: Salta cap enrere

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Pause any media that is playing]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Start playing media]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip skip forward in playlists]
en: Skip forward
ca: Salta cap endavant

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Unmute
ca: Activa el so

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Mute
ca: Silenci

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: No shuffle
ca: Actual: Sense barreja

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle tracks
ca: Actual: Barreja les peces

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Shuffle albums
ca: Actual: Barreja els àlbums

[ctx: @action:inmenu]
en: Track
ca: Peça

[ctx: @action:inmenu]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @action:inmenu]
en: None
ca: Cap

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Don't repeat tracks
ca: Actual: No repeteixis les peces

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat current track
ca: Actual: Repeteix la peça actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Current: Repeat all tracks in playlist
ca: Actual: Repeteix totes les peces a la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: One
ca: Una

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip]
en: Application menu
ca: Menú de l'aplicació

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist; keep this string as short as possible because horizontal space is quite scarce]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Show Current
ca: Mostra l'actual

[ctx: @action:button Remove all tracks from play list]
en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

[ctx: @action:button Save a playlist file]
en: Save…
ca: Desa…

[ctx: @action:button Load a playlist file]
en: Load…
ca: Carrega…

[ctx: @info]
en: Failed to load some tracks. Make sure that they have not been removed or renamed.
ca: Ha fallat en carregar algunes peces. Assegureu-vos que no s'hagin eliminat o canviat de nom.

[ctx: @action:button]
en: Edit Playlist File
ca: Edita el fitxer de la llista de reproducció

[ctx: @info:placeholder]
en: Playlist is empty
ca: La llista de reproducció està buida

[ctx: @info:usagetip]
en: Add some songs to get started. You can browse your music using the views on the left.
ca: Per a començar afegiu diverses cançons. Podeu explorar la vostra música usant les vistes de l'esquerra.

[ctx: @info:placeholder]
en: Your playlist is empty.
ca: La vostra llista de reproducció està buida.

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks remaining | %1/%2 tracks remaining
ca[0]: resta %1/%2 peces
ca[1]: resten %1/%2 peces

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 remaining, %2 total
ca: resten %1, total %2

[ctx: @info:status %1 and %2 are formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1/%2 remaining
ca: resten %1/%2

[ctx: @info:status %2 is always bigger than 1]
en: %1/%2 tracks | %1/%2 tracks
ca[0]: %1/%2 peces
ca[1]: %1/%2 peces

[ctx: @info:status %1 is the total number of tracks of the playlist]
en: %1 track | %1 tracks
ca[0]: %1 peça
ca[1]: %1 peces

[ctx: @info:status %1 is the total number of radios of the playlist]
en: %1 radio | %1 radios
ca[0]: %1 ràdio
ca[1]: %1 ràdios

[ctx: @info:status %1 is the translation of tracks, %2 is the translation of total radios]
en: %1, %2 total
ca: %1, total %2

[ctx: @info:status %1 is the total tracks of the playlist. %2 is the total duration formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: %1 track, %2 total | %1 tracks, %2 total
ca[0]: %1 peça, total %2
ca[1]: %1 peces, total %2

[ctx: @info:status %1 is the remaining duration of the playlist. It is formatted like hh:mm:ss or mm:ss]
en: 1 track, %1min remaining
ca: %1 peça, resten %1min

[ctx: @action:button]
en: Un-mark this song as a favorite
ca: Desmarca aquesta cançó com a preferida

[ctx: @action:button]
en: Mark this song as a favorite
ca: Marca aquesta cançó com a preferida

[ctx: @action:button remove a metadata tag]
en: Remove this tag
ca: Elimina aquesta etiqueta

[ctx: @title:window]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: @label]
en: Data is not valid. %1
ca: Les dades no són vàlides. %1

[ctx: @label:listbox]
en: Add new tag:
ca: Afegeix una etiqueta nova:

[ctx: @title:window]
en: Create a Radio
ca: Crea una ràdio

[ctx: @title:window]
en: View details
ca: Visualitza els detalls

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @action:button]
en: Modify
ca: Modifica

[ctx: @action:button]
en: Save
ca: Desa

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: @action:button]
en: Skip Backward
ca: Salta cap enrere

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: @action:button]
en: Skip Forward
ca: Salta cap endavant

[ctx: @action:button]
en: Track Options
ca: Opcions de les peces

[ctx: @action:button]
en: Radio Options
ca: Opcions de ràdio

[ctx: @action:button Show track metadata]
en: View details
ca: Visualitza els detalls

[ctx: @action:button]
en: Remove from queue
ca: Elimina de la cua

[ctx: @title:window]
en: Settings
ca: Arranjament

[ctx: @action:button]
en: Minimize Player
ca: Minimitza el reproductor

[ctx: @action:button show track information]
en: Show Info
ca: Mostra la informació

[ctx: @action:button]
en: Change Volume
ca: Canvia el volum

[ctx: @title:menu]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Playlist…
ca: Desa la llista de reproducció…

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Playlist…
ca: Obre una llista de reproducció…

[ctx: @title:menu]
en: View
ca: Vista

[ctx: @action:inmenu]
en: Toggle Party Mode
ca: Commuta al mode festa

[ctx: @action:inmenu]
en: Hide Playlist
ca: Oculta la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Playlist
ca: Mostra la llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: @action:inmenu]
en: Stop
ca: Atura

[ctx: @action:inmenu]
en: Increase Volume
ca: Augmenta el volum

[ctx: @action:inmenu]
en: Decrease Volume
ca: Disminueix el volum

[ctx: @title:menu]
en: Shuffle
ca: Barreja

[ctx: @action:inmenu shuffle all tracks in playlist]
en: Track
ca: Peça

[ctx: @action:inmenu shuffle albums in playlist]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @action:inmenu disable shuffle mode]
en: Off
ca: Inactiva

[ctx: @title:menu]
en: Repeat
ca: Repeteix

[ctx: @action:inmenu repeat all songs in this playlist]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: @action:inmenu repeat this one song]
en: One
ca: Una

[ctx: @action:inmenu no repeat mode set; stop playback after last song in the playlist]
en: None
ca: Cap

[ctx: @title:menu]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort: %1
ca: Ordenació: %1

[ctx: @label:listbox Sort By Menu Title with no sort selected]
en: Sort
ca: Ordena

[ctx: @action:button]
en: Add Radio
ca: Afegeix una ràdio

[ctx: @info:tooltip]
en: Add radio
ca: Afegeix una ràdio

[ctx: @action:button]
en: Add to Playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: @info:tooltip]
en: Add to playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Play Now, Replacing Current Playlist
ca: Reprodueix ara, substituint la llista de reproducció actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Play now, replacing current playlist
ca: Reprodueix ara, substituint la llista de reproducció actual

[ctx: @action:button]
en: Play Next
ca: Reprodueix la següent

[ctx: @info:tooltip]
en: Play next
ca: Reprodueix la següent

[ctx: @action:button navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
ca: Mostra l'artista

[ctx: @info:tooltip navigate to the view for artist of this album]
en: Display Artist
ca: Mostra l'artista

[ctx: @info:tooltip]
en: Show playlist
ca: Mostra la llista de reproducció

[ctx: @action:button]
en: View as Icon Grid
ca: Visualitza com a quadrícula d'icones

[ctx: @action:button]
en: View as List
ca: Visualitza com a llista

[ctx: @info:tooltip]
en: View as icon grid
ca: Visualitza com a quadrícula d'icones

[ctx: @info:tooltip]
en: View as list
ca: Visualitza com a llista

[ctx: @action:button navigate back in the view's stack]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Show filters in the navigation bar]
en: Show search and filter toolbar
ca: Mostra la barra d'eines de cerca i filtre

[ctx: @action:button displayed as @info:tooltip Hide filters in the navigation bar]
en: Hide search and filter toolbar
ca: Oculta la barra d'eines de cerca i filtre

[ctx: @info:placeholder track view filter single album]
en: Search for track name, artist, etc.
ca: Cerca el nom de pista, artista, etc.

[ctx: @info:placeholder track view filter general]
en: Search for album name, artist, etc.
ca: Cerca el nom d'àlbum, artista, etc.

[ctx: @label:chooser]
en: Filter by rating:
ca: Filtra per puntuació:

[ctx: @action:button]
en: Only Show Favorites
ca: Mostra només les preferides

[ctx: @action:button]
en: Set track rating
ca: Estableix la qualificació de la peça

[ctx: @action:button Pause current track from playlist]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: @action:button Play this track from playlist]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: @action:button Remove current track from play list]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Cancel rating this track
ca: Cancel·la la qualificació d'aquesta peça

[ctx: @option:check]
en: Show background on Now Playing page
ca: Mostra el fons a la pàgina Ara s'està reproduint

[ctx: @option:check]
en: Show progress on task manager entries
ca: Mostra el progrés a les entrades del gestor de tasques

[ctx: @option:check]
en: Keep running in system tray when main window is closed
ca: Mantén l'execució a la safata del sistema quan es tanqui la finestra principal

[ctx: @option:check]
en: Start playing on startup
ca: Comença a reproduir en iniciar

[ctx: @option:check]
en: Scan for new music on startup
ca: Explora cercant música nova en iniciar

[ctx: @info]
en: When using this setting, you will need to manually refresh the music collection whenever new files are added to configured music folders. You can do this with the <interface>Scan for new music</interface> item in Elisa's hamburger menu.
ca: Quan s'utilitzi aquest paràmetre, haureu d'actualitzar manualment la col·lecció de música sempre que s'afegeixin fitxers nous a les carpetes de música configurades. Podeu fer-ho amb l'element <interface>Explora cercant música nova</interface> en el menú d'hamburguesa de l'Elisa.

[ctx: @title:group]
en: Song rating style:
ca: Estil de qualificació de les cançons:

[ctx: @option:radio]
en: 0-5 stars
ca: 0-5 estrelles

[ctx: @option:radio]
en: Favorite/not favorite
ca: Preferida/no preferida

[ctx: @label:listbox]
en: Color scheme:
ca: Esquema de color:

[ctx: @action:button]
en: Scan for New Music
ca: Explora cercant música nova

[ctx: @info]
en: Started scanning for music
ca: S'ha iniciat l'exploració de música

[ctx: @action:button]
en: Reset Database and Re-Scan Everything
ca: Restableix la base de dades i torna a explorar-ho tot

[ctx: @info]
en: Database has been reset
ca: S'ha reiniciat la base de dades

[ctx: @label:listbox]
en: Embed category in sidebar:
ca: Incrusta una categoria a la barra lateral:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed no category in views navigation list]
en: Nothing
ca: No fer res

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all albums in views navigation list]
en: Albums
ca: Àlbums

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all artists in views navigation list]
en: Artists
ca: Artistes

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, embed all genres in views navigation list]
en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: @label:listbox]
en: Initial view on startup:
ca: Vista inicial a l'inici:

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
ca: Ara s'està reproduint

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
ca: Escoltades recentment

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
ca: Escoltades freqüentment

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all albums]
en: Albums
ca: Àlbums

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all artists]
en: Artists
ca: Artistes

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all tracks]
en: Tracks
ca: Peces

[ctx: @item:inlistbox Title of the view of all genres]
en: Genres
ca: Gèneres

[ctx: @item:inlistbox Title of the file browser view]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: @item:inlistbox Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
ca: Estacions de ràdio

[ctx: @label:textbox]
en: Initial location for Files view:
ca: Ubicació inicial de la vista Fitxers:

[ctx: @action:button as in, choose a file path on disk]
en: Choose…
ca: Trieu…

[ctx: @title:window]
en: Choose Folder
ca: Selecció de carpeta

en: When saving playlist files:
ca: En desar els fitxers de llista de reproducció:

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Prefer relative paths
ca: Prefereix els camins relatius

[ctx: @item:inlistbox Configure dialog, playlist save type]
en: Always use absolute paths
ca: Empra sempre camins absoluts

[ctx: @info:tooltip Playlist Relative Paths]
en: When <interface>Prefer relative paths</interface> is selected, files in the same folder as the playlist will be referred with only the filename. Absolute paths are used in other cases.
ca: Quan s'ha seleccionat <interface>Prefereix els camins relatius</interface>, els fitxers de la mateixa carpeta que la llista de reproducció es referenciaran amb només el nom del fitxer. En altres casos s'utilitzen camins absoluts.

[ctx: @title The configured folders where the user's music collection can be found]
en: Music folders:
ca: Carpetes de música:

[ctx: @action:button]
en: Stop looking for music here
ca: Deixa de cercar música aquí

[ctx: @action:button]
en: Add New Location
ca: Afegeix una ubicació nova

[ctx: @info:status]
en: "%1" could not be played
ca: No s'ha pogut reproduir %1

[ctx: @title:menu]
en: Sort By
ca: Ordena per

[ctx: @action:button]
en: Play from here, replacing current playlist
ca: Reprodueix des d'aquí, substituint la llista de reproducció actual

[ctx: @action:button]
en: Song Options
ca: Opcions de les cançons

[ctx: number of imported tracks]
en: Imported one track | Imported %1 tracks
ca[0]: S'ha importat una peça
ca[1]: S'han importat %1 peces

[ctx: @info:status]
en: Scanning music
ca: S'està explorant la música

[ctx: @label]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: @title:inmenu]
en: Track Number
ca: Número de peça

[ctx: @title:inmenu]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @item:inmenu]
en: Ascending
ca: Ascendent

[ctx: @item:inmenu]
en: Descending
ca: Descendent

[ctx: @title:inmenu]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:inmenu]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @title:inmenu]
en: Year
ca: Any

[ctx: @item:inmenu]
en: Oldest First
ca: El més antic primer

[ctx: @item:inmenu]
en: Newest First
ca: El més nou primer

[ctx: @title:window Title of the view of the playlist]
en: Now Playing
ca: Ara s'està reproduint

[ctx: @title:window Title of the view of recently played tracks]
en: Recently Played
ca: Escoltades recentment

[ctx: @title:menu]
en: Last Played Date
ca: Data de darrera reproducció

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Recently Played First
ca: La menys recentment reproduïda primer

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Recently Played First
ca: La més recentment reproduïda primer

[ctx: @title:window Title of the view of frequently played tracks]
en: Frequently Played
ca: Escoltades freqüentment

[ctx: @title:menu]
en: Play Frequency
ca: Freqüència de reproducció

[ctx: @item:inmenu]
en: Least Frequently Played First
ca: La menys freqüentment reproduïda primer

[ctx: @item:inmenu]
en: Most Frequently Played First
ca: La més freqüentment reproduïda primer

[ctx: @title:menu]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @title:menu]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @title:menu]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @title:menu]
en: Year
ca: Any

[ctx: @title:menu]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:window Title of the view of all tracks]
en: Tracks
ca: Peces

[ctx: @title:menu]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @title:menu]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @title:menu]
en: Composer
ca: Compositor

[ctx: @title:menu]
en: Lyricist
ca: Lletrista

[ctx: @title:menu]
en: Last Modified
ca: Última modificació

[ctx: @item:inmenu]
en: Shortest First
ca: La més curta primer

[ctx: @item:inmenu]
en: Longest First
ca: La més llarga primer

[ctx: @title:window Title of the file browser view]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: @title:window Title of the file radios browser view]
en: Radio Stations
ca: Estacions de ràdio
