discover - en to sl translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
sl: Posodobi programe:

en: Manually
sl: Ročno

en: Automatically
sl: Samodejno

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
sl: Posodobitve programske opreme se samodejno prenesejo, ko so na voljo. Posodobitve za programe bodo nameščene takoj, medtem ko bodo posodobitve sistema nameščene ob naslednjem ponovnem zagonu računalnika.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
sl: Frekvenca posodabljanja:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
sl: Frekvenca obveščanja:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
sl: Dnevno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
sl: Tedensko

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
sl: Mesečno

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
sl: Nikoli

en: Apply system updates:
sl: Uveljavi sistemske posodobitve:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
sl: Po ponovnem zagonu

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
sl: Priporočljivo za povečanje stabilnosti sistema

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
sl: Takoj
