discover - en to pa translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਅੱਪਡੇਟ:

en: Manually
pa: ਖੁਦ

en: Automatically
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
pa: ਜਦੋਂ ਵੀ ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਅੱਪਡੇਟ ਮੌਜੂਦ ਹੋਣਗੇ ਤਾਂ ਉਹਨਾਂ ਨੂੰ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ। ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਲਈ ਅੱਪਡੇਟਾਂ ਨੂੰ ਫ਼ੌਰਨ ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ, ਜਦੋਂ ਕਿ ਸਿਸਟਮ ਪੱਧਰ ਦੇ ਅੱਪਡੇਟਾਂ ਨੂੰ ਅਗਲੀ ਵਾਰ ਕੰਪਿਊਟਰ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਸਮੇਂ ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ।

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
pa: ਅੱਪਡੇਟ ਫਰੀਕਿਊਨਸੀ:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਫਰੀਕਿਊਨਸੀ:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
pa: ਰੋਜ਼ਾਨਾ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
pa: ਹਫ਼ਤੇਵਾਰ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
pa: ਮਹੀਨੇਵਾਰ

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: Apply system updates:
pa: ਸਿਸਟਮ ਅੱਪਡੇਟਾਂ ਨੂੰ ਲਾਗੂ ਕਰੋ:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਦੇ ਬਾਅਦ

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ ਸਿਸਟਮ ਸਥਿਰਤਾ ਲਈ ਸਿਫਾਰਸ਼ ਕੀਤੀ ਜਾਂਦੀ ਹੈ

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
pa: ਫ਼ੌਰਨ
