discover - en to ka translation catalogue (231 entries)

[ctx: @title %1 is the distro name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
ka: %1 აპების Discover-ით დასაყენებლად მორგებული არაა, - მხოლოდ აპის დამატებების

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.
ka: Discover-ის აპებისთვის აღმოსაჩენად დააყენეთ სასურველი მოდული <interface>მორგების</interface> გვერდზე, <interface>ნაკლული უკანაბოლოების</interface> ქვეშ.

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
ka: ამ პრობლემის გადაგზავნა %1-სთვის

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
ka: Discover-ის აპებისთვის გამოსაყენებლად, დააყენეთ <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> <command>pacman</command> პაკეტების მმართველის ბრძანების სტრიქონის ინტერფეისით.<nl/><nl/> გადაავლეთ თვალი ბმულს <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1-ის პაკეტებისთვის Discover-ისთვის</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
ka: %1-დან პაკეტების მართვის მხარდაჭერა დაუსრულებელია და შეიძლება, პრობლემებს წააწყდეთ. ნუ მისწერთ პრობლემების შესახებ KDE-ს. გირჩევთ, წაშალოთ პაკეტი <resource>packagekit-qt6</resource> და გამოიყენოთ Discover, რომ მართოთ Flatpak, Snap და დამატების პაკეტები.<para>%1-ის პროგრამისტები გირჩევენ, <command>pacman</command>-ის ბრძანების სტრქონის ბრძანებების გამოყენებას პაკეტების სამართავად.</para>

en: Could not find category '%1'
ka: კატეგორია "%1" ვერ ვიპოვე

en: Trying to open inexisting file '%1'
ka: არარსებული ფაილის (%1) გახსნის მცდელობა

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
ka: Flatpack-ის რესურსებთან Flatpack-ის უკანაბოლო %1-ის გარეშე ურთიერთობა შეუძლებელია. ჯერ ის დააყენეთ.

en: Could not open %1
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: Please make sure Snap support is installed
ka: დარწმუნდით, რომ Snap-ის მხარდაჭერა დაყენებულია

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
ka: %1-ის გასნა შეუძლებელია. ის არც ერთი რეპოზიტორიიდანაა ხელმისაწვდომი.

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
ka: შეატყობინეთ ეს შეცდომა თქვენს დისტრიბუტორს.

en: Report This Issue
ka: ამ პრობლემის რეპორტი

en: Discover
ka: აღმოაჩინეთ

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
ka: Discover დაიხურა ზოგიერთი ამოცანის დამთავრებამდე. ველოდები მათ დასრულებას.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
ka: მითითებული აპლიკაციის პირდაპირ გახსნა appstream:// URI-ის გამოყენებით.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
ka: ისეთი პროგრამების მოძებნა, რომელსაც მითითებულ mimetype-ზე მუშაობა შეუძლიათ.

en: Display a list of entries with a category.
ka: კატეგორიის მქონე ჩანაწერების სიის ჩვენება.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
ka: გახსენით Discover მითითებულ რეჟიმში. რეჟიმები ღილაკებს შეესაბამება.

en: List all the available modes.
ka: ხელმისაწვდომი რეჟიმების სია.

en: Local package file to install
ka: ლოკალური პაკეტი დასაყენებლად

en: List all the available backends.
ka: ხელმისაწვდომი უკანაბოლოების სია.

en: Search string.
ka: საძებნი სტრიქონი.

en: Lists the available options for user feedback
ka: მომხმარებლის უკუკავშირის ხელმისაწვდომი ვარიანტები

en: Supports appstream: url scheme
ka: აქვს აღმავალის მხარდაჭერა: url scheme

en: An application explorer
ka: აპლიკაციების ბრაუზერი

en: © 2010-2024 Plasma Development Team
ka: © 2010-2024 Plasma -ის პროგრამისტების გუნდი

en: Quality Assurance, Design and Usability
ka: დიზაინი და ხარისხის დამოწმება

en: Dan Leinir Turthra Jensen
ka: დან ლაინირ თუთა იენსენი

en: Available backends:
ka: ხელმისაწვდომი უკანაბოლოები:

en: Available modes:
ka: ხელმისაწვდომი რეჟიმები:

en: Addons for %1
ka: დამატებები %1-სთვის

en: More…
ka: მეტი…

en: Apply Changes
ka: ცვლილებების გადატარება

en: Reset
ka: საწყისი პარამეტრები

en: Add New %1 Repository
ka: ახალი %1-ის რეპოზიტორიის დამატება

en: Add
ka: დამატება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: %1 rating | %1 ratings
ka[0]: %1 შეფასება
ka[1]: %1 შეფასება

en: No ratings yet
ka: შეფასების გარეშე

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
ka: %1, მხოლოდ, მაშინ დააყენეთ, თუ მის ავტორებს ენდობით.<nl/><nl/>ამ აპლიკაციის საწყისი კოდი ნაწილობრივ ან სრულად <emphasis strong='true'>დახურულია</emphasis> საჯარო შემოწმებისა და გაუმჯობესებისათვის. ეს ნიშნავს, რომ მესამე პირებს და მომხმარებლებს (მაგალითად, თქვენ) არ შეუძლიათ გადაამოწმონ მისი ოპერაციები, უსაფრთხოება და სანდოობა. ან შეცვალონ და გადასცენ სხვას ავტორის ნებართვის გარეშე.<nl/><nl/>აპლიკაცია შეიძლება ძალიანაც უსაფრთხო იყოს, მაგრამ ასევე შეიძლება უცნაურად იქცეოდეს - მაგალითად მოაგროვოს ინფორმაცია თქვენს შესახებ, თვალყური ადევნოს თქვენს მდებარეობას ან თქვენი ფაილები სხვას გადაუგზავნოს. ადვილი საშუალება, გაიგოთ ეს, არ არსებობს. ამიტომ მხოლოდ სანდო ავტორების პროგრამები უნდა დააყენოთ. მეტი ინფორმაცია ხელმისაწვდომია <link url='%2'>აპლიკაციის ვებგვერდზე</link><nl/><nl/>გაიგეთ მეტი <link url='%3'>%3</link>.

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
ka: %1, მხოლოდ, მაშინ დააყენეთ, თუ მის ავტორებს ენდობით.<nl/><nl/>ამ აპლიკაციის საწყისი კოდი ნაწილობრივ ან სრულად <emphasis strong='true'>დახურულია</emphasis> საჯარო შემოწმებისა და გაუმჯობესებისათვის. ეს ნიშნავს, რომ მესამე პირებს და მომხმარებლებს (მაგალითად, თქვენ) არ შეუძლიათ გადაამოწმონ მისი ოპერაციები, უსაფრთხოება და სანდოობა. ან შეცვალონ და გადასცენ სხვას ავტორის ნებართვის გარეშე.<nl/><nl/>აპლიკაცია შეიძლება ძალიანაც უსაფრთხო იყოს, მაგრამ ასევე შეიძლება უცნაურად იქცეოდეს - მაგალითად მოაგროვოს ინფორმაცია თქვენს შესახებ, თვალყური ადევნოს თქვენს მდებარეობას ან თქვენი ფაილები სხვას გადაუგზავნოს. ადვილი საშუალება, გაიგოთ ეს, არ არსებობს. ამიტომ მხოლოდ სანდო ავტორების პროგრამები უნდა დააყენოთ.<nl/><nl/>გაიგეთ მეტი <link url='%2'>%2</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways. More information may be available on <link url='%4'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%5'>%5</link>.
ka: %1 იყენებს ერთ ან მეტ ლიცენზიას, რომელიც სერტიფიცირებული არაა, როგორც 'თავისუფალი პროგრამა' არც <link url='%2'>Free Software Foundation</link>-ის მიერ და არც <link url='%3'>Open Source Initiavive</link>-ის მიერ. ეს ნიშნავს, რომ თქვენი გამოყენების, შესწავლის, შეცვლის და გაზიარების უფლებები შეზღუდული იქნება..<nl/><nl/>დარწმუნდით, რომ ლიცენზიის ტექსტი წაიკითხეთ და გაითავისეთ ყველა შეზღუდვა, სანამ პროგრამის გამოყენებას დაიწყებთ.<nl/><nl/>თუ ლიცენზია პროგრამულ კოდამდე წვდომასაც კი გიკრძალავთ, დარწმუნდით, რომ ავტორებს ბოლომდე ენდობით, რადგან მათი კოდის სანდოობაზე და უსაფრთხოებაზე პასუხს არავინ აგებს. მეტი ინფორმაცია ხელმისაწვდომია <link url='%4'>აპლიკაციის ვებგვერდზე</link>.<nl/><nl/>გაიგეთ მეტი ბმულზე <link url='%5'>%5</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%4'>%4</link>.
ka: %1 იყენებს ერთ ან მეტ ლიცენზიას, რომელიც სერტიფიცირებული არაა, როგორც 'თავისუფალი პროგრამა' არც <link url='%2'>Free Software Foundation</link>-ის მიერ და არც <link url='%3'>Open Source Initiavive</link>-ის მიერ. ეს ნიშნავს, რომ თქვენი გამოყენების, შესწავლის, შეცვლის და გაზიარების უფლებები შეზღუდული იქნება..<nl/><nl/>დარწმუნდით, რომ ლიცენზიის ტექსტი წაიკითხეთ და გაითავისეთ ყველა შეზღუდვა, სანამ პროგრამის გამოყენებას დაიწყებთ.<nl/><nl/>თუ ლიცენზია პროგრამულ კოდამდე წვდომასაც კი გიკრძალავთ, დარწმუნდით, რომ ავტორებს ბოლომდე ენდობით, რადგან მათი კოდის სანდოობაზე და უსაფრთხოებაზე პასუხს არავინ აგებს.<nl/><nl/>გაიგეთ მეტი ბმულზე <link url='%4'>%4</link>.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. You may be able to determine this on <link url='%2'>the application's website</link>. Find it there or contact the author if you want to use this application for anything other than private personal use.
ka: %1-ს გავრცელების ლიცენზია მითითებული არ აქვს. მისი დადგენა <link url='%2'>აპლიკაციის ვებგვერდზე</link> შეგიძლიათ. იპოვეთ ის იქ, ან დაუკავშირდით ავტორს, თუ აპლიკაციის გამოყენება პირადი სარგებლობის გარდა სხვა დანიშნულებისთვის გნებავთ.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. Contact the application's author if you want to use it for anything other than private personal use.
ka: %1-ს გავრცელების ლიცენზია მითითებული არ აქვს. დაუკავშირდით აპლიკაციის ავტორს, თუ გნებავთ, ის პირადი მოხმარების გარდა სხვა მიზნებისთვის გამოიყენოთ.

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
ka: გაზიარება

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
ka: დამატებები

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
ka: %1-დან

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
ka: აპლიკაციის ბმულის გაზიარება

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
ka: იხილეთ %1 აპი!

en: Unknown author
ka: უცნობი შეცდომა

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Size:
ka: ზომა:

en: License: | Licenses:
ka[0]: ლიცენზია:
ka[1]: ლიცენზიები:

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
ka: რას ნიშნავს ეს?

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
ka: უცნობია

en: See more… | See more…
ka[0]: იხილეთ მეტი…
ka[1]: იხილეთ მეტი…

[ctx: @label The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
ka: ასაკი:

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
ka: ყველა

en: See details
ka: დეტალების ჩვენება

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
ka: %1-სთვის ეკრანის ანაბეჭდები ხელმისაწვდომი არაა

en: What's New
ka: რა არის ახალი

en: Reviews
ka: მიმოხილვები

en: Loading reviews for %1
ka: %1-ის შეფასებების ჩატვირთვა

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
ka: %1-ის მიმოხილვები დროებით მიუწვდომელია

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
ka: ყველა მიმოხილვის ჩვენება

en: Write a Review
ka: შეფასების დაწერა

en: Install to Write a Review
ka: მიმოხილვის დასაწერად დააყენეთ

[ctx: @title]
en: External Links
ka: გარე ბმულები

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: Read the project's official documentation
ka: წაიკითხეთ პროექტის ოფიციალური დოკუმენტაცია

en: Website
ka: ვებგვერდი

en: Visit the project's website
ka: პროექტის ვებგვერდის ნახვა

en: Donate
ka: შემოწირულობა

en: Support and thank the developers by donating to their project
ka: დაეხმარეთ და გადაუხადეთ პროგრამისტებს მადლობა მათი პროექტების მხარდაჭერით

en: Report Bug
ka: შეცდომის ანგარიში

en: Log an issue you found to help get it fixed
ka: ჩაიწერეთ ჟურნალში აღმოჩენილი შეცდომა, რათა ის გასწორდეს

en: Contribute
ka: შემოწირულობა

en: Help the developers by coding, designing, testing, or translating
ka: დაეხმარეთ პროგრამისტებს კოდით, დიზაინით, ტესტირებით ან თარგმნით

en: All Licenses
ka: ყველა ლიცენზია

en: Content Rating
ka: შემცველობის შეფასება

[ctx: @title:window]
en: License Information
ka: ინფორმაცია ლიცენზიის შესახებ

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
ka[0]: ძებნა: %2 - %3 ჩანაწერი
ka[1]: ძებნა: %2 - %3 ჩანაწერი

en: Search: %1
ka: ძებნა: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
ka[0]: %1 - %2 ჩანაწერი
ka[1]: %1 - %2 ჩანაწერი

en: Search - %1 item | Search - %1 items
ka[0]: ძებნა - %1 ჩანაწერი
ka[1]: ძებნა - %1 ჩანაწერი

en: Search
ka: ძებნა

en: Sort: %1
ka: დალაგება: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
ka: შესაბამისობა

en: Name
ka: სახელით

en: Rating
ka: შეფასება

en: Size
ka: ზომა

en: Release date
ka: რელიზის თარიღი

en: Nothing found
ka: ვერაფერი ვიპოვე

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
ka: ყველა კატეგორიაში ძებნა

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
ka: "%1"-ის ვებში ძებნა

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
ka: "%1" კატეგორიაში "%2" აღმოჩენილი არაა

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
ka: "%1" ხელმისაწვდომ წყაროებში აღმოჩენილი არაა

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
ka: "%1" შეიძლება ინტერნეტში იყოს ხელმისაწვდომი. ინტერნეტიდან გადმოწერილი პროგრამები არაა შემოწმებული თქვენი დისტრიბუტორის მიერ. ფრთხილად გამოიყენეთ ის.

en: Still looking…
ka: ჯერ კიდევ ვეძებ…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
ka: მთავარი

en: Unable to load applications
ka: აპლიკაციების ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
ka: პოპულარული

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
ka: ახლად გამოქვეყნებული და ახლახანს განახლებული

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
ka: რედაქტორის არჩევანი

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
ka: უმაღლესი-რეიტინგის თამაშები

[ctx: @action:button]
en: See More
ka: იხილეთ მეტი

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
ka: უმაღლესი-რეიტინგის პროგრამები პროგრამისტებისთვის

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
ka: დაკვრა

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
ka: განლაგებაზე გადართვა

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
ka: სრულ ეკრანზე გადართვა

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
ka: წინა ეკრანის ანაბეჭდი

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
ka: შემდეგი ეკრანის ანაბეჭდი

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
ka: <em>root</em> -ით გაშვება რეკომენდებული და საჭირო არაა.

en: &Home
ka: &სახლი

en: &Search
ka: &ძებნა

en: &Installed
ka: &დაყენებული

en: &Updates (Fetching…)
ka: &განახლებები (გამოთხოვა…)

en: &Update (%1) | &Updates (%1)
ka[0]: &განახლება (%1)
ka[1]: &განახლება (%1)

en: &About
ka: შ&ესახებ

en: S&ettings
ka: &პარამეტრები

en: Error
ka: შეცდომა

en: Unable to find resource: %1
ka: რესურსის პოვნა შეუძლებელია: %1

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Report this issue
ka: ამ პრობლემის რეპორტი

en: Error %1 of %2
ka: შეცდომა %1 %2-დან

en: Update Issue
ka: განახლების პრობლემა

en: There was an issue during the update or installation process. Please try again later.
ka: პრობლემა დაყენების ან განახლების მიმდინარეობისას. მოგვიანებით სცადეთ.

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
ka: წინას ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Show Next
ka: შემდეგის ჩვენება

en: See Technical Details
ka: იხილეთ ტექნიკური დეტალები

en: Copy to Clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Submit Usage Information
ka: გამოყენების მონაცემების გადაცემა

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
ka: KDE-სთვის მოხმარების ანონიმური მონაცემების გაგზავნა, რათა ჩვენი მომხმარებლების უკეთ გვესმოდეს. მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
ka: გამოყენების ინფორმაციის გადაცემა…

en: Configure
ka: მორგება

en: Configure Feedback…
ka: უკუპასუხის მორგება…

en: Configure Updates…
ka: განახლებების მორგება…

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
ka: თქვენი სტატისტიკის გაზიარებით შეგიძლიათ აპლიკაციების გაუმჯობესებაში დაგვეხმაროთ.

en: Contribute…
ka: შემოწირულობა…

en: We are looking for your feedback!
ka: ჩვენ ველოდებით თქვენს გამოხმაურებას!

en: Participate…
ka: მონაწილეობის მიღება…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
ka: ჩატვირთვა…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
ka: %1-დან დაყენება

[ctx: @action:button]
en: Install
ka: დაყენება

en: Remove
ka: წაშლა

en: Installed
ka: ჩადგმულია

en: Resources for '%1'
ka: რესურსები '%1'-სთვის

en: Tasks (%1%)
ka: ამოცანა (%1%)

en: Tasks
ka: ამოცანები

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
ka: %1 - %2: %3, %4 დარჩენილია

en: unknown reviewer
ka: უცნობი მიმომხილველი

en: Comment by %1
ka: %1-ის კომენტარი

en: Version: %1
ka: ვერსია: %1

en: Version: unknown
ka: უცნობი ვერსია

en: Votes: %1 out of %2
ka: ხმები: %1-ი %2-დან

en: Was this review useful?
ka: მიმოხილვა სასარგებლო იყო?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
ka: დიახ

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
ka: არა

en: Reviewing %1
ka: განხილვა: %1

en: Submit review
ka: მიმოხილვის დამტკიცება

en: If you love %1, tell people what's great about it! Focus on functionality, usability, and appearance. If the app didn't meet your needs, explain why.
ka: თუ %1 გიყვართ, უთხარით ამის შესახებ სხვებს! ფოკუსით ფუნქციონალზე, სასარგებლოობაზე და გარეგნობაზე. თუ აპი მაინც არ მოგწონთ, გვითხარით, რატომ.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this to its packagers in %2 at <link url='%3'>%3</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
ka: თუ %1 არ ეშვება, იფიქრეთ, ამის შესახებ %2-ში მოგვწეროთ, მისამართზე <link url='%3'>%3</link>, რადგან, ეს შეიძლება, როგორც ადვილად გასწორებადი პაკეტის აწყობის პრობლემა იყოს, ისევე, როგორც პროგრამის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this its developers at <link url='%2'>%2</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
ka: თუ %1 არ ეშვება, იფიქრეთ, ამის შესახებ მოგვწეროთ მისამართზე <link url='%2'>%2</link>, რადგან, ეს შეიძლება, როგორც ადვილად გასწორებადი პაკეტის აწყობის პრობლემა იყოს, ისევე, როგორც პროგრამის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: If the app is crashing a lot, consider reporting this to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead.
ka: თუ აპი ხშირად სრულდება ავარიულად, იფიქრეთ, მისწეროთ მის პროგრამისტებს მისამართზე <link url='%1'>%1</link>.

[ctx: @info]
en: If you're having a problem with the app, consider reporting it to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead, or else describe the problem here in greater detail.
ka: თუ გაქვთ პრობლემები ამ აპთან, იფიქრეთ, მისწეროთ მის პროგრამისტებს მისამართზე <link url='%1'>%1</link>, ან აღწერეთ თქვენი პრობლემა დეტალურად აქვე.

en: Rating:
ka: შეფასება:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Title:
ka: სათაური:

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app is not launching. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words.]
en: launch,run,start
ka: გაშვება,დაწყება

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app crashes. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words]
en: crash,segfault
ka: ავარია,სეგჩავარდნა

[ctx: Word the user might use in an unhelpful sentence saying an app isn't very good. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words,]
en: doesn't work,dumb,stupid,crap,junk,suck,terrible,hate
ka: არმუშაობს,სულელი,დებილი,ფუ,მეზიზღება

en: Enter a rating
ka: შეიყვანეთ შეფასება

en: Write the title
ka: დაწერეთ სათაური

en: Write the review
ka: დაწერეთ შეფასება

en: Keep writing…
ka: გააგრძელეთ წერა…

en: Too long!
ka: ძალიან გრძელია!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
ka: სახელის ჩასმა

en: Reviews for %1
ka: %1-ის შეფასებები

en: Write a Review…
ka: შეფასების დაწერა…

en: Install this app to write a review
ka: მიმოხილვის დასაწერად ეს აპი დააყენეთ

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
ka: ყველაზე აქტუალური

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
ka: უახლესი

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
ka: უმაღლესი რეიტინგები

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
ka: %1 მიმოხილვა

[ctx: widest character in the language]
en: M
ka: ლ

en: Unknown reviewer
ka: უცნობი მიმომხილველი

[ctx: Opening upper air quote]
en: “
ka: ბ

en: Search…
ka: ძებნა…

en: Search in '%1'…
ka: '%1'-ში ძებნა…

en: Settings
ka: მორგება

en: Default Source
ka: ნაგულისხმევი წყარო

en: Add Source…
ka: წყაროს დამატება…

en: Make Default
ka: ნაგულისხმევად დაყენება

en: Increase priority
ka: პრიორიტეტის გაზრდა

en: Failed to increase '%1' preference
ka: '%1'-ის უპირატესობის გაზრდის შეცდომა

en: Decrease priority
ka: პრიორიტეტის დაწევა

en: Failed to decrease '%1' preference
ka: '%1'-ის უპირატესობის შემცირების შეცდომა

en: Remove repository
ka: რეპოზიტორიის წაშლა

en: Show contents
ka: შემცველობის ჩვენება

en: Missing Backends
ka: უკანაბოლოები ხელმიუწვდომელია

en: Updates
ka: განახლებები

en: Technical details
ka: ტექნიკური დეტალები

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
ka: პრობლემა ამ განახლების დაყენებისას. მოგვიანებით სცადეთ.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
ka: თუ ზემოთ მოხსენიებული შეცდომა რეალურ პრობლემას წააგავს და არა ქსელის დროებით შეცდომას, მის აღმოსაფხვრელად დაუკავშირდით %1-ს და არა KDE-ს.

en: Copy Text
ka: ტექსტის კოპირება

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
ka: შეცდომის შეტყობინების ტექსტი კოპირებულია. გადაუგზავნეთ ის %1-ს და არა KDE-ს!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
ka: პრობლემის გადაგზავნა %1-სთვის

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
ka: მონიშნულის განახლება

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
ka: ყველას განახლება

en: Ignore
ka: იგნორი

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Select None
ka: მონიშვნის მოხსნა

[ctx: @info on the completion of updates, the action that automatically happens after (e.g shut down)]
en: On completion, automatically:
ka: დასრულებისას ავტომატურად:

[ctx: @item:inlistbox placeholder for when no action is selected]
en: Select an action
ka: აირჩიეთ ქმედება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Restart
ka: გადატვირთვა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Shut down
ka: გამორთვა

en: Total size: %1
ka: ჯამური ზომა: %1

[ctx: @action:button]
en: Restart to Install Updates Now
ka: გადატვირთვა ახლავე განახლებების დასაყენებლად

en: Installing
ka: დაყენება

en: Update from:
ka: განახლების წყარო:

en: More Information…
ka: მეტი ინფორმაცია…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
ka: განახლებების გამოთხოვა…

[ctx: @info]
en: Updates
ka: განახლებები

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
ka: განახლების დასასრულებლად გადატვირთეთ კომპიუტერი

[ctx: @info]
en: Up to date
ka: განახლებულია

[ctx: @info]
en: Should check for updates
ka: უნდა შემოწმდეს განახლებები, თუ არა

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
ka: ბოლო განახლების თარიღი უცნობია
