discover - en to ie translation catalogue (22 entries)

en: View Updates
ie: Vider actualisamentes

en: Security updates available
ie: Actualisamentes de securitá es disponibil

en: Updates available
ie: Actualisamentes es disponibil

en: System up to date
ie: Li sistema es actualisat

en: Computer needs to restart
ie: On besona restartar li computator

en: Offline
ie: Ajornat

en: Applying unattended updates…
ie: Applicante automatic actualisamentes...

en: Restart is required
ie: Un restarta es besonat

en: The system needs to be restarted for the updates to take effect.
ie: On besona restartar li sistema por applicar li modificationes.

en: Upgrade available
ie: Actualisation es disponibil

[ctx: @action:button]
en: Upgrade
ie: Actualisar

en: Discover Notifier
ie: Notificator de Discover

en: System update status notifier
ie: Notificator del statu de actualisation del sistema

en: Replace an existing instance
ie: Vicear li existent instantie

en: Do not show the notifier
ie: Ne monstrar li notificator

en: hidden
ie: celat

en: Updates
ie: Actualisamentes

en: Open Discover…
ie: Aperter Discover...

en: See Updates…
ie: Vider li actualisamentes...

en: Refresh…
ie: Refriscar...

en: Restart to apply installed updates
ie: Restartar por applicar li installat actualisamentes

en: Click to restart the device
ie: Fa un clic por restartar li aparate
