discover - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
hu: Szoftverfrissítés:

en: Manually
hu: Manuálisan

en: Automatically
hu: Automatikusan

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
hu: A szoftverfrissítések automatikusan letöltődnek, amint elérhetővé válnak. Az alkalmazások frissítései azonnal települnek, a rendszerfrissítések azonban csak a számítógép következő újraindításakor.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
hu: Frissítési időköz:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
hu: Értesítési időköz:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
hu: Naponta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
hu: Hetente

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
hu: Havonta

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
hu: Soha

en: Apply system updates:
hu: Rendszerfrissítések alkalmazása:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
hu: Újraindítás után

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
hu: Ajánlott a rendszer stabilitásának maximalizálásához

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
hu: Azonnal
