discover - en to eo translation catalogue (214 entries)

[ctx: @title %1 is the distro name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
eo: %1 ne estas agordita por instali aplikaĵojn per nur-Discover aplik-aldonaĵoj

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.
eo: Por uzi Discover por apoj, instalu vian preferatan modulon sur la paĝo <interface>Agordoj</interface>, sub <interface>Mankantaj Backends</interface>.

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
eo: Raporti Ĉi Temon al %1

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
eo: Por uzi Discover por aplikoj, instalu <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> uzante la pakaĵadministrilon <command>pacman</command>.<nl/><nl/> Konsultu <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>Pakado de %1 por Discover</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
eo: Subteno por administri pakaĵojn de % 1 estas nekompleta; vi povus sperti iujn ajn problemojn. Ne raportu cimojn al KDE. Estas tre rekomendite malinstali la pakaĵon <resource>packagekit-qt6</resource> kaj uzi Discover nur por administri Flatpakojn, Snap-ojn kaj Aldonaĵojn.<para>Prizorgantoj de %1 rekomendis anstataŭe uzi la <command>pacman</command> komandlinian ilon por administri pakaĵojn.</para>

en: Could not find category '%1'
eo: Ne eblis trovi kategorion '%1'

en: Trying to open inexisting file '%1'
eo: Provante malfermi neekzistantan dosieron '%1'

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
eo: Ne povas interagi kun flatpak-resursoj sen la flatpak backend %1. Bonvolu unue instali ĝin.

en: Could not open %1
eo: Ne eblis malfermi %1

en: Please make sure Snap support is installed
eo: Bonvolu certigi, ke Snap-subteno estas instalita

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
eo: Ne eblis malfermi %1 ĉar ĝi ne estis trovita en iuj disponeblaj programaraj deponejoj.

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
eo: Bonvolu raporti ĉi tiun problemon al la pakistoj de via distribuo.

en: Report This Issue
eo: Raportu Ĉi tiun Temon

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
eo: Discover estis fermita antaŭ ol certaj taskoj estis faritaj, atendante ke ĝi finiĝos.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
eo: Rekte malfermi la specifitan aplikaĵon per ĝia appstream:// URI.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
eo: Malfermu serĉante programojn, kiuj povas trakti la donitan mimespecon.

en: Display a list of entries with a category.
eo: Montri liston de enskriboj kun kategorio.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
eo: Malfermu Discover en menciita reĝimo. Reĝimoj respondas al la butonoj de ilobreto.

en: List all the available modes.
eo: Listigi ĉiujn disponeblajn reĝimojn.

en: Local package file to install
eo: Loka pakaĵdosiero por instali

en: List all the available backends.
eo: Listigi ĉiujn disponeblajn backends.

en: Search string.
eo: Serĉi ĉenon.

en: Lists the available options for user feedback
eo: Listigas la disponeblajn elekteblojn por uzant-sugestoj

en: Supports appstream: url scheme
eo: Elportas appstream: url-skemo

en: An application explorer
eo: Aplika esploristo

en: © 2010-2024 Plasma Development Team
eo: © 2010-2024 Plasma Disvolva Teamo

en: Quality Assurance, Design and Usability
eo: Kvalita Asekuro, Dezajno kaj Uzebleco

en: Available backends:
eo: Disponeblaj backends:

en: Available modes:
eo: Disponeblaj reĝimoj:

en: Addons for %1
eo: Aldonaĵoj por %1

en: More…
eo: Pli…

en: Apply Changes
eo: Apliki Ŝanĝojn

en: Reset
eo: Restarigi

en: Add New %1 Repository
eo: Aldoni Novan Deponejon %1

en: Add
eo: Aldoni

en: Cancel
eo: Nuligi

en: %1 rating | %1 ratings
eo[0]: %1 taksado
eo[1]: %1 taksadoj

en: No ratings yet
eo: Ankoraŭ neniuj taksoj

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
eo: Instalu %1 nur se vi plene fidas ĝiajn aŭtorojn ĉar ĝi estas <emphasis strong='true'>proprieta</emphasis>: Via libereco uzi, modifi kaj redistribui ĉi tiun aplikaĵon estas limigita, kaj ĝia fontkodo estas parte aŭ tute fermita al publika inspektado kaj plibonigo. Ĉi tio signifas, ke triaj kaj uzantoj kiel vi ne povas kontroli ĝian funkciadon, sekurecon kaj fidindecon.<nl/><nl/>La aplikaĵo povas esti tute sekura por uzi, aŭ ĝi eble agas kontraŭ vi diversmaniere — kiel rikolti viajn personajn informojn, spuri vian lokon aŭ transdoni la enhavon de viaj datumoj al iu alia. Uzu ĝin nur se vi plene fidas ĝiajn aŭtorojn. Pliaj informoj povas esti haveblaj ĉe <link url='%2'>la retejo de la aplikaĵo</link>. <nl/><nl/>Eksciu pli ĉe <link url='%3'>%3</link>.

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
eo: Instalu %1 nur se vi plene fidas ĝiajn aŭtorojn ĉar ĝi estas <emphasis strong='true'>proprieta</emphasis>: Via libereco uzi, modifi kaj redistribui ĉi tiun aplikaĵon estas limigita, kaj ĝia fontkodo estas parte aŭ tute fermita al publika inspektado kaj plibonigo. Ĉi tio signifas, ke triaj kaj uzantoj kiel vi ne povas kontroli ĝian funkciadon, sekurecon kaj fidindecon, aŭ modifi kaj redistribui ĝin sen eksplicita permeso de la aŭtoroj.<nl/><nl/>La aplikaĵo povas esti tute sekura uzi, aŭ ĝi povas agas kontraŭ vi en diversaj manieroj — kiel ekzemple rikolti viajn personajn informojn, spuri vian lokon aŭ transdoni la enhavon de viaj dosieroj al iu alia. Uzu ĝin nur se vi plene fidas ĝiajn aŭtorojn. Eksciu pli ĉe <link url='%2'>%2</link>.

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
eo: Kunhavigi

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
eo: Aldonaĵoj

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
eo: De %1

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
eo: Kunhavigi Ligilon al Aplikaĵo

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
eo: Ekprovu la %1 apon!

en: Unknown author
eo: Nekonata aŭtoro

en: Version:
eo: Versio:

en: Size:
eo: Grandeco:

en: License: | Licenses:
eo[0]: Permesilo:
eo[1]: Permesiloj:

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
eo: Kion ĉi tio signifas?

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: See more… | See more…
eo[0]: Vidi pli…
eo[1]: Vidi pli…

[ctx: @label The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
eo: Aĝoj

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
eo: Ĉiu

en: See details
eo: Vidi detalojn

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
eo: Ekrankopioj ne haveblas por %1

en: What's New
eo: Kio novas

en: Reviews
eo: Recenzoj

en: Loading reviews for %1
eo: Ŝargante recenzojn por %1

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
eo: Recenzoj por %1 dumtempe ne haveblas

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
eo: Montri Ĉiujn Recenzojn

en: Write a Review
eo: Skribi recenzon

en: Install to Write a Review
eo: Instali por Skribi Recenzon

[ctx: @title]
en: External Links
eo: Eksteraj ligiloj

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Read the project's official documentation
eo: Legi la oficialan dokumentaron de la projekto

en: Website
eo: Retejo

en: Visit the project's website
eo: Viziti la retejon de la projekto

en: Donate
eo: Doni

en: Support and thank the developers by donating to their project
eo: Subteni kaj danki la programistojn per donacado al ilia projekto

en: Report Bug
eo: Raporti Cimon

en: Log an issue you found to help get it fixed
eo: Protokolu problemon, kiun vi trovis por helpi ĝin solvi

en: Contribute
eo: Kontribuu

en: Help the developers by coding, designing, testing, or translating
eo: Helpu la programistojn per kodado, desegnado, testado aŭ tradukado

en: All Licenses
eo: Ĉiuj Licencoj

en: Content Rating
eo: Enhavo Taksado

[ctx: @title:window]
en: License Information
eo: Informo pri Permesilo

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
eo[0]: Serĉi: %2 - %3 eron
eo[1]: Serĉi: %2 - %3 erojn

en: Search: %1
eo: Serĉu: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
eo[0]: %2 - %1 eron
eo[1]: %2 - %1 erojn

en: Search - %1 item | Search - %1 items
eo[0]: Serĉi - %1 eron
eo[1]: Serĉi - %1 erojn

en: Search
eo: Serĉi

en: Sort: %1
eo: Ordigi: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
eo: Rilateco

en: Name
eo: Nomo

en: Rating
eo: Taksado

en: Size
eo: Grandeco

en: Release date
eo: Eldondato

en: Nothing found
eo: Nenio trovita

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
eo: Serĉi en Ĉiuj Kategorioj

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
eo: Serĉi en la Reto "%1"

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
eo: "%1" ne estis trovita en la kategorio "%2".

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
eo: "%1" ne estis trovita en la disponeblaj fontoj

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
eo: "%1" povas esti disponebla en la reto. Programaro akirita de la reto ne estis reviziita de via distribuisto por funkcieco aŭ stabileco. Uzu kun singardemo.

en: Still looking…
eo: Ankoraŭ serĉas…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
eo: Hejmo

en: Unable to load applications
eo: Ne eblas ŝargi aplikaĵojn

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
eo: Plej populara

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
eo: Nove Publikigita & Lasttempe Ĝisdatigita

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
eo: Elekto de Redaktoro

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
eo: Plej altkvalitaj Ludoj

[ctx: @action:button]
en: See More
eo: Vidi Pli

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
eo: Plej altkvalitaj Programiloj

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
eo: Paŭzi

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
eo: Ŝalti al Plustavolo

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
eo: Ŝalti al Plenekrano

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
eo: Antaŭa Elekto

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
eo: Sekva Ekrankopio

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
eo: Ruli kiel <em>radiko</em> estas malinstigita kaj nenecesa.

en: &Home
eo: &Hejmo

en: &Search
eo: &Serĉi

en: &Installed
eo: &Instalita

en: &Update (%1) | &Updates (%1)
eo[0]: Ĝisdatig&o (%1)
eo[1]: Ĝisdatig&oj (%1)

en: &About
eo: &Pri

en: S&ettings
eo: &Agordoj

en: Error
eo: Eraro

en: Unable to find resource: %1
eo: Ne eblas trovi rimedon: %1

en: Proceed
eo: Procedi

en: Report this issue
eo: Raporti ĉi tiun problemon

en: Error %1 of %2
eo: Eraro %1 el %2

en: Update Issue
eo: Ĝisdatigi Aferon

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
eo: Montri Antaŭan

[ctx: @action:button]
en: Show Next
eo: Montri Sekvan

en: See Technical Details
eo: Vidi Teknikajn Detalojn

en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Submit Usage Information
eo: Sendi Informojn pri Uzado

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
eo: Sendas anonimigitajn uzajn informojn al KDE por ke ni povu pli bone kompreni niajn uzantojn. Por pliaj informoj vidu https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
eo: Sendante informojn pri uzado…

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure Feedback…
eo: Agordi Komentojn…

en: Configure Updates…
eo: Agordi Ĝisdatigojn…

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
eo: Vi povas helpi nin plibonigi ĉi tiun aplikaĵon dividante statistikojn kaj partoprenante enketojn.

en: Contribute…
eo: Kontribuu…

en: We are looking for your feedback!
eo: Ni serĉas viajn komentojn!

en: Participate…
eo: Partoprenu…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
eo: Ŝargante…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
eo: Instali el %1

[ctx: @action:button]
en: Install
eo: Instali

en: Remove
eo: Forigi

en: Installed
eo: Instalita

en: Resources for '%1'
eo: Rimedoj por '%1'

en: Tasks (%1%)
eo: Taskoj (%1%)

en: Tasks
eo: Taskoj

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
eo: %1 - %2: %3, %4 restas

en: unknown reviewer
eo: nekonata recenzisto

en: <b>%1</b> by %2
eo: <b>%1</b> de %2

en: Comment by %1
eo: Komento de %1

en: Version: %1
eo: Versio: %1

en: Version: unknown
eo: Versio: nekonata

en: Votes: %1 out of %2
eo: Voĉoj: %1 el %2

en: Was this review useful?
eo: Ĉu ĉi tiu recenzo estis utila?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
eo: Jes

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
eo: Ne

en: Reviewing %1
eo: Reviziante %1

en: Submit review
eo: Sendi recenzon

en: Rating:
eo: Taksado:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: Enter a rating
eo: Enigi takson

en: Write the title
eo: Skribi la titolon

en: Write the review
eo: Skribi la recenzon

en: Keep writing…
eo: Daŭre skribu…

en: Too long!
eo: Tro longa!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
eo: Enigi nomon

en: Reviews for %1
eo: Recenzoj por %1

en: Write a Review…
eo: Skribi recenzon…

en: Install this app to write a review
eo: Instali ĉi tiun apon por skribi recenzon

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
eo: Plej Rilata

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
eo: Plej Lasttempa

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
eo: Plej Altaj Taksoj

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
eo: %1 recenzoj

en: Unknown reviewer
eo: Nekonata recenzisto

en: Search…
eo: Serĉi…

en: Search in '%1'…
eo: Serĉi en '%1'…

en: Settings
eo: Agordoj

en: Default Source
eo: Defaŭlta Fonto

en: Add Source…
eo: Aldoni Fonton…

en: Make Default
eo: Fari Defaŭltan

en: Increase priority
eo: Pliigi prioritaton

en: Failed to increase '%1' preference
eo: Malsukcesis pliigi '%1' preferon

en: Decrease priority
eo: Malpliigi prioritaton

en: Failed to decrease '%1' preference
eo: Malsukcesis malpliigi la preferon '%1'

en: Remove repository
eo: Forigi deponejon

en: Show contents
eo: Montri enhavon

en: Missing Backends
eo: Mankas Backends

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Technical details
eo: Teknikaj detaloj

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
eo: Estis problemo instalante ĉi tiun ĝisdatigon. Bonvolu reprovi poste.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
eo: Se la eraro indikata supre aspektas kiel reala problemo kaj ne dumtempa reteraro, bonvolu raportu ĝin al %1, ne KDE.

en: Copy Text
eo: Kopii tekston

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
eo: Erarmesaĝo kopiita. Memoru raporti ĝin al %1, ne al KDE!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
eo: Raporti temon al %1

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
eo: Ĝisdatigo Elektita

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
eo: Ĝisdatigi Ĉion

en: Ignore
eo: Ignori

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Select None
eo: Elekti Neniun

[ctx: @info on the completion of updates, the action that automatically happens after (e.g shut down)]
en: On completion, automatically:
eo: Je plenumo, aŭtomate:

[ctx: @item:inlistbox placeholder for when no action is selected]
en: Select an action
eo: Elekti agon

[ctx: @item:inlistbox]
en: Restart
eo: Rekomenci

[ctx: @item:inlistbox]
en: Shut down
eo: Sistemfermi

en: Total size: %1
eo: Suma grandeco: %1

[ctx: @action:button]
en: Restart to Install Updates Now
eo: Rekomenci por Instali Ĝisdatigojn Nun

en: Installing
eo: Instalado

en: Update from:
eo: Ĝisdatigo de:

en: More Information…
eo: Pliaj Informoj…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
eo: Akiro de ĝisdatigoj…

[ctx: @info]
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
eo: Rekomenci la sistemon por kompletigi la ĝisdatigan procezon

[ctx: @info]
en: Up to date
eo: Ĝisdata

[ctx: @info]
en: Should check for updates
eo: Devus kontroli ĝisdatigojn

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
eo: Tempo de lasta ĝisdatigo nekonata
