discover - en to el translation catalogue (14 entries)

en: Update software:
el: Ενημέρωση λογισμικού:

en: Manually
el: Χειροκίνητα

en: Automatically
el: Αυτόματα

[ctx: @info]
en: Software updates will be downloaded automatically when they become available. Updates for applications will be installed immediately, while system updates will be installed the next time the computer is restarted.
el: Οι ενημερώσεις λογισμικού θα ληφθούν αυτόματα όταν γίνουν διαθέσιμες. Οι ενημερώσεις για τις εφαρμογές θα εγκατασταθούν άμεσα, ενώ οι ενημερώσεις συστήματος θα εγκατασταθούν την επόμενη φορά που θα γίνει επανεκκίνηση του υπολογιστή.

[ctx: @title:group]
en: Update frequency:
el: Συχνότητα ενημερώσεων:

[ctx: @title:group]
en: Notification frequency:
el: Συχνότητα ειδοποιήσεων:

[ctx: @item:inlistbox]
en: Daily
el: Καθημερινά

[ctx: @item:inlistbox]
en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monthly
el: Μηνιαία

[ctx: @item:inlistbox]
en: Never
el: Ποτέ

en: Apply system updates:
el: Εφαρμογή ενημερώσεων συστήματος:

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates after rebooting']
en: After rebooting
el: Μετά την επανεκκίνηση

[ctx: @label The thing being recommended is to use the 'apply updates when rebooting' setting]
en: Recommended to maximize system stability
el: Συνιστάται για τη μεγιστοποίηση της σταθερότητας του συστήματος

[ctx: @option:radio part of the logical sentence 'Apply system updates immediately']
en: Immediately
el: Άμεσα
