discover - en to ca@valencia translation catalogue (229 entries)

[ctx: @title %1 is the distro name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
ca@valencia: %1 no està configurat per a instal·lar aplicacions mitjançant Discover, només aplicacions i complements

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.
ca@valencia: Per a utilitzar Discover per a les aplicacions, instal·leu el mòdul preferit a la pàgina <interface>Configuració</interface>, davall <interface>Dorsals que falten</interface>.

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
ca@valencia: Informeu del problema a %1

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
ca@valencia: Per a utilitzar Discover per a les aplicacions, instal·leu <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> fent servir el gestor de paquets <command>pacman</command>.<nl/><nl/> Reviseu el <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>sistema de paquets de %1 per a Discover</link>

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
ca@valencia: El suport per a gestionar paquets des de %1 no està complet; podeu experimentar un nombre indeterminat de problemes. No informeu d'errors a KDE. És molt recomanable desinstal·lar el paquet <resource>packagekit-qt6</resource> i utilitzar Discover només per a gestionar Flatpak, Snaps i complements.<para>En el seu lloc, els mantenidors de %1recomanen utilitzar l'eina <command>pacman</command> de la línia d'ordres per a gestionar paquets.</para>

en: Could not find category '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la categoria «%1»

en: Trying to open inexisting file '%1'
ca@valencia: Esteu intentant obrir el fitxer inexistent «%1»

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
ca@valencia: No es pot interactuar amb els recursos de Flatpak sense el dorsal de «flatpak» %1. Primer instal·leu-lo.

en: Could not open %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1

en: Please make sure Snap support is installed
ca@valencia: Assegureu-vos que està instal·lat el suport de Snap

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 perquè no s'ha trobat en cap dels repositoris de programari disponibles.

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
ca@valencia: Informeu d'este problema als empaquetadors de la vostra distribució.

en: Report This Issue
ca@valencia: Informa d'este problema

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
ca@valencia: Discover es va tancar abans d'acabar determinades tasques, espereu que finalitze.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
ca@valencia: Obri directament l'aplicació especificada pel seu URI appstream://.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
ca@valencia: Obri amb una busca per als programes que es poden gestionar amb el tipus MIME donat.

en: Display a list of entries with a category.
ca@valencia: Mostra una llista d'entrades amb una categoria.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
ca@valencia: Obri Discover en un mode indicat. Els modes es corresponen als botons de la barra d'eines.

en: List all the available modes.
ca@valencia: Llista tots els modes disponibles.

en: Local package file to install
ca@valencia: Fitxer local de paquet que s'ha d'instal·lar

en: List all the available backends.
ca@valencia: Llista tots els dorsals disponibles.

en: Search string.
ca@valencia: Cadena de la busca.

en: Lists the available options for user feedback
ca@valencia: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Supports appstream: url scheme
ca@valencia: Implementa l'esquema d'URL «appstream:»

en: An application explorer
ca@valencia: Un explorador d'aplicacions

en: © 2010-2024 Plasma Development Team
ca@valencia: © 2010-2024, L'equip de desenvolupament de Plasma

en: Quality Assurance, Design and Usability
ca@valencia: Control de qualitat, disseny i usabilitat

en: Available backends:
ca@valencia: Dorsals disponibles:

en: Available modes:
ca@valencia: Modes disponibles:

en: Addons for %1
ca@valencia: Complements per a %1

en: More…
ca@valencia: Més…

en: Apply Changes
ca@valencia: Aplica els canvis

en: Reset
ca@valencia: Restablix

en: Add New %1 Repository
ca@valencia: Afig un repositori nou %1

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: %1 rating | %1 ratings
ca@valencia[0]: %1 valoració
ca@valencia[1]: %1 valoracions

en: No ratings yet
ca@valencia: Encara no hi ha cap valoració

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. More information may be available on <link url='%2'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%3'>%3</link>.
ca@valencia: Instal·leu %1 només si confieu completament en els seus autors perquè és <emphasis strong='true'>propietària</emphasis>: la vostra llibertat d'utilitzar, modificar i redistribuir esta aplicació està restringida, i el seu codi font està parcialment o totalment tancat a la inspecció i millora pública. Açò significa que terceres parts i els usuaris com vós no poden verificar la seua operació, seguretat i fiabilitat.<nl/><nl/>L'aplicació pot ser perfectament segura d'utilitzar, o pot estar actuant en contra vostra de diverses maneres, com ara recolectar la vostra informació personal, seguir la vostra ubicació, o transmetre el contingut dels vostres fitxers a algú altre. No hi ha cap manera fàcil d'estar segur, així que només hauríeu d'instal·lar esta aplicació si confieu plenament en els seus autors. Pot haver-hi més informació disponible al <link url='%2'>lloc web de l'aplicació</link>.<nl/><nl/>Apreneu-ne més a <link url='%3'>%3</link>.

[ctx: @info]
en: Only install %1 if you fully trust its authors because it is <emphasis strong='true'>proprietary</emphasis>: Your freedom to use, modify, and redistribute this application is restricted, and its source code is partially or entirely closed to public inspection and improvement. This means third parties and users like you cannot verify its operation, security, and trustworthiness.<nl/><nl/>The application may be perfectly safe to use, or it may be acting against you in various ways — such as harvesting your personal information, tracking your location, or transmitting the contents of your data to someone else. Only use it if you fully trust its authors. Learn more at <link url='%2'>%2</link>.
ca@valencia: Instal·leu %1 només si confieu completament en els seus autors perquè és <emphasis strong='true'>propietària</emphasis>: la vostra llibertat d'utilitzar, modificar i redistribuir esta aplicació està restringida, i el seu codi font està parcialment o totalment tancat a la inspecció i millora pública. Açò significa que terceres parts i els usuaris com vós no poden verificar la seua operació, seguretat i fiabilitat.<nl/><nl/>L'aplicació pot ser perfectament segura d'utilitzar, o pot estar actuant en contra vostra de diverses maneres, com ara recolectar la vostra informació personal, seguir la vostra ubicació, o transmetre el contingut dels vostres fitxers a algú altre. Utilitzeu-la només si confieu plenament en els seus autors. Apreneu-ne més a <link url='%2'>%2</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways. More information may be available on <link url='%4'>the application's website</link>.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%5'>%5</link>.
ca@valencia: %1 utilitza una o més llicències no certificades com a «programari lliure» per la <link url='%2'>Free Software Foundation</link> o la <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. Açò significa que la vostra llibertat d'utilitzar, estudiar, modificar i compartir pot estar restringida d'alguna manera.<nl/><nl/>Assegureu-vos de llegir el text de la llicència i entendre qualsevol restricció abans d'utilitzar el programari.<nl/><nl/>Si la llicència ni tan sols permet l'accés a llegir el codi font, assegureu-vos que confieu plenament en els autors, ja que ningú més pot verificar la fiabilitat i la seguretat del seu codi per a assegurar-se que no està actuant contra vós de manera oculta. Pot haver més informació disponible al <link url='%4'>lloc web de l'aplicació</link>.<nl/><nl/>Apreneu-ne més a <link url='%5'>%5</link>.

[ctx: @info]
en: %1 uses one or more licenses not certified as “Free Software” by either the <link url='%2'>Free Software Foundation</link> or the <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. This means your freedom to use, study, modify, and share it may be restricted in some ways.<nl/><nl/>Make sure to read the license text and understand any restrictions before using the software.<nl/><nl/>If the license does not even grant access to read the source code, make sure you fully trust the authors, as no one else can verify the trustworthiness and security of its code to ensure that it is not acting against you in hidden ways.<nl/><nl/>Learn more at <link url='%4'>%4</link>.
ca@valencia: %1 utilitza una o més llicències no certificades com a «programari lliure» per la <link url='%2'>Free Software Foundation</link> o la <link url='%3'>Open Source Initiative</link>. Açò significa que la vostra llibertat d'utilitzar, estudiar, modificar i compartir pot estar restringida d'alguna manera.<nl/><nl/>Assegureu-vos de llegir el text de la llicència i entendre qualsevol restricció abans d'utilitzar el programari.<nl/><nl/>Si la llicència ni tan sols permet l'accés a llegir el codi font, assegureu-vos que confieu plenament en els autors, ja que ningú més pot verificar la fiabilitat i la seguretat del seu codi per a assegurar-se que no està actuant contra vós de manera oculta.<nl/><nl/>Apreneu-ne més a <link url='%4'>%4</link>.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. You may be able to determine this on <link url='%2'>the application's website</link>. Find it there or contact the author if you want to use this application for anything other than private personal use.
ca@valencia: %1 no indica amb quina llicència es distribuïx. És possible que pugueu determinar-ho al <link url='%2'>lloc web de l'aplicació</link>. Busqueu-ho allà o poseu-vos en contacte amb l'autor si voleu utilitzar esta aplicació per a qualsevol cosa que no siga un ús personal privat.

[ctx: @info]
en: %1 does not indicate under which license it is distributed. Contact the application's author if you want to use it for anything other than private personal use.
ca@valencia: %1 no indica amb quina llicència es distribuïx. Poseu-vos en contacte amb l'autor de l'aplicació si la voleu utilitzar per a qualsevol cosa que no siga un ús personal privat.

[ctx: @action:button share a link to this app]
en: Share
ca@valencia: Compartix

[ctx: @action:button]
en: Add-ons
ca@valencia: Complements

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
ca@valencia: Des de %1

[ctx: @title:window]
en: Share Link to Application
ca@valencia: Compartix un enllaç cap a l'aplicació

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
ca@valencia: Doneu un colp d'ull a l'aplicació %1!

en: Unknown author
ca@valencia: Autoria desconeguda

en: Version:
ca@valencia: Versió:

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: License: | Licenses:
ca@valencia[0]: Llicència:
ca@valencia[1]: Llicències:

[ctx: @info:tooltip for button opening license type description]
en: What does this mean?
ca@valencia: Què vol dir açò?

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

en: See more… | See more…
ca@valencia[0]: Vegeu-ne més…
ca@valencia[1]: Vegeu-ne més…

[ctx: @label The app is suitable for people of the following ages or older]
en: Ages:
ca@valencia: Edats:

[ctx: @item As in, the app is suitable for everyone]
en: Everyone
ca@valencia: Tothom

en: See details
ca@valencia: Veure els detalls

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
ca@valencia: No hi ha captures de pantalla disponibles per a %1

en: What's New
ca@valencia: Què hi ha de nou

en: Reviews
ca@valencia: Comentaris

en: Loading reviews for %1
ca@valencia: Es carreguen les ressenyes de %1

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
ca@valencia: Els comentaris per a %1 no estan disponibles temporalment

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
ca@valencia: Mostra tots els comentaris

en: Write a Review
ca@valencia: Escriviu un comentari

en: Install to Write a Review
ca@valencia: Instal·leu-la per a escriure un comentari

[ctx: @title]
en: External Links
ca@valencia: Enllaços externs

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Read the project's official documentation
ca@valencia: Llegiu la documentació oficial del projecte

en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: Visit the project's website
ca@valencia: Visiteu el lloc web del projecte

en: Donate
ca@valencia: Donatius

en: Support and thank the developers by donating to their project
ca@valencia: Ajudeu i agraïu als desenvolupadors fent una donació al projecte

en: Report Bug
ca@valencia: Informeu d'un error

en: Log an issue you found to help get it fixed
ca@valencia: Enregistreu una incidència que heu trobat per a ajudar a solucionar-la

en: Contribute
ca@valencia: Col·laboreu-hi

en: Help the developers by coding, designing, testing, or translating
ca@valencia: Ajudeu els desenvolupadors codificant, dissenyant, provant o traduint

en: All Licenses
ca@valencia: Totes les llicències

en: Content Rating
ca@valencia: Valoració del contingut

[ctx: @title:window]
en: License Information
ca@valencia: Informació de la llicència

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
ca@valencia[0]: Busca: %2 - %3 element
ca@valencia[1]: Busca: %2 - %3 elements

en: Search: %1
ca@valencia: Busca: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
ca@valencia[0]: %2 - %1 element
ca@valencia[1]: %2 - %1 elements

en: Search - %1 item | Search - %1 items
ca@valencia[0]: Busca - %1 element
ca@valencia[1]: Busca - %1 elements

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Sort: %1
ca@valencia: Ordena: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
ca@valencia: Rellevància

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Rating
ca@valencia: Valoració

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Release date
ca@valencia: Data de publicació

en: Nothing found
ca@valencia: No s'ha trobat res

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
ca@valencia: Totes en les categories

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
ca@valencia: Busca «%1» al web

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
ca@valencia: «%1» no s'ha trobat en la categoria «%2»

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
ca@valencia: «%1» no s'ha trobat a les fonts disponibles

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
ca@valencia: «%1» pot estar disponible al web. El programari adquirit des del web no ha sigut revisat pel vostre distribuïdor per a la funcionalitat o l'estabilitat. Utilitzeu-lo amb precaució.

en: Still looking…
ca@valencia: Encara s'està buscant…

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
ca@valencia: Inici

en: Unable to load applications
ca@valencia: No es poden carregar les aplicacions

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
ca@valencia: Més popular

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
ca@valencia: Novetats publicades i actualitzats recentment

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
ca@valencia: Seleccioneu l'editor

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
ca@valencia: Jocs amb la puntuació més alta

[ctx: @action:button]
en: See More
ca@valencia: Vegeu-ne més

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
ca@valencia: Eines de desenvolupament amb la puntuació més alta

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
ca@valencia: Reproduïx

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
ca@valencia: Canvia a superposició

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
ca@valencia: Canvia a pantalla completa

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla anterior

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
ca@valencia: Captura de pantalla següent

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
ca@valencia: L'execució com a <em>root</em> es desaconsella i és innecessària.

en: &Home
ca@valencia: &Inici

en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

en: &Installed
ca@valencia: &Instal·lat

en: &Updates (Fetching…)
ca@valencia: &Actualitzacions (Obtenció…)

en: &Update (%1) | &Updates (%1)
ca@valencia[0]: Act&ualització (%1)
ca@valencia[1]: Act&ualitzacions (%1)

en: &About
ca@valencia: Qu&ant a

en: S&ettings
ca@valencia: Con&figuració

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Unable to find resource: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el recurs: %1

en: Proceed
ca@valencia: Continua

en: Report this issue
ca@valencia: Informeu d'un problema

en: Error %1 of %2
ca@valencia: Error %1 de %2

en: Update Issue
ca@valencia: Actualitza l'assumpte

en: There was an issue during the update or installation process. Please try again later.
ca@valencia: Hi ha hagut un problema durant el procés d'actualització o instal·lació. Torneu-ho a provar més tard.

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
ca@valencia: Mostra l'anterior

[ctx: @action:button]
en: Show Next
ca@valencia: Mostra el següent

en: See Technical Details
ca@valencia: Veure els detalls tècnics

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

en: Submit Usage Information
ca@valencia: Envia la informació d'ús

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
ca@valencia: Envia informació anònima d'ús a KDE per tal d'entendre millor als nostres usuaris. Per a més informació, vegeu https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
ca@valencia: S'està enviant la informació d'ús…

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Configure Feedback…
ca@valencia: Configura els comentaris…

en: Configure Updates…
ca@valencia: Configura les actualitzacions…

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
ca@valencia: Podeu ajudar-nos a millorar esta aplicació compartint estadístiques i participant en les enquestes.

en: Contribute…
ca@valencia: Col·labora…

en: We are looking for your feedback!
ca@valencia: Esperem els vostres comentaris!

en: Participate…
ca@valencia: Participa…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
ca@valencia: S'està carregant…

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
ca@valencia: Instal·la des de %1

[ctx: @action:button]
en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Installed
ca@valencia: Instal·lat

en: Resources for '%1'
ca@valencia: Recursos per a «%1»

en: Tasks (%1%)
ca@valencia: Tasques (%1%)

en: Tasks
ca@valencia: Tasques

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
ca@valencia: %1 - %2: %3, falta %4

en: unknown reviewer
ca@valencia: revisor desconegut

en: <b>%1</b> by %2
ca@valencia: <b>%1</b> per %2

en: Comment by %1
ca@valencia: Comentari de %1

en: Version: %1
ca@valencia: Versió: %1

en: Version: unknown
ca@valencia: Versió: desconeguda

en: Votes: %1 out of %2
ca@valencia: Vots: %1 de %2

en: Was this review useful?
ca@valencia: Ha estat útil esta ressenya?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Reviewing %1
ca@valencia: S'està comentant %1

en: Submit review
ca@valencia: Envia el comentari

en: If you love %1, tell people what's great about it! Focus on functionality, usability, and appearance. If the app didn't meet your needs, explain why.
ca@valencia: Si vos agrada %1, digueu a la gent com és de genial! Centreu-vos en la funcionalitat, la usabilitat i l'aparença. Si l'aplicació no s'ajustava a les vostres necessitats, expliqueu-nos perquè.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this to its packagers in %2 at <link url='%3'>%3</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
ca@valencia: Si %1 no s'està llançant, considereu informar-ho als seus empaquetadors a %2 a <link url='%3'>%3</link>, ja que pot ser un problema d'empaquetament amb facilitat solucionable en lloc d'un defecte en l'aplicació mateixa.

[ctx: @info]
en: If %1 isn't launching, consider reporting this its developers at <link url='%2'>%2</link> instead, as it may be an easily fixable packaging issue rather than a flaw in the app itself.
ca@valencia: Si %1 no s'està llançant, considereu informar-ho als seus desenvolupadors a <link url='%2'>%2</link>, ja que pot ser un problema d'empaquetament amb facilitat solucionable en lloc d'un defecte en l'aplicació mateixa.

[ctx: @info]
en: If the app is crashing a lot, consider reporting this to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead.
ca@valencia: Si l'aplicació està fallant molt, considereu informar-ho als desenvolupadors a <link url='%1'>%1</link>.

[ctx: @info]
en: If you're having a problem with the app, consider reporting it to the developers at <link url='%1'>%1</link> instead, or else describe the problem here in greater detail.
ca@valencia: Si teniu un problema amb l'aplicació, considereu informar-lo als desenvolupadors a <link url='%1'>%1</link>, o si no, descriviu el problema ací amb més detall.

en: Rating:
ca@valencia: Valoració:

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Title:
ca@valencia: Títol:

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app is not launching. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words.]
en: launch,run,start
ca@valencia: iniciar,executar,iniciar,inicia,executa,inicia

[ctx: Words the user might use in an unhelpful sentence saying an app crashes. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words]
en: crash,segfault
ca@valencia: fallada,fallar

[ctx: Word the user might use in an unhelpful sentence saying an app isn't very good. Preserve the commas. If necessary, add more words used for this in your language and/or shorten to common stems contained by multiple forms of the words,]
en: doesn't work,dumb,stupid,crap,junk,suck,terrible,hate
ca@valencia: no funciona,babau,ximple,estúpid,brossa,porqueria,odi

en: Enter a rating
ca@valencia: Introduïu una valoració

en: Write the title
ca@valencia: Escriviu el títol

en: Write the review
ca@valencia: Escriviu el comentari

en: Keep writing…
ca@valencia: Continueu escrivint…

en: Too long!
ca@valencia: Massa llarg!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
ca@valencia: Inseriu un nom

en: Reviews for %1
ca@valencia: Ressenyes de %1

en: Write a Review…
ca@valencia: Escriviu un comentari…

en: Install this app to write a review
ca@valencia: Instal·leu esta aplicació per a escriure un comentari

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
ca@valencia: Més rellevant

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
ca@valencia: Els més recents

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
ca@valencia: Valoració més alta

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
ca@valencia: %1 comentaris

en: Unknown reviewer
ca@valencia: Revisor desconegut

[ctx: Opening upper air quote]
en: “
ca@valencia: «

[ctx: Closing lower air quote]
en: „
ca@valencia: »

en: Search…
ca@valencia: Busca…

en: Search in '%1'…
ca@valencia: Busca a «%1»…

en: Settings
ca@valencia: Preferències

en: Default Source
ca@valencia: Font predeterminada

en: Add Source…
ca@valencia: Afig una font…

en: Make Default
ca@valencia: Convertix en el valor predeterminat

en: Increase priority
ca@valencia: Augmenta la prioritat

en: Failed to increase '%1' preference
ca@valencia: No s'ha pogut incrementar la preferència «%1»

en: Decrease priority
ca@valencia: Disminuïx la prioritat

en: Failed to decrease '%1' preference
ca@valencia: No s'ha pogut reduir la preferència «%1»

en: Remove repository
ca@valencia: Elimina el repositori

en: Show contents
ca@valencia: Mostra el contingut

en: Missing Backends
ca@valencia: Dorsals que falten

en: Updates
ca@valencia: Actualitzacions

en: Technical details
ca@valencia: Detalls tècnics

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
ca@valencia: Hi ha hagut un problema en instal·lar esta actualització. Torneu-ho a provar més tard.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
ca@valencia: Si l'error indicat anteriorment pareix un problema real i no un error temporal de la xarxa, informeu-ne a %1, no a KDE.

en: Copy Text
ca@valencia: Copia el text

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
ca@valencia: S'ha copiat el missatge d'error. Recordeu informar-ne a %1, no a KDE!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
ca@valencia: Informeu del problema a %1

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
ca@valencia: Actualitza els seleccionats

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
ca@valencia: Actualitza-ho tot

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca@valencia: No selecciones res

[ctx: @info on the completion of updates, the action that automatically happens after (e.g shut down)]
en: On completion, automatically:
ca@valencia: En finalitzar, automàticament:

[ctx: @item:inlistbox placeholder for when no action is selected]
en: Select an action
ca@valencia: Seleccioneu una acció

[ctx: @item:inlistbox]
en: Restart
ca@valencia: Reinicia

[ctx: @item:inlistbox]
en: Shut down
ca@valencia: Para

en: Total size: %1
ca@valencia: Mida total: %1

[ctx: @action:button]
en: Restart to Install Updates Now
ca@valencia: Reinicia ara per a instal·lar les actualitzacions

en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

en: Update from:
ca@valencia: Actualitza des de:

en: More Information…
ca@valencia: Més informació…

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
ca@valencia: S'estan recuperant les actualitzacions…

[ctx: @info]
en: Updates
ca@valencia: Actualitzacions

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
ca@valencia: Cal reiniciar el sistema per a completar el procés d'actualització

[ctx: @info]
en: Up to date
ca@valencia: Última versió

[ctx: @info]
en: Should check for updates
ca@valencia: Cal comprovar si hi ha actualitzacions

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
ca@valencia: Es desconeix l'hora de l'última actualització
