discover - en to bg translation catalogue (434 entries)

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Proprietary
bg: Патентован

en: Public Domain
bg: Публичен домейн

en: Technical error message: %1
bg: Съобщение за техническа грешка: %1

en: Error while submitting usefulness: %1
bg: Грешка при изпращане на полезност: %1

en: Error while submitting review: %1
bg: Грешка при изпращане на рецензия: %1

en: Package management
bg: Управление на пакети

en: Loading, please wait...
bg: Зареждане. Моля, изчакайте...

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
bg: Пакети на Alpine Linux

en: Authorization denied
bg: Отказано упълномощаване

en: Error:
bg: Грешка:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
bg: Въведете адреса на хранилището на Alpine, например: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Error: Authorization denied
bg: Грешка: Отказано упълномощаване

en: Error
bg: Грешка

en: Failed to open APK database!
bg: Неуспешно отваряне на APK база данни!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
bg: Неуспешно получаване на списък с пакети за надграждане!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
bg: Фиктивна категория

[ctx: Category]
en: dummy
bg: фиктивен

[ctx: Category]
en: dummy addons
bg: фиктивни добавки

[ctx: Category]
en: dummy 1
bg: фиктивен 1

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
bg: фиктивен с неща

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
bg: фиктивен 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
bg: фиктивен с доста неща

[ctx: Category]
en: dummy 3
bg: фиктивен 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
bg: фиктивен 4

[ctx: Category]
en: All Applications
bg: Всички приложения

[ctx: Category]
en: Accessories
bg: Помощни програми

[ctx: Category]
en: Accessibility
bg: Достъпност

[ctx: Category]
en: Developer Tools
bg: Инструменти за разработка

[ctx: Category]
en: Debugging
bg: Отстраняване на грешки

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
bg: Дизайн на графичен интерфейс

[ctx: Category]
en: IDEs
bg: Среди за разработка на софтуер

[ctx: Category]
en: Localization
bg: Превод

[ctx: Category]
en: Profiling
bg: Профилиране

[ctx: Category]
en: Web Development
bg: Уеб разработка

[ctx: Category]
en: Education
bg: Образование

[ctx: Category]
en: Science and Engineering
bg: Наука и инженерство

[ctx: Category]
en: Astronomy
bg: Астрономия

[ctx: Category]
en: Biology
bg: Биология

[ctx: Category]
en: Chemistry
bg: Химия

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
bg: Компютърни науки и роботика

[ctx: Category]
en: Electronics
bg: Електроника

[ctx: Category]
en: Engineering
bg: Инженерство

[ctx: Category]
en: Geography
bg: География

[ctx: Category]
en: Geology
bg: Геология

[ctx: Category]
en: Mathematics
bg: Математика

[ctx: Category]
en: Physics
bg: Физика

[ctx: Category]
en: Games
bg: Игри

[ctx: Category]
en: Arcade
bg: Аркадни

[ctx: Category]
en: Board Games
bg: Настолни игри

[ctx: Category]
en: Card Games
bg: Карти

[ctx: Category]
en: Puzzles
bg: Пъзели

[ctx: Category]
en: Role Playing
bg: Ролеви игри

[ctx: Category]
en: Simulation
bg: Симулатори

[ctx: Category]
en: Strategy
bg: Стратегия

[ctx: Category]
en: Sports
bg: Спортни

[ctx: Category]
en: Action
bg: Екшън

[ctx: Category]
en: Emulators
bg: Емулатори

[ctx: Category]
en: Graphics
bg: Графика

[ctx: Category]
en: Drawing
bg: Чертане

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
bg: Рисуване и обработка

[ctx: Category]
en: Photography
bg: Фотография

[ctx: Category]
en: Publishing
bg: Издателска дейност

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
bg: Сканиране и разпознаване на текст

[ctx: Category]
en: Viewers
bg: Програми за преглед

[ctx: Category]
en: Internet
bg: Интернет

[ctx: Category]
en: Chat
bg: Чат

[ctx: Category]
en: File Sharing
bg: Споделяне на файлове

[ctx: Category]
en: Mail
bg: Поща

[ctx: Category]
en: Web Browsers
bg: Уеб браузъри

[ctx: Category]
en: Multimedia
bg: Мултимедия

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
bg: Аудио и видео обработка

[ctx: Category]
en: Audio Players
bg: Аудио плейъри

[ctx: Category]
en: Video Players
bg: Видео плейъри

[ctx: Category]
en: CD and DVD
bg: CD и DVD

[ctx: Category]
en: Office
bg: Офис

[ctx: Category]
en: System Settings
bg: Системни настройки

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
bg: %1 (потребител)

en: Local bundle
bg: Локален пакет

en: Malformed appstream url '%1'
bg: Неправилен URL адрес на потока на приложението "%1"

en: Failed to add source '%1': %2
bg: Неуспешно добавяне на източник '%1': %2

en: There are no Flatpak sources.
bg: Няма източници на Flatpak.

en: Failed to load "%1" source
bg: Неуспешно зареждане на източник '%1'

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
bg: <para> Това приложение идва от "%1" (хоствано на <link>%2</link>). Друг софтуер в това хранилище също ще бъде достъпен в Discover, когато приложението бъде инсталирано.</para>

en: Retrieving size information
bg: Извличане на информация за размера

[ctx: @label app size]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Failed to start '%1': %2
bg: Неуспешно стартиране на '%1': %2

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Home
bg: Начална страница

en: Downloads
bg: Изтегляния

en: Music
bg: Музика

en: Network Access
bg: Мрежов достъп

en: Can access the internet
bg: Може да се свързва с интернет

en: Sound system access
bg: Достъп до системния звук

en: Can play audio
bg: Може да използва аудиото

en: Session Bus Access
bg: Достъп до сесийния Bus

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
bg: Може да комуникира с всички други приложения и процеси в тази потребителска сесия

en: System Bus Access
bg: Достъп до системния Bus

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
bg: Може да комуникира с всички други приложения и процеси на системата

en: Remote Login Access
bg: Отдалечен достъп

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
bg: Може да инициира заявки за отдалечено влизане чрез протокола SSH

en: Smart Card Access
bg: Достъп със смарт карта

en: Can integrate and communicate with smart cards
bg: Може да се интегрира и комуникира със смарт карти

en: Printer Access
bg: Достъп до принтер

en: Can integrate and communicate with printers
bg: Може да се интегрира и комуникира с принтер

en: GPG Agent
bg: Агент GPG

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
bg: Позволява достъп до криптографската услуга GPG, която обикновено се използва за подписване и четене на подписани документи

en: Bluetooth Access
bg: Достъп до Bluetooth

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
bg: Може да се интегрира и комуникира с Bluetooth устройства

en: Low-Level System Access
bg: Системен достъп на ниско ниво

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
bg: Може да извършва системни извиквания на ниско ниво (напр. ptrace)

en: Device Access
bg: Достъп до устройства

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
bg: Може да комуникира с вградени или свързани хардуерни устройства и да ги управлява

en: Kernel-based Virtual Machine Access
bg: Достъп до Kernel базирани виртуални машини

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
bg: Позволява стартирането на други операционни системи като гости във виртуални машини

en: %1 (read-only)
bg: %1 (само за четене)

en: %1 (can create files)
bg: %1 (може да създава файлове)

en: %1 (read & write)
bg: %1 (четене и запис)

en: Home Folder Access
bg: Достъп до домашна папка

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
bg: Може да чете, записва и създава файлове на следните места в домашната папка, без да иска разрешение: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
bg: Може да чете и записва файлове на следните места в домашната папка, без да иска първо разрешение: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
bg: Може да чете файлове на следните места в домашната папка, без да иска първо разрешение: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
bg: Може да има достъп до файлове на следните места в домашната папка, без да иска първо разрешение: %1

en: System Folder Access
bg: Достъп до системните папки

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
bg: Може да чете, записва и създава системни файлове на следните места без да иска разрешение: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
bg: Може да чете и записва системни файлове на следните места без да иска първо разрешение: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
bg: Може да чете системни файлове на следните места без да иска първо разрешение: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
bg: Може да има достъп до системни файлове на следните места без да иска първо разрешение: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
bg: Може да комуникира с други приложения и процеси в същата сесия, използвайки следните комуникационни протоколи: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
bg: Може да комуникира с всички приложения и системни процеси, използвайки следните комуникационни протоколи: %1

en: Add Flathub
bg: Добавяне на Flathub

en: Apply Changes
bg: Прилагане на промените

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
bg: Промените в приоритета на източниците на Flatpak трябва да се приложат, преди те да да влязат в сила.

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
bg: Позволява лесно да се инсталират приложенията, изброени в https://flathub.org

en: Could not add the source %1
bg: Не може да се добави източникът %1

en: Removing '%1'
bg: Премахване "%1"

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
bg: За да премахнете това хранилище, трябва да се деинсталират следните приложения:<ul><li> %1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
bg: Неуспешно премахване на %1 отдалечено хранилище: %2

en: Could not find %1
bg: Неуспешно намиране на %1

en: %1 (user)
bg: %1 (прихващане)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
bg: Въведете адрес на хранилището Flatpak (* .flatpakrepo):

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
bg: Добавяне на отдалечено '%1' в %2 от %3

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
bg: Възникнала е вътрешна грешка. Моля, подайте доклад на адрес https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover

[ctx: @title]
en: Replacement Available
bg: Наличен е заместител

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
bg: <resource>%1</resource> вече не се актуализира.<nl/><nl/>Да се замести ли с поддържана версия, предоставена от  <resource>%2</resource>?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
bg: Автоматично премахване

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
bg: <resource>%1</resource> вече не получава актуализации.<nl/><p>Причината е следната: <message>%2</message></p><nl/><p>Автоматично премахване?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
bg: Тази версия на разработка на %1 е остаряла. Използването на стабилната версия есилно препоръчително.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
bg: Налична е по-стабилна версия на %1.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
bg: Вижте стабилната версия на %1

en: %1 is not installed but it still has data present.
bg: %1 не е инсталиран, но все още са налични негови данни.

en: Delete settings and user data
bg: Изтриване на настройките и потребителските данни

en: Clearing settings and user data…
bg: Изтриване на настройките и потребителските данни…

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
bg: Права

en: Configure permissions…
bg: Настройване на правата…

en: Firmware Updates
bg: Актуализации на Фърмуер

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
bg: Отдалечения %1 изисква приемане на техния лиценз:
    %2

en: Review EULA
bg: Преглед на  EULA

en: Could not enable remote %1: %2
bg: Не може да се активира отдалечен %1: %2

en: Unsupported question:
    %1
bg: Неподдържан въпрос:
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
bg: Бекенд  %1 отне твърде много време за инициализиране

en: Applications
bg: Приложения

en: Plasma Addons
bg: Добавки на Plasma

en: Application Addons
bg: Добавки за приложения

en: Network error in backend %1: %2
bg: Грешка в мрежата в бекенд %1: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
bg: Твърде много заявки, изпратени до сървъра за бекенд %1. Моля, опитайте отново след няколко минути.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
bg: Невалиден %1 бекенд, свържете се с вашия дистрибутор.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
bg: Не може да се завърши актуализацията на %1. Можете да опитате да извършите това действие чрез диалога Изтегляне на нови разширения, който дава по-добър контрол. Отчетената грешка беше:
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
bg: Неуспешно изтегляне на екранна снимка за записа %1 в бекенд %2

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
bg: Необработена грешка в %1 бекенд. Свържете се с вашия дистрибутор.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
bg: Грешен адрес на KNewStuff: %1

[ctx: The name of the KDE Store]
en: KDE Store
bg: Магазин KDE

en: Log in information for %1
bg: Информация за влизане на %1

en: Cannot launch %1
bg: Не може да се стартира %1

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
bg: Добавки на Plasma

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
bg: Приспособления за Plasma

[ctx: Category]
en: Fonts
bg: Шрифтове

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
bg: Докладвайте този проблем на %1

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
bg: Моля, уверете се, че Appstream е правилно настроен във вашата система

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
bg: Поддръжката на вашата операционна система приключи на %1. Помислете за обновяване до поддържана версия.

en: Cannot remove '%1'
bg: Не може да се премахне "%1"

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
bg: <b>%1 е вече налична</b>
    За да можете да надградите до тази нова версия, приложетепреди това всички налични актуализации и рестартирайте системата.

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
bg: Надграждане на системата сега

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
bg: %1 не е налична.

[ctx: @info]
en: The background service (PackageKit) stopped unexpectedly. It may have crashed.
bg: Демонът PackageKit се срина неочаквано.

en: Out of memory
bg: Недостатъчна памет

en: No network connection available
bg: Няма връзка с мрежата

en: Operation not supported
bg: Действието не се поддържа

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Internal error: %1
bg: Вътрешна грешка: %1

en: GPG failure
bg: Грешка в GPG

en: PackageID invalid
bg: Невалиден идентификатор на пакет

en: Package not installed
bg: Пакетът не е инсталиран

en: Package not found
bg: Пакетът не е намерен

en: Package is already installed
bg: Пакетът вече е инсталиран

en: Package download failed
bg: Неуспешно изтегляне на пакета

en: Package group not found
bg: Групата от пакети не е намерена

en: Package group list invalid
bg: Списъкът на групите от пакети е невалиден

en: Dependency resolution failed
bg: Неуспешно разрешаване на зависимостите

en: Filter invalid
bg: Невалиден филтър

en: Failed while creating a thread
bg: Неуспех при създаване на нишка

en: Transaction failure
bg: Неуспех на транзакцията

en: Transaction canceled
bg: Транзакцията е прекъсната

en: No Cache available
bg: Няма наличен кеш

en: Cannot find repository
bg: Хранилището не може да бъде открито

en: Cannot remove system package
bg: Не може да се премахне системен пакет

en: The PackageKit daemon has crashed
bg: Демонът PackageKit се срина

en: Initialization failure
bg: Неуспешно инициализиране

en: Failed to finalize transaction
bg: Неуспешно завършване на транзакцията

en: Config parsing failed
bg: Неуспешна обработка на конфигурация

en: Cannot cancel transaction
bg: Транзакцията не може да бъде отменена

en: Cannot obtain lock
bg: Не може да се получи заключване

en: No packages to update
bg: Няма пакети за актуализиране

en: Cannot write repo config
bg: Настройките на хранилището не могат да бъдат записани

en: Local install failed
bg: Локалното инсталиране е неуспешно

en: Bad GPG signature found
bg: Открит е повреден подпис на GPG

en: No GPG signature found
bg: Не е открит подпис на GPG

en: Cannot install source package
bg: Не може да се инсталира пакета с изходния код

en: Repo configuration error
bg: Грешка при настройване на хранилището

en: No license agreement
bg: Липсва лицензионно споразумение

en: File conflicts found
bg: Открити са конфликти между файлове

en: Package conflict found
bg: Открити са конфликти между пакети

en: Repo not available
bg: Хранилището не е налично

en: Invalid package file
bg: Невалиден пакет

en: Package install blocked
bg: Инсталирането на пакета е блокирано

en: Corrupt package found
bg: Открит е повреден пакет

en: All packages already installed
bg: Всички пакети са вече инсталирани

en: File not found
bg: Файлът не е открит

en: No more mirrors available
bg: Няма повече огледални сървъри

en: No distro upgrade data
bg: Няма данни за надграждане на дистрибуцията

en: Incompatible architecture
bg: Несъвместима архитектура

en: No space on device left
bg: Няма място в устройството

en: A media change is required
bg: Необходима е смяна на носителя

en: You have no authorization to execute this operation
bg: Нямате права за изпълнение на тази операция

en: Update not found
bg: Актуализацията не е намерена

en: Cannot install from unsigned repo
bg: Не може да се инсталира от неподписано хранилище

en: Cannot update from unsigned repo
bg: Не може да се актуализира от неподписано хранилище

en: Cannot get file list
bg: Списъкът с файлове не може да се получи

en: Cannot get requires
bg: Изискванията не могат да се получат

en: Cannot disable repository
bg: Хранилището не може да се деактивира

en: Restricted download detected
bg: Открито е ограничено изтегляне

en: Package failed to configure
bg: Неуспешно конфигуриране на пакета

en: Package failed to build
bg: Неуспешно изграждане на пакета

en: Package failed to install
bg: Неуспешно инсталиране на пакета

en: Package failed to remove
bg: Неуспешно премахване на пакета

en: Update failed due to running process
bg: Актуализирането се провали поради изпълняващ се процес

en: The package database changed
bg: Базата данни на пакета е променена

en: The provided type is not supported
bg: Предоставения тип не се поддържа

en: Install root is invalid
bg: Коренът за инсталиране е невалиден

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
bg: Източниците не могат да бъдат получени

en: Canceled priority
bg: Отказан приоритет

en: Unfinished transaction
bg: Незавършена транзакция

en: Lock required
bg: Изисква се заключване

en: Unknown error %1.
bg: Неизвестна грешка %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
bg: '%1' беше променен и предлага да бъде рестартиран.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
bg: Промяна, извършена от '%1' предлага рестартиране на сесията.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
bg: '%1' беше обновен от съображения за сигурност и се препоръчва рестартиране на сесията.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
bg: '%1' беше обновен от съображения за сигурност и се препоръчва рестартиране на системата.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
bg: Промяна, извършена от '%1' предлага рестартиране на системата.

en: The application will have to be restarted.
bg: Приложението ще трябва да бъде рестартирано.

en: The session will have to be restarted
bg: Сесията ще трябва да бъде рестартирана

en: The system will have to be restarted.
bg: Системата ще трябва да бъде рестартирана.

en: For security, the session will have to be restarted.
bg: От съображения за сигурност сесията ще трябва да бъде рестартирана.

en: For security, the system will have to be restarted.
bg: От съображения за сигурност системата ще трябва да бъде рестартирана.

en: Waiting…
bg: Изчакване…

en: Refreshing Cache…
bg: Опресняване на кеша…

en: Setup…
bg: Настройка…

en: Processing…
bg: Обработка…

en: Remove…
bg: Премахване…

en: Downloading…
bg: Изтегляне…

en: Installing…
bg: Инсталиране…

en: Updating…
bg: Актуализиране…

en: Cleaning up…
bg: Изчистване…

en: Resolving dependencies…
bg: Обработване на зависимостите…

en: Checking signatures…
bg: Проверка на подписите…

en: Test committing…
bg: Тест на подаването…

en: Committing…
bg: Подаване…

en: Finished
bg: Завършено

en: Canceled
bg: Отменено

en: Waiting for lock…
bg: Изчакване за заключване…

en: Waiting for authorization…
bg: Изчакване за упълномощаване…

en: Copying files…
bg: Копиране на файловете…

en: Unknown Status
bg: Неизвестно състояние

en: We are waiting for something.
bg: Процесът изчаква нещо да се случи.

en: Setting up transaction…
bg: Настройване на транзакцията…

en: The transaction is currently working…
bg: В момента транзакцията се изпълнява…

en: The transaction is currently removing packages…
bg: В момента транзакцията премахва пакети…

en: The transaction is currently downloading packages…
bg: В момента транзакцията изтегля пакети…

en: The transactions is currently installing packages…
bg: В момента транзакциите инсталират пакети…

en: The transaction is currently updating packages…
bg: В момента транзакцията актуализира пакетите…

en: The transaction is currently cleaning up…
bg: В момента транзакцията почиства след себе си…

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
bg: В момента транзакцията установява зависимостите на пакетите, които ще бъдат инсталирани…

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
bg: В момента транзакцията проверява подписите на пакетите…

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
bg: В момента транзакцията пробва подаването на този набор пакети…

en: The transaction is currently committing its set of packages…
bg: В момента транзакцията подава набора си от пакети…

en: The transaction has finished!
bg: Транзакцията приключи!

en: The transaction was canceled
bg: Транзакцията беше отменена

en: The transaction is currently waiting for the lock…
bg: В момента транзакцията изчаква за заключване…

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
bg: Изчакване на потребителя да упълномощи транзакцията…

en: The transaction is currently copying files…
bg: В момента транзакцията копира файлове…

en: Currently refreshing the repository cache…
bg: В момента се опреснява кешът на хранилището…

en: Unknown status %1.
bg: Неизвестно състояние %1.

[ctx: update state]
en: Stable
bg: Стабилна

[ctx: update state]
en: Unstable
bg: Нестабилна

[ctx: update state]
en: Testing
bg: Тестване

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Not Installed
bg: Инсталиран

en: Low
bg: Ниско

en: Enhancement
bg: Подобрение

en: Normal
bg: Нормално

en: Bugfix
bg: Поправки

en: Important
bg: Важно

en: Security
bg: Сигурност

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Downloading
bg: Сваляне

en: Updating
bg: Обновяване

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Removing
bg: Деинсталиране

en: Cleanup
bg: Изчистване

en: Obsoleting
bg: Обявяване за остарели

en: Collection Installed
bg: Инсталирани колекции

en: Collection Available
bg: Налични колекции

en: Reinstalling
bg: Преинсталиране

en: Downgrading
bg: Връщане до предишна версия

en: Preparing
bg: Подготвяне

en: Decompressing
bg: Декомпресиране

en: Untrusted
bg: Ненадеждни

en: Trusted
bg: Доверени

en: Unavailable
bg: Не е наличен

en: Critical
bg: Критични

en: Install
bg: Инсталиране

en: Remove
bg: Премахване

en: Obsolete
bg: Остарели

en: Downgrade
bg: Връщане до предишна версия

en: Failed Offline Update
bg: Неуспешни офлайн актуализации

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
bg[0]: Неуспешно актуализиране на %1 пакет
    %2
bg[1]: Неуспешно актуализиране на %1 пакета
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
bg: Отваряне на Discover

[ctx: @action:button]
en: Repair System
bg: Поправяне на системата

en: Repairing failed offline update
bg: Поправяне на неуспешни офлайн актуализации

en: Repair Failed
bg: Неуспешно поправяне

[ctx: @info]
en: %1<nl/>Please report this error to your distribution.
bg: %1<nl/>Моля, докладвайте на вашата дистрибуция.

en: Repaired Successfully
bg: Поправянето е успешно

en: Offline Updates
bg: Офлайн актуализации

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
bg[0]: Успешно актуализиран пакет %1
bg[1]: Успешно актуализирани пакети %1

en: Unknown Source
bg: Неизвестен източник

en: Obsoletes:
bg: Остарели:

en: Release Notes:
bg: Бележки към изданието:

en: Update State:
bg: Състояние на актуализацията:

en: Restart:
bg: Рестартиране:

en: Vendor:
bg: Доставчик:

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
bg[0]: %2 (плюс %1 зависимост)
bg[1]: %2 (плюс %1 зависимости)

en: Repository URL:
bg: URL адрес на хранилището:

en: System upgrade
bg: Надграждане на системата

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
bg[0]: 1 пакет ще се актуализира
bg[1]: %1 пакета ще се актуализират

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
bg: <h3>%1</h3>Надграждане до нова версия %2<br/>Не са предоставени бележки за версиите

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
bg: <h3>%1</h3>Надграждане до нова версия %2<br/>Бележки за версията:<blockquote>%3</blockquote>

en: Present
bg: Настоящи

en: Future
bg: Бъдещи

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
bg: Няма достатъчно място на диска за извършване на актуализацията. Налични са само %1.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
bg: Тази актуализация не може да бъде завършена, тъй като ще премахне следния софтуер, който е от решаващо значение за работата на системата:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/> Ако смятате, че това е грешка, моля, докладвайте го като грешка на пакетирането на вашата дистрибуция.

en: Confirm Changes
bg: Потвърдете промените

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
bg: Следните пакети ще бъдат премахнати от актуализацията: <ul><li> %1 </li></ul><br /> за да инсталирате: <ul><li> %2 </li></ul>

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
bg: Изисква се промяна на носителя от типа "%1".
    %2

en: Accept EULA
bg: Приемане на EULA

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
bg: Пакетът %1 и неговия издател %2 изискват да приемете техния лиценз:
     %3

en: Missing signature for %1 in %2
bg: Липсващ подпис за %1 в %2

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
bg: Имате ли доверие на следния ключ?
    
    URL адрес: %1
    Потребител: %2
    Ключ: %3
    Отпечатък: %4
    Клеймо за време: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
bg: Това действие не може да бъде завършено, тъй като ще премахне следния софтуер, който е от решаващо значение за работата на системата:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/> Ако смятате, че това е грешка, моля, докладвайте го като грешка на пакетирането на вашата дистрибуция.

en: Confirm package removal
bg: Потвърждаване на премахването на пакета

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
bg[0]: Това действие ще премахне и следния пакет:
    %2
bg[1]: Това действие ще премахне и следните пакети:
    %2

en: Show Dependencies…
bg: Показване на зависимостите…

en: Dependencies for package: %1
bg: Зависимости за пакет: %1

en: Full Access
bg: Пълен достъп

en: Can access everything on the system
bg: Има достъп до всичко в системата

[ctx: Category]
en: Operating System
bg: Операционна система

en: rpm-ostree: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
bg: rpm-ostree: Открити са няколко стартирани варианти. Моля, подайте сигнал за грешка.

en: rpm-ostree: No booted deployment found. Please file a bug.
bg: rpm-ostree: Не са открити стартирани варианти. Моля, подайте сигнал за грешка.

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
bg: Започване на надграждане на системата…

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
bg: Имате чакащи актуализации за текущата версия. Продължаваме все пак.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
bg: Моля, актуализирайте до най-новата версия, преди да преминете към основна версия.

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
bg: Липсва отдалечен референтен номер за операцията rebase. Моля, подайте сигнал за грешка.

en: GPL and other licenses
bg: GPL и други лицензи

en: Additional packages:
bg: Допълнителни пакети:

en: Additional modules:
bg: Допълнителни модули:

en: Local packages:
bg: Локални пакети:

en: Replaced packages:
bg: Заместени пакети:

en: Removed packages:
bg: Премахнати пакети:

en: Currently booted version (pinned)
bg: Текущо стартирана версия

en: Currently booted version
bg: Текущата стартирана версия

en: Version that will be used after reboot
bg: Версията, която ще се използва след рестартиране

en: Fallback version (pinned)
bg: Резервна версия за възстановяване

en: Fallback version
bg: Резервна версия за възстановяване

en: ostree remotes
bg: ostree отдалечено

en: rpm-ostree-backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
bg: rpm-ostree-backend: Грешка: Не е предоставен интерфейс DBus.  Моля, подайте сигнал за грешка.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
bg: rpm-ostree-backend: Грешка: Не може да се стартира транзакция за ресурс с невалиден формат.  Моля, подайте сигнал за грешка.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
bg: rpm-ostree-backend: Грешка: Не може да се пребазира към празно ref.  Моля, подайте сигнал за грешка.

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
bg: rpm-ostree-backend: Грешка: Заявена е неизвестна операция.  Моля, подайте сигнал за грешка.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
bg: Грешка в rpm-ostree транзакция:
    %1

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
bg: rpm-ostree-backend: Грешка: неизвестен формат на ресурс.  Моля, подайте сигнал за грешка.

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
bg: Отмяна на транзакция на rpm-ostree. Това може да отнеме известно време. Моля, изчакайте.

en: Checking for a system update
bg: Проверка за налична системна актуализация

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
bg: Сваляне на системна актуализация. Моля, проявете търпение, защото няма индикатор за прогрес.

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
bg: Актуализиране на системата. Моля, проявете търпение, защото няма индикатор за прогрес.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
bg: Актуализиране до следващата основна версия на системата Моля, проявете търпение, защото няма индикатор за прогрес.

en: Operation in progress (started outside of Discover)
bg: Изпълняване на операция (започната извън Discover)

en: Unknown transaction type
bg: Неизвестен вид транзакция

en: Channel: %1
bg: Канал: %1

en: Channels for %1
bg: Канали за %1

en: Switch
bg: Превключване

en: Permissions for %1
bg: Права за %1

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
bg: Това Snap приложение не е съвместимо със sandboxing сигурност и ще има пълен достъп до този компютър. Да се инсталира ли въпреки това?

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
bg: SteamOS: Невъзможност за запитване към atomupd за актуализации на SteamOS…

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
bg: Избройте всички бекенд програми, които искате да се заредят, разделени със запетая ','.

en: Broken
bg: Повреден

en: Available
bg: Наличен

en: Upgradeable
bg: С възможност за надграждане

en: Launch
bg: Стартиране

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
bg: Актуализиране на версия %1

en: Please verify Internet connectivity
bg: Моля, проверете интернет връзката

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Updates
bg: Актуализации

[ctx: @info:status]
en: Starting
bg: Стартиране

[ctx: @info:status]
en: Waiting
bg: Изчакване

[ctx: @info:status]
en: Downloading
bg: Изтегляне

[ctx: @info:status]
en: Installing
bg: Инсталиране

[ctx: @info:status]
en: Removing
bg: Премахване

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
bg: Промяна на добавките

[ctx: @info:status]
en: Done
bg: Извършено

[ctx: @info:status]
en: Failed
bg: Неуспешно

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
bg: Отменено

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
bg: Приложения

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
bg: Поддръжка за приложения

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
bg: Системен софтуер

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
bg: Добавки
