discover - en to az translation catalogue (196 entries)

[ctx: @title %1 is the distro name]
en: %1 is not configured for installing apps through Discover—only app add-ons
az: %1 Discover vasitəsi ilə tətbiqlərin qurulması üçün tənzimlənməyb. Onunla yalnız tətbiqlərə əlavələr və genişləndirmələ quraşdırmaq olar.

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: To use Discover for apps, install your preferred module on the <interface>Settings</interface> page, under <interface>Missing Backends</interface>.
az: Discover-i tətbiqlər quraşdırmaq məqsədi ilə istifadə etmək üçün, <interface>Ayarlar</interface> səhifəsindəki <interface>Çatışmayan modullar</interface> bölməsində lazımi modulu quraşdırın.

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
az: Bu xətanı %1 tərtibatçısına bildirin

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name; in this case it always contains 'Arch Linux']
en: To use Discover for apps, install <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> using the <command>pacman</command> package manager.<nl/><nl/> Review <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1's packaging for Discover</link>
az: Discover-dən istifadə edərək tətbiqləri idarə etmək üçün <link url='https://wiki.archlinux.org/title/Flatpak#Installation'>Flatpak</link> və ya <command>pacman</command> paket menecerindən istifadə edərək <link url='https://wiki.archlinux.org/title/KDE#Discover_does_not_show_any_applications'>PackageKit</link> quraşdırın. <nl/><nl/> Daha çox öyrənmək üçün <link url='https://archlinux.org/packages/extra/x86_64/discover/'>%1 paketinin Discover üçün paketlənməsi</link>nə baxın.

[ctx: @info:usagetip %1 is the distro name]
en: Support for managing packages from %1 is incomplete; you may experience any number of problems. Do not report bugs to KDE. It is highly recommended to uninstall the <resource>packagekit-qt6</resource> package and use Discover only to manage Flatpaks, Snaps, and Add-Ons.<para>%1 maintainers recommended instead using the <command>pacman</command> command-line tool to manage packages.</para>
az: %1-dan paketlərin idarə edilməsi tam şəkildə dəstəklənmir, buna görə də bir sıra problemlər ilə üzləşə bilərsiniz. Xəta hesabatını KDE-yə göndərməyin. <resource>packagetkit-qt6</resource> paketini silməniz və Flatpak, Snap paketlərinin və Plasma əlavələrinin quraşdırılması üçün Discover-dən istifadə etməniz ciddi tövsiyyə olunur.<para>%1 idarəçiləri paketləri idarə etmək üçün <command>pacman</command> əmr sətrindəni istifadə etməyi tövsiyə edir.</para>

en: Could not find category '%1'
az: "%1" kateqoriyası tapılmadı

en: Trying to open inexisting file '%1'
az: Mövcud olmayan "%1" faylını açmağa cəhd edilir

en: Cannot interact with flatpak resources without the flatpak backend %1. Please install it first.
az: %1 flatpack geri izi olmadan flatpak resursları ilə qarşılıqlı əlaqə yaradıla bilmir. Lütfən ilk öncə bunu quraşdırırn.

en: Could not open %1
az: %1 açıla bilmədi

en: Please make sure Snap support is installed
az: Snap dəstəyinin quraşdırıldığına əmin olun

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
az: %1 tapılmadı, çünki o, heç bir proram təminatı anbarlarında tapılmadı.

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
az: Lütfən bu problemi distributorunuzun paketləyicisinə bildirin.

en: Report This Issue
az: Bu problemi bildirin

en: Discover was closed before certain tasks were done, waiting for it to finish.
az: Discover müəyyən tapşırıq icra olunmadan öncə bağlandı, lütfən onun başa çatmasını gözləyin.

en: Directly open the specified application by its appstream:// URI.
az: Verilmiş tətbiqi birbaşa onun paket axını ilə açın:// URI.

en: Open with a search for programs that can deal with the given mimetype.
az: Verilmiş mime növləri ilə işləyə biləcək proqram ilə açın.

en: Display a list of entries with a category.
az: Daxil edilənlər siyahısını kateqoriya ilə göstərin.

en: Open Discover in a said mode. Modes correspond to the toolbar buttons.
az: Discover-i sözügedən rejimdə açın. Rejimlər alətlər paneli düymələrinə uyğundur.

en: List all the available modes.
az: Bütün mövcud rejimlərin siyahısı.

en: Local package file to install
az: Quraşdırmaq üçün yerli paket faylı

en: List all the available backends.
az: Bütün mövcud geri izlərin siyahısı.

en: Search string.
az: Axtarış sətiri.

en: Lists the available options for user feedback
az: İstifadəçi rəyi üçün bütün mövcud seçimlərin siyahısı

en: Supports appstream: url scheme
az: appstream dəstəkləyir: URL sxemi

en: An application explorer
az: Tətbiq bələdçisi

en: © 2010-2024 Plasma Development Team
az: © 2010-2024 Plasma tərtibatçılar komandası

en: Quality Assurance, Design and Usability
az: Keyfiyyətin təminatı, dizaynı və istifadəsi

en: Available backends:
az: Mövcud geri izlər:

en: Available modes:
az: Mövcud rejimlər:

en: Addons for %1
az: %1 üçün əlavələr

en: More…
az: Daha çox…

en: Apply Changes
az: Dəyişiklikləri tətbiq etmək

en: Reset
az: Sifirlamaq

en: Add New %1 Repository
az: Yeni %1 repozitoriya əlavə etmək

en: Add
az: Əlavə etmək

en: Cancel
az: İmtina

en: %1 rating | %1 ratings
az[0]: %1 reyting
az[1]: %1 reyting

en: No ratings yet
az: Hələlik reytinq yoxdur

[ctx: @item:inlistbox %1 is the name of an app source e.g. "Flathub" or "Ubuntu"]
en: From %1
az: Mənbə: %1

[ctx: The subject line for an email. %1 is the name of an application]
en: Check out the %1 app!
az: %1 tətbiqini sınayın

en: Unknown author
az: Naməlum müəllif

en: Version:
az: Versiya:

en: Size:
az: Ölçüsü:

en: License: | Licenses:
az[0]: Lisenziya:
az[1]: Lisenziyalar:

[ctx: The app does not provide any licenses]
en: Unknown
az: Naməlum

en: See more… | See more…
az[0]: Daha çox…
az[1]: Daha çox…

[ctx: @info placeholder message]
en: Screenshots not available for %1
az: %1 üçün ekran şəkli əlçatan deyil

en: What's New
az: Yeni nə var

en: Reviews
az: Rəylər

en: Loading reviews for %1
az: %1 üçün rəylər yüklənir

[ctx: @info placeholder message]
en: Reviews for %1 are temporarily unavailable
az: %1 üçün rəylər müvəqqəti əlçatmazdır

[ctx: @action:button]
en: Show All Reviews
az: Bütün rəyləri göstərmək

en: Write a Review
az: Rəy yazın

en: Install to Write a Review
az: Rəy yazmaq üçün quraşdırın

en: Documentation
az: Sənədləşmə

en: Read the project's official documentation
az: Layihənin rəsmi sənədləşməsini oxuyun

en: Website
az: Veb səhifə

en: Visit the project's website
az: Layihənin verb-səhifəsinə baxın

en: Donate
az: Dəstək verin

en: Support and thank the developers by donating to their project
az: Tərtibatçılara layihələrinə maddi dəstək verməklə minnətdarlığınızı bildirin

en: Report Bug
az: Xətanı bildir

en: Log an issue you found to help get it fixed
az: Qarşılaşdığınız problemin həll edilməsi üçün onun təsvir edin

en: Contribute
az: Siz də iştirak edin

en: Help the developers by coding, designing, testing, or translating
az: Kod yazılmasında, interfeysin hazırlanmasında, sınaqdan keçirməkdə və ya tərcümədə tərtibatçılara kömək edin.

en: All Licenses
az: Bütün lisenziyalar

en: Content Rating
az: Məzmun üçün yaş həddi

en: Search: %2 - %3 item | Search: %2 - %3 items
az[0]: Axtarış: %2 - %3 element
az[1]: Axtarış: %2 - %3 element

en: Search: %1
az: Axtarış: %1

en: %2 - %1 item | %2 - %1 items
az[0]: %2 - %1 element
az[1]: %2 - %1 element

en: Search - %1 item | Search - %1 items
az[0]: Axtarış - %1 element
az[1]: Axtarış - %1 element

en: Search
az: Axtarış

en: Sort: %1
az: Çeşidləmək: %1

[ctx: Search results most relevant to the search query]
en: Relevance
az: Uyğunluq

en: Name
az: Adı

en: Rating
az: Reytinq

en: Size
az: Ölçü

en: Nothing found
az: Heç nə tapılmadı

[ctx: @action:button]
en: Search in All Categories
az: Bütün kateqoriyaldarda axtarmaq

[ctx: @action:button %1 is the name of an application]
en: Search the Web for "%1"
az: İnternetdə "%1" üçün axtarış

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application; %2 is the name of a category of apps or add-ons]
en: "%1" was not found in the "%2" category
az: "%1", "%2" kateqoriyasında tapılmadı

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" was not found in the available sources
az: "%1" mövcud mənbələrdə tapılmadı

[ctx: @info:placeholder %1 is the name of an application]
en: "%1" may be available on the web. Software acquired from the web has not been reviewed by your distributor for functionality or stability. Use with caution.
az: "%1" internetdə tapıla bilər. İnternetdən əldə olunmuş proqram təminatı stabillik və funksionallıq baxımından sizin distributorunuz tərəfindən yoxlanılmaya bilər. Bu mənbədən alınmış proqram təminatından istifadə edərkən ehtiyyatlı olun.

en: Still looking…
az: Axtarış davam edir...

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
az: Bütün kataloq

en: Unable to load applications
az: Tətbiqləri yükləmək mümkün olmadı

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
az: Ən çox tanınanlar

[ctx: @title:group]
en: Newly Published & Recently Updated
az: Ən yeni dərc edilənlər və yenilənənlər

[ctx: @title:group]
en: Editor's Choice
az: Redaktorun seçimi

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Games
az: Yüksək qiymətləndirilən oyunlar

[ctx: @action:button]
en: See More
az: Daha çoxu

[ctx: @title:group]
en: Highest-Rated Developer Tools
az: Yüksək qiymətləndirilən tərtibatçı alətləri

[ctx: @action:button Start playing media]
en: Play
az: Oynatmaq

[ctx: @action:button Pause any media that is playing]
en: Pause
az: Fasilə

[ctx: @action:button]
en: Switch to Overlay
az: Qarışıq rejiminə keçid

[ctx: @action:button]
en: Switch to Full Screen
az: Tam ekrana keçid

[ctx: @action:button Close overlay/window/popup with carousel of screenshots]
en: Close
az: Bağlamaq

[ctx: @action:button]
en: Previous Screenshot
az: Əvvəlki ekran şəkli

[ctx: @action:button]
en: Next Screenshot
az: Növbəti ekran şəkli

en: Running as <em>root</em> is discouraged and unnecessary.
az: <em>kök</em> imtiyazı ilə başlatmaq məsləhət görülmür və buna ehtiyac yoxdur.

en: &Home
az: &Bütün kataloq

en: &Search
az: &Axtarış

en: &Installed
az: &Quraşdırılan

en: &Update (%1) | &Updates (%1)
az[0]: &Yenilənmə (%1)
az[1]: &Yenilənmələr (%1)

en: &About
az: H&aqqında

en: S&ettings
az: A&yarlar

en: Error
az: Xəta

en: Unable to find resource: %1
az: resursu tapmaq mümkün olmadı: %1

en: Proceed
az: Davam etmək

en: Report this issue
az: Bu problemi bildirin

en: Error %1 of %2
az: %2 xətadan %1

en: Update Issue
az: Yenilənmə problemi

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
az: Əvvəlkini göstərmək

[ctx: @action:button]
en: Show Next
az: Sonrakını göstərmək

en: See Technical Details
az: Texniki təfərrüatlara baxın

en: Copy to Clipboard
az: Mübadilə yaddaşına kopyalamaq

en: Submit Usage Information
az: İstifadəçi məlumatlarını göndərmək

en: Sends anonymized usage information to KDE so we can better understand our users. For more information see https://kde.org/privacypolicy-apps.php.
az: İstifadəçi məlumatlarını anonim olaraq KDE-yə göndərir və bununla da biz istifadəçilərimizi daha yaxşı başa düşürük. Daha çox məlumat üçün bax: https://kde.org/privacypolicy-apps.php.

en: Submitting usage information…
az: İstifadəçi məlumatlarını göndərilir...

en: Configure
az: Tənzimləmək

en: Configure Feedback…
az: İstifadəçi rəyini tənzimləmək...

en: Configure Updates…
az: Yenilənmələri tənzimləyin...

en: You can help us improving this application by sharing statistics and participate in surveys.
az: Statistikanı bizimlə bölüşmək və sorğularda iştirak etməklə bu tətbiqin yaxşılaşdırılmasına bizə kömək edə bilərsiniz.

en: Contribute…
az: Töhvə vermək...

en: We are looking for your feedback!
az: Biz sizin rəyinizə gözləyirik!

en: Participate…
az: İştirak etmək...

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
az: Yüklənir...

[ctx: @action:button %1 is the name of a software repository]
en: Install from %1
az: %1 mənbəyindən quraşdırın

[ctx: @action:button]
en: Install
az: Quraşdırmaq

en: Remove
az: Silmək

en: Installed
az: Quraşdırılıb

en: Resources for '%1'
az: "%1" üçün qaynaqlar

en: Tasks (%1%)
az: Tapşırıqlar (%1%)

en: Tasks
az: Tapşırıqlar

[ctx: TransactioName - TransactionStatus: speed, remaining time]
en: %1 - %2: %3, %4 remaining
az: %1 - %2: %3, %4 qalır

en: unknown reviewer
az: bilinməyən rəylər

en: <b>%1</b> by %2
az: <b>%1</b> %2 tərfindən

en: Comment by %1
az: %1, rəy yazdı

en: Version: %1
az: Versiya: %1

en: Version: unknown
az: Versiya: bilinmir

en: Votes: %1 out of %2
az: Səslər: %2 səsdən %1

en: Was this review useful?
az: Bu rəy faydalı oldu?

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
az: Bəli

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
az: Xeyr

en: Reviewing %1
az: %1 nəzərdən keçirilir

en: Submit review
az: Rəyi göndərmək

en: Rating:
az: Reytinq:

en: Name:
az: Adı:

en: Title:
az: Başlıq:

en: Enter a rating
az: Qiymətləndirin

en: Write the title
az: Başlıq qoyun

en: Write the review
az: Rəy yazın

en: Keep writing…
az: Yazmağa davam edin...

en: Too long!
az: Çox uzundur!

[ctx: @info:usagetip]
en: Insert a name
az: Ad daxil edin

en: Reviews for %1
az: %1 üçün rəylər

en: Write a Review…
az: Rəy yazmaq...

en: Install this app to write a review
az: Rəy yazmaq üçün bu tətbiqi quraşdırmaq lazımdır

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
az: Ən uyğun

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
az: Ən son

[ctx: @label:listbox Reviews with the highest ratings]
en: Highest Ratings
az: Yüksək qiymətləndirilənlər

[ctx: how many reviews]
en: %1 reviews
az: %1 rəy

[ctx: widest character in the language]
en: M
az: E

en: Unknown reviewer
az: Rəy yazan bilinmir

en: Search…
az: Axtarış…

en: Search in '%1'…
az: "%1" daxilində axtarış...

en: Settings
az: Ayarlar

en: Add Source…
az: Mənbə əlavə etmək...

en: Increase priority
az: Üstünlüyü artırmaq

en: Failed to increase '%1' preference
az: "%1" üstünlüyünü artırmaq mümkün deyil

en: Decrease priority
az: Üstünlüyü azaltmaq

en: Failed to decrease '%1' preference
az: "%1" üstünlüyünü azaltmaq mümkün deyil

en: Remove repository
az: Repazitoriyanı silmək

en: Show contents
az: Tərkiblərini göstərin

en: Missing Backends
az: Çatışmayan modullar

en: Updates
az: Yeniləmələr

en: Technical details
az: Texniki təfərrüatlar

en: There was an issue installing this update. Please try again later.
az: Bu yenilənmənin quraşdırılmasında problem yarandı, Sonra yenidən cəhd edin.

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: If the error indicated above looks like a real issue and not a temporary network error, please report it to %1, not KDE.
az: Əgər yuxarıda göstərilən xəta həqiqi problem kimi görünürsə və müvəqqəti şəbəki bağlantısı xətası deyilsə, bunu KDE-yə deyil "%1" tərtibatçısına bildirin.

en: Copy Text
az: Mətni kopyalamaq

[ctx: @info %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Error message copied. Remember to report it to %1, not KDE!
az: Xəta ismarıcı kopyalandı. Bunu KDE-yə deyil "%1" tərtibatçısına göndərin!

[ctx: @action:button %1 is the name of the user's distro/OS]
en: Report Issue to %1
az: Probelemi %1 tərtibatçısına bildirin

[ctx: @action:button as in, 'update the selected items']
en: Update Selected
az: Seçiləni yeniləmək

[ctx: @action:button as in, 'update all items']
en: Update All
az: Hamısını yeniləmək

en: Ignore
az: İmtina edin

en: Select All
az: Hamısını seçin

en: Select None
az: Heç birini seçməyin

en: Total size: %1
az: Ümumi ölçüsü: %1

en: Installing
az: Quraşdırma

en: Update from:
az: Buradan yeniləyin:

en: More Information…
az: Daha çox məlumatlar...

[ctx: @info]
en: Fetching updates…
az: Yenilənmələr alınır...

[ctx: @info]
en: Updates
az: Yeniləmələr

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
az: Yenilənmə əməliyyatının başa çatması üçün sistemi yenidən başladın

[ctx: @info]
en: Up to date
az: Yenilənib

[ctx: @info]
en: Should check for updates
az: Yenilənmə olub olmadığını yoxlanılmalıdır

[ctx: @info]
en: Time of last update unknown
az: Sonuncu yenilənmə vaxtı bilinmir
