discover - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Could not find category '%1'
ast: Nun se pudo atopar la categoría «%1»

en: Could not open %1
ast: Nun se pudo abrir «%1»

en: Could not open %1 because it was not found in any available software repositories.
ast: Nun se pudo abrir «%1» porque nun s'atopó en nengún depósitu de software disponible

en: Please report this issue to the packagers of your distribution.
ast: Informa d'esti problema a los empaquetadores de la distribución.

en: © 2010-2024 Plasma Development Team
ast: © 2010-2024 L'equipu de desendolcu de Plasma

en: Aleix Pol Gonzalez
ast: Aleix Pol i Gonzàlez

en: More…
ast: Más…

en: Version:
ast: Versión:

en: Size:
ast: Tamañu:

en: License: | Licenses:
ast[0]: Llicencia:
ast[1]: Llicencies:

en: See more… | See more…
ast[0]: Ver más…
ast[1]: Ver más…

en: What's New
ast: Novedaes

en: Write a Review
ast: Reseñar

en: Documentation
ast: Documentación

en: Website
ast: Sitiu web

en: Visit the project's website
ast: Visita'l sitiu web del proyeutu

en: All Licenses
ast: Toles llicencies

[ctx: @title:window the name of a top-level 'home' page]
en: Home
ast: Aniciu

[ctx: @title:group]
en: Most Popular
ast: Lo más popular

[ctx: @action:button]
en: See More
ast: Ver más

en: &Home
ast: &Aniciu

en: &Installed
ast: &Lo instalao

en: S&ettings
ast: &Configuración

en: Error %1 of %2
ast: Error %1 de %2

[ctx: @action:button]
en: Show Previous
ast: Amosar lo anterior

[ctx: @action:button]
en: Show Next
ast: Amosar lo siguiente

en: Copy to Clipboard
ast: Copiar nel cartafueyu

en: Configure Updates…
ast: Configurar los anovamientos…

en: Contribute…
ast: Collaborar…

[ctx: State being fetched]
en: Loading…
ast: Cargando…

en: Remove
ast: Quitar

en: Installed
ast: Lo instalao

en: Version: %1
ast: Versión: %1

en: Votes: %1 out of %2
ast: Votos: %1 de %2

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: Yes
ast: Sí

[ctx: Keep this string as short as humanly possible]
en: No
ast: Non

en: Reviewing %1
ast: Valoración de: %1

en: Rating:
ast: Valoración:

en: Name:
ast: Nome:

en: Enter a rating
ast: Introduz una valoración

[ctx: @label:listbox Most relevant reviews]
en: Most Relevant
ast: Lo más relevante

[ctx: @label:listbox Most recent reviews]
en: Most Recent
ast: Lo más recién

en: Settings
ast: Configuración

en: More Information…
ast: Más información…

[ctx: @info]
en: Restart the system to complete the update process
ast: Reanicia'l sistema pa completar el procesu d'anovamientu
