bluedevil - en to pa translation catalogue (57 entries)

[ctx: DeviceName Network (Service)]
en: %1 Network (%2)
pa: %1 ਨੈੱਟਵਰਕ (%2)

en: Disconnect
pa: ਡਿਸ-ਕਨੈਕਟ

en: Connect
pa: ਕਨੈਕਟ

en: Type:
pa: ਕਿਸਮ:

en: Battery:
pa: ਬੈਟਰੀ:

en: Address:
pa: ਐਡਰੈਸ:

en: Adapter:
pa: ਐਡਪਟਰ:

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: Trusted
pa: ਟਰੱਸਟ ਹੈ

en: Blocked
pa: ਪਾਬੰਦੀ ਲਾਈ

en: Send File
pa: ਫਾਇਲ ਭੇਜੋ

en: Setup NAP Network…
pa: …NAP ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੈਟਅੱਪ

en: Setup DUN Network…
pa: …DUN ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੈਟਅੱਪ

[ctx: @action:button %1 is the name of a Bluetooth device]
en: Forget "%1"
pa: "%1" ਨੂੰ ਭੁੱਲੋ

en: Forget this Device?
pa: ਇਹ ਡਿਵਾਈਸ ਭੁੱਲਣਾ ਹੈ?

en: Are you sure you want to forget "%1"?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ "%1" ਨੂੰ ਭੁੱਲਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

[ctx: @action:button]
en: Forget Device
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਭੁਲਾਓ

[ctx: @action:button]
en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Settings
pa: ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Device:
pa: ਡਿਵਾਈਸ:

en: Enabled:
pa: ਸਮਰੱਥ ਹੈ:

en: Visible:
pa: ਦਿੱਖ:

en: On login:
pa: ਲਾਗਇਨ ਸਮੇਂ:

en: Enable Bluetooth
pa: ਬਲੂਟੁੱਥ ਸਮਰੱਥ ਕਰੋ

en: Disable Bluetooth
pa: ਬਲੂਟੁੱਥ ਅਸਮਰੱਥ

en: Restore previous status
pa: ਪਿਛਲੀ ਸਥਿਤੀ ਨੂੰ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: When receiving files:
pa: ਜਦੋਂ ਫਾਇਲਾਂ ਪ੍ਰਾਪਤ ਕੀਤੀਆਂ ਜਾਂਦੀਆਂ ਹਨ:

en: Ask for confirmation
pa: ਤਸਦੀਕ ਕਰਨ ਲਈ ਪੁੱਛੋ

en: Accept for trusted devices
pa: ਭਰੋਸੇਯੋਗ ਡਿਵਾਈਸਾਂ ਲਈ ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Always accept
pa: ਹਮੇਸਾਂ ਮਨਜ਼ੂਰ ਕਰੋ

en: Save files in:
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਨੂੰ ਇੱਥੇ ਸੰਭਾਲੋ:

en: Select folder
pa: ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ

[ctx: @action: button as in, 'enable Bluetooth']
en: Enabled
pa: ਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Configure…
pa: …ਸੰਰਚਨਾ

en: No Bluetooth adapters found
pa: ਕੋਈ ਬਲੂਟੁੱਥ ਐਡਪਟਰ ਨਹੀਂ ਲੱਭੇ

en: Bluetooth is disabled
pa: ਬਲੂਟੁੱਥ ਅਸਮਰੱਥ ਹੈ

en: Enable
pa: ਸਮਰੱਥ

en: No devices paired
pa: ਕੋਈ ਡਿਵਾਈਸ ਪੇਅਰ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਹੈ

en: Connected
pa: ਕਨੈਕਟ ਹੈ

en: Available
pa: ਉਪਲੱਬਧ

en: %1% Battery
pa: %1% ਬੈਟਰੀ

[ctx: This device is a Phone]
en: Phone
pa: ਫ਼ੋਨ

[ctx: This device is a Modem]
en: Modem
pa: ਮਾਡਮ

[ctx: This device is a Computer]
en: Computer
pa: ਕੰਪਿਊਟਰ

[ctx: This device is of type Network]
en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

[ctx: This device is a Headset]
en: Headset
pa: ਹੈੱਡਸੈੱਟ

[ctx: This device is a Headphones]
en: Headphones
pa: ਹੈੱਡ-ਫ਼ੋਨ

[ctx: This device is a Keyboard]
en: Keyboard
pa: ਕੀਬੋਰਡ

[ctx: This device is a Mouse]
en: Mouse
pa: ਮਾਊਸ

[ctx: This device is a Graphics Tablet (input device)]
en: Tablet
pa: ਟੇਬਲੇਟ

[ctx: This device is a Peripheral device]
en: Peripheral
pa: ਪੇਰੀਫੇਰਲ

[ctx: This device is a Camera]
en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

[ctx: This device is a Printer]
en: Printer
pa: ਪਰਿੰਟਰ

[ctx: This device is an Imaging device (printer, scanner, camera, display, …)]
en: Imaging
pa: ਚਿੱਤਰਣ

[ctx: This device is a Wearable]
en: Wearable
pa: ਪਹਿਨਣਯੋਗ

[ctx: This device is a Toy]
en: Toy
pa: ਖਿਡੌਣਾ

[ctx: This device is a Health device]
en: Health
pa: ਸੇਹਤ
