bluedevil - en to ml translation catalogue (33 entries)

en: Maintainer
ml: പരിപാലകൻ

en: Previous Maintainer
ml: മുൻ പരിപാലകൻ

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
ml: നിഷേധിക്കുക

[ctx: Notification button to know if the pin is correct or not]
en: PIN correct
ml: പിൻ ശെരിയാണ്

[ctx: Notification button to say that the PIN is wrong]
en: PIN incorrect
ml: പിൻ ശെരിയല്ല

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: PIN:
ml: പിന്‍

[ctx: Button to accept the incoming file transfer and download it in the default download directory]
en: Accept
ml: സ്വീകരിക്കുക

[ctx: Deny the incoming file transfer]
en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

[ctx: File transfer origin]
en: From
ml: എവിടെ നിന്നും

[ctx: File transfer destination]
en: To
ml: എവിടേക്ക്

en: Saving file failed
ml: ഫയൽ സേവ് ചെയ്യാൻ കഴിഞ്ഞില്ല

en: Send File
ml: ഫയൽ അയക്കുക

en: Browse Files
ml: ഫയലുകൾ ബ്രൌസുചെയ്യുക

en: No Bluetooth adapters have been found.
ml: ബ്ലൂടൂത്ത് അഡാപ്റ്ററുകളൊന്നും കണ്ടെത്തിയില്ല.

en: This address is unavailable.
ml: ഈ വിലാസം ലഭ്യമല്ല

en: Received Files
ml: ലഭിച്ച ഫയലുകൾ

en: Connecting to the device
ml: ഉപകരണത്തിലേക്ക് കണക്റ്റുചെയ്യുന്നു

en: Phone memory
ml: ഫോൺ മെമ്മറി

en: External memory
ml: ബാഹ്യ മെമ്മറി

en: Bluetooth is disabled.
ml: ബ്ലൂടൂത്ത് അപ്രാപ്തമാക്കി.

[ctx: Action to enable Bluetooth adapter]
en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

[ctx: Action to turn on Bluetooth adapter]
en: Turn On
ml: ഓൺ ചെയ്യുക

en: Files to be sent.
ml: അയയ്ക്കേണ്ട ഫയലുകൾ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KSqueezedTextLabel, selectLbl)
en: Select one or more files:
ml: ഒന്നിൽ കൂടുതൽ ഫയൽ  എടുക്കുക

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select a device from the list:
ml: ഒരു ഉപകരണം സെലക്ട് ചെയ്യുക

en: Sending file over Bluetooth
ml: ബ്ലൂടൂത് വഴി ഫയൽ അയക്കുക

en: Send Files
ml: ഫയൽ അയക്കുക

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
ml: അടുത്തതു

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
ml: പൂർത്തീകരിക്കുക

[ctx: Action to fix a problem]
en: Fix it
ml: ശരിയാക്കുക

[ctx: Button that closes the wizard]
en: Close
ml: അടക്കുക

en: Matches
ml: ചേരുന്നു

en: Does not match
ml: ചേരുന്നില്ല
