bluedevil - en to ast translation catalogue (17 entries)

[ctx: Button to authorize a bluetooth remote device to connect]
en: Authorize Only
ast: Autorizar namás

[ctx: Deny access to a remote bluetooth device]
en: Deny
ast: Negar

en: No Bluetooth adapters have been found.
ast: Nun s'atopó nengún adautador Bluetooth.

en: This address is unavailable.
ast: Esta direición nun ta disponible.

en: Phone memory
ast: Memoria del teléfonu

en: External memory
ast: Memoria esterna

en: Your Bluetooth adapter is powered off.
ast: L'adaptador Bluetooth ta apagáu.

[ctx: Action to go to the next page on the wizard]
en: Next
ast: Siguiente

[ctx: Action to finish the wizard]
en: Finish
ast: Finar

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchField)
en: Search…
ast: Buscar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scanning…
ast: Buscando

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, manualPin)
en: Manual PIN:
ast: PIN manual:

en: Please introduce the PIN in your keyboard when it appears and press Enter
ast: Introduz el PIN nel tecláu cuando apaeza y primi Intro

en: Please introduce the PIN in your device when it appears
ast: Introduz el PIN nel preséu cuando apaeza

en: Matches
ast: Concasa

en: Does not match
ast: Nun concasa

en: Please, confirm that the PIN displayed on %1 matches the wizard one.
ast: Confirma que'l PIN qu'apaez en «%1» concasa col del encontu.
