baloo - en to tg translation catalogue (13 entries)

en: Baloo Search
tg: Ҷустуҷӯи Baloo

en: A tool to search through the files indexed by Baloo
tg: Абзор барои ҷустуҷӯ тавассути файлҳои намоябандишуда аз ҷониби Baloo

en: Vishesh Handa
tg: Вишеш Ханда (Vishesh Handa)

en: The maximum number of results
tg: Шумораи натиҷаҳо дар ҳадди акcаp

en: limit
tg: меъёр

en: Offset from which to start the search
tg: Ҷуброн барои оғози ҷустуҷӯ

en: offset
tg: ҷуброн

en: Type of data to be searched
tg: Навъи иттилоот барои ҷустуҷӯ

en: Limit search to specified directory
tg: Меъёри ҷустуҷӯ дар ҷузвадони муайяншуда

en: directory
tg: ҷузвадон

en: query
tg: ковиш

en: List of words to query for
tg: Рӯйхати калимаҳо барои ковиш

en: Elapsed: %1 msecs
tg: Гузашти вақт: %1 мсон
