baloo - en to he translation catalogue (18 entries)

en: Baloo Search
he: חיפוש Baloo

en: A tool to search through the files indexed by Baloo
he: כלי לחיפוש בין הקבצים שסודרו במפתח על ידי Baloo

en: Vishesh Handa
he: וישש הנדה

en: The maximum number of results
he: מספר התוצאות המרבי

en: limit
he: גבול

en: Offset from which to start the search
he: היסט להתחלת החיפוש

en: offset
he: היסט

en: Type of data to be searched
he: סוג הנתונים לחיפוש

en: typeStr
he: מחרוזת_סוג

en: Limit search to specified directory
he: הגבלת החיפוש לתיקייה מסוימת

en: directory
he: תיקייה

en: Show document IDs
he: הצגת מזהי מסמכים

en: Sorting criteria
he: תנאי מיון

en: query
he: שאילתה

en: List of words to query for
he: רשימת מילים לתשאול

en: %1 is not a valid directory
he: %1 זאת לא תיקייה תקפה

en: Using canonical path '%1' for '%2'
he: נעשה שימוש בנתיב מתומצת ‚%1’ עבור ‚%2’

en: Elapsed: %1 msecs
he: חלפו: %1 מילישניות
