baloo - en to eu translation catalogue (79 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
eu: Baloo konfigurazioa manipulatu

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
eu: «config» komandoa Baloo konfigurazioa manipulatzeko erabil daiteke

en: Usage: balooctl config <command>
eu: Erabilera: balooctl config <komandoa>

en: Possible Commands:
eu: Komando erabilgarriak:

en: Add a value to config parameter
eu: Gehitu balioa «config» parametroari

en: Remove a value from a config parameter
eu: Kendu balioa bat «config» parametro batetik

en: Show the value of a config parameter
eu: Erakutsi «config» parametro baten balioa

en: Set the value of a config parameter
eu: Ezarri «config» parametro baten balioa

en: Display this help menu
eu: Erakutsi laguntza menu hau

en: The following configuration options may be listed:
eu: Ondoko konfigurazio aukerak zerrendatu litezke:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
eu: Kontrolatzen du Balook ezkutuko fitxategi eta karpetak indexatzen dituen

en: Controls if Baloo indexes file content
eu: Kontrolatzen du Balook fitxategien edukia indexatzen duen

en: The list of folders which Baloo indexes
eu: Balook indexatzen duen karpeten zerrenda

en: The list of folders which Baloo will never index
eu: Balook inoiz indexatuko ez duen karpeten zerrenda

en: The list of filters which are used to exclude files
eu: Fitxategiak baztertzeko erabiliko diren iragazkien zerrenda

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
eu: Fitxategiak baztertzeko erabiliko diren mime-moten zerrenda

en: Config parameter could not be found
eu: «config» parametroa ez da aurkitu

en: The following configuration options may be modified:
eu: Ondoko konfigurazio aukerak alda litezke:

en: A folder must be provided
eu: Karpeta bat adierazi behar da

en: %1 is not in the list of include folders
eu: %1 ez dago karpeta barneratuen zerrendan

en: %1 is not in the list of exclude folders
eu: %1 ez dago karpeta kanporatuen zerrendan

en: A filter must be provided
eu: Iragazki bat adierazi behar da

en: %1 is not in list of exclude filters
eu: %1 ez dago kanporatzeko iragazkien zerrendan

en: A mimetype must be provided
eu: mime-mota bat adierazi behar da

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
eu: %1 ez dago kanporatzeko mime-moten zerrendan

en: Path does not exist
eu: Bide-izena ez dago

en: Path is not a directory
eu: Bide-izena ez da direktorio bat

en: %1 is already in the list of include folders
eu: %1 lehendik dago karpeta barneratuen zerrendan

en: %1 is in the list of exclude folders
eu: %1 lehendik dago karpeta kanporatuen zerrendan

en: %1 is already in the list of exclude folders
eu: %1 lehendik dago karpeta kanporatuen zerrendan

en: Exclude filter is already in the list
eu: Kanporatzeko iragazkia lehendik zerrendan dago

en: Exclude mimetype is already in the list
eu: Kanporatutako mime-mota lehendik zerrendan dago

en: A value must be provided
eu: Balio bat adierazi behar da

en: Invalid value
eu: Balio baliogabea

en: The command to execute
eu: Exekutatu beharreko komandoa

en: Print the status of the indexer
eu: Inprimatu indexatzailearen egoera

en: Enable the file indexer
eu: Gaitu fitxategi-indexatzailea

en: Disable the file indexer
eu: Ezgaitu fitxategi-indexatzailea

en: Remove the index database
eu: Kendu indize datu-basea

en: Suspend the file indexer
eu: Eseki fitxategi-indexatzailea

en: Resume the file indexer
eu: Berrekin fitxategi-indexatzailea

en: Check for any unindexed files and index them
eu: Egiaztatu indexatu gabeko fitxategiak dauden eta haiek indexatu

en: Index the specified files
eu: Indexatu zehaztutako fitxategiak

en: Forget the specified files
eu: Ahaztu adierazitako fitxategiak

en: Modify the Baloo configuration
eu: Aldatu Balooren konfigurazioa

en: Monitor the file indexer
eu: Gainbegiratu fitxategi-indexatzailea

en: Display the disk space used by index
eu: Bistaratu indexatzeak diskoan erabilitako lekua

en: Display files which could not be indexed
eu: Bistaratu indexatu ahal izan ez diren fitxategiak

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
eu: Irteerako formatua <%1|%2|%3>.
    Lehenetsitako formatua "%1" da.
    "%4"-ri baino ez zaio ezartzen

en: format
eu: formatua

en: Press ctrl+c to stop monitoring
eu: Sakatu ktrl+c gainbegiratzea gelditzeko

en: Waiting for file indexer to start
eu: Fitxategi-indexatzailea abiatu zain

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
eu: Sakatu Ktrl+c gainbegiratzea gelditzeko

en: File indexer is running
eu: Fitxategi-indexatzailea martxan dago

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
eu: Indexatzen: %1

en: : Ok
eu: : Ados

en: CLI interface for monitoring Baloo
eu: Baloo gainbegiratzeko CLI interfazea

en: Print the status of the Indexer
eu: Inprimatu indexatzailearen egoera

en: File ignored
eu: Fitxategi ezikusia

en: Basic Indexing: Disabled
eu: Oinarrizko indexatzea: Ezgaituta

en: Basic Indexing: Scheduled
eu: Oinarrizko indexatzea: Programatuta

en: Basic Indexing: Done
eu: Oinarrizko indexatzea: Eginda

en: Content Indexing: Scheduled
eu: Edukiaren indexatzea: Programatuta

en: Content Indexing: Failed
eu: Edukiaren indexatzea: Huts egin du

en: Content Indexing: Done
eu: Edukiaren indexatzea: Eginda

en: Ignoring non-existent file %1
eu: Ez ikusi egiten ez dagoen fitxategiari %1

en: Ignoring symlink/special file %1
eu: Ezikusiarena egiten %1 esteka sinbolikoa/fitxategi berezia

en: File: %1
eu: Fitxategia: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
eu: «%1» irteerako formatua baliogabea da, erabili hauetako bat:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
eu: Baloo une honetan ezgaituta dago. Gaitzeko, exekutatu %1

en: Baloo Index could not be opened
eu: Baloo indizea ezin izan da ireki

en: Baloo File Indexer is running
eu: Baloo fitxategi-indexatzailea martxan dago

en: Indexer state: %1
eu: Indexatzailearen egoera: %1

en: Baloo File Indexer is not running
eu: Baloo fitxategi indexatzailea ez dago martxan

en: Total files indexed: %1
eu: Indexatutako fitxategiak guztira: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
eu: Edukia indexatzeko zain dauden fitxategiak: %1

en: Files failed to index: %1
eu: Indexatzea huts egin duten fitxategiak: %1

en: Current size of index is %1
eu: Indizearen uneko neurria %1 da

en: Index does not exist yet
eu: Oraindik ez dago indizerik
