baloo - en to eo translation catalogue (80 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
eo: Manipuli la agordon de Baloo

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
eo: La agorda komando povas esti uzata por manipuli la Baloo-Agordon

en: Usage: balooctl config <command>
eo: Uzado: balooctl config <komando>

en: Possible Commands:
eo: Eblaj Komandoj:

en: Add a value to config parameter
eo: Aldoni valoron al agorda parametro

en: Remove a value from a config parameter
eo: Forigi valoron de agorda parametro

en: Show the value of a config parameter
eo: Montri la valoron de agorda parametro

en: Set the value of a config parameter
eo: Agordi la valoron de agorda parametro

en: Display this help menu
eo: Montri ĉi tiun helpmenuon

en: The following configuration options may be listed:
eo: La jenaj agordaj opcioj povas esti listigitaj:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
eo: Kontrolas ĉu Baloo indeksas kaŝitajn dosierojn kaj dosierujojn

en: Controls if Baloo indexes file content
eo: Kontrolas ĉu Baloo indeksas dosierenhavon

en: The list of folders which Baloo indexes
eo: La listo de dosierujoj kiujn Baloo indeksas

en: The list of folders which Baloo will never index
eo: La listo de dosierujoj, kiujn Baloo neniam indeksos

en: The list of filters which are used to exclude files
eo: La listo de filtriloj, kiuj estas uzataj por ekskludi dosierojn

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
eo: La listo de mimspecoj kiuj estas uzataj por ekskludi dosierojn

en: Config parameter could not be found
eo: Agorda parametro ne troveblas

en: The following configuration options may be modified:
eo: La sekvaj agordaj opcioj povas esti modifitaj:

en: A folder must be provided
eo: Dosierujo devas esti provizita

en: %1 is not in the list of include folders
eo: %1 ne estas en la listo de inkluzivitaj dosierujoj

en: %1 is not in the list of exclude folders
eo: %1 ne estas en la listo de ekskludaj dosierujoj

en: A filter must be provided
eo: Filtrilo devas esti provizita

en: %1 is not in list of exclude filters
eo: %1 ne estas en listo de ekskludaj filtriloj

en: A mimetype must be provided
eo: Mimetipo devas esti provizita

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
eo: %1 ne estas en la listo de ekskludaj mimtipoj

en: Path does not exist
eo: Vojo ne ekzistas

en: Path is not a directory
eo: Vojo ne estas dosierujo

en: %1 is already in the list of include folders
eo: %1 jam estas en la listo de inkluzivitaj dosierujoj

en: %1 is in the list of exclude folders
eo: %1 estas en la listo de ekskludaj dosierujoj

en: %1 is already in the list of exclude folders
eo: %1 jam estas en la listo de ekskludaj dosierujoj

en: Exclude filter is already in the list
eo: Ekskluda filtrilo jam estas en la listo

en: Exclude mimetype is already in the list
eo: Ekskludi mimetipo jam estas en la listo

en: A value must be provided
eo: Valoro devas esti provizita

en: Invalid value
eo: Nevalida valoro

en: Vishesh Handa
eo: Viŝeŝ Handa

en: The command to execute
eo: La komando lanĉenda

en: Print the status of the indexer
eo: Presi la staton de la indeksilo

en: Enable the file indexer
eo: Ebligi la dosierindeksilon

en: Disable the file indexer
eo: Malebligi la dosierindeksilon

en: Remove the index database
eo: Forigi la indeksdatumbazon

en: Suspend the file indexer
eo: Malakcepti la dosieran indeksilon

en: Resume the file indexer
eo: Rekomenci la dosieran indeksilon

en: Check for any unindexed files and index them
eo: Kontroli neindeksitajn dosierojn kaj indeksi ilin

en: Index the specified files
eo: Indeksi la specifitajn dosierojn

en: Forget the specified files
eo: Forgesi la specifitajn dosierojn

en: Modify the Baloo configuration
eo: Modifi la agordon de Baloo

en: Monitor the file indexer
eo: Monitori la dosierindeksilon

en: Display the disk space used by index
eo: Montri la diskspacon uzatan de indekso

en: Display files which could not be indexed
eo: Montri dosierojn, kiuj ne povis esti indeksitaj

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
eo: Eligformato <%1|%2|%3>.
    La defaŭlta formato estas "%1".
    Nur aplikas al "%4"

en: format
eo: formato

en: Press ctrl+c to stop monitoring
eo: Premu ctrl+c por ĉesi monitoradon

en: Waiting for file indexer to start
eo: Atendante ke la dosiero indeksilo komenciĝos

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
eo: Premu Ctrl+C por ĉesi monitoradon

en: File indexer is running
eo: Dosiera indeksilo funkcias

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
eo: Indeksado: %1

en: : Ok
eo: : Bone

en: CLI interface for monitoring Baloo
eo: CLI-interfaco por monitorado de Baloo

en: Print the status of the Indexer
eo: Presi la staton de la Indeksilo

en: File ignored
eo: Dosiero ignorita

en: Basic Indexing: Disabled
eo: Baza Indeksado: Malŝaltita

en: Basic Indexing: Scheduled
eo: Baza Indeksado: Planita

en: Basic Indexing: Done
eo: Baza Indeksado: Farita

en: Content Indexing: Scheduled
eo: Enhavo Indeksado: Planita

en: Content Indexing: Failed
eo: Enhavo-Indeksado: Malsukcesis

en: Content Indexing: Done
eo: Enhavo Indeksado: Farita

en: Ignoring non-existent file %1
eo: Ignorante neekzistantan dosieron %1

en: Ignoring symlink/special file %1
eo: Ignorante simbolligon/specialan dosieron %1

en: File: %1
eo: Dosiero: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
eo: Eligformato "%1" estas nevalida, uzu unu el:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
eo: Baloo estas nuntempe malŝaltita. Por ebligi, bonvolu ruli %1

en: Baloo Index could not be opened
eo: Baloo-Indekso ne povis esti malfermita

en: Baloo File Indexer is running
eo: Baloo File Indexer funkcias

en: Indexer state: %1
eo: Indeksilo stato: %1

en: Baloo File Indexer is not running
eo: Baloo File Indexer ne funkcias

en: Total files indexed: %1
eo: Totalaj dosieroj indeksitaj: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
eo: Dosieroj atendantaj enhavindeksadon: %1

en: Files failed to index: %1
eo: Dosieroj malsukcesis indeksi: %1

en: Current size of index is %1
eo: Nuna grandeco de indekso estas %1

en: Index does not exist yet
eo: Indekso ankoraŭ ne ekzistas
