baloo - en to ca@valencia translation catalogue (78 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
ca@valencia: Manipula la configuració de Baloo

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
ca@valencia: L'ordre «config» es pot utilitzar per a manipular la configuració de Baloo

en: Usage: balooctl config <command>
ca@valencia: Ús: balooctl config <command>

en: Possible Commands:
ca@valencia: Ordres possibles:

en: Add a value to config parameter
ca@valencia: Afig un valor al paràmetre «config»

en: Remove a value from a config parameter
ca@valencia: Elimina un valor del paràmetre «config»

en: Show the value of a config parameter
ca@valencia: Mostra el valor d'un paràmetre «config»

en: Set the value of a config parameter
ca@valencia: Establix el valor d'un paràmetre «config»

en: Display this help menu
ca@valencia: Mostra este menú d'ajuda

en: The following configuration options may be listed:
ca@valencia: Es poden llistar les opcions de configuració següents:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
ca@valencia: Controla si Baloo indexa fitxers i carpetes ocults

en: Controls if Baloo indexes file content
ca@valencia: Controla si Baloo indexa el contingut dels fitxers

en: The list of folders which Baloo indexes
ca@valencia: La llista de les carpetes indexades per Baloo

en: The list of folders which Baloo will never index
ca@valencia: La llista de les carpetes indexades que Baloo no indexarà mai

en: The list of filters which are used to exclude files
ca@valencia: La llista dels filtres que s'utilitzen per a excloure fitxers

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
ca@valencia: La llista dels tipus MIME que s'utilitzen per a excloure fitxers

en: Config parameter could not be found
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el paràmetre «config»

en: The following configuration options may be modified:
ca@valencia: Es poden modificar les opcions de configuració següents:

en: A folder must be provided
ca@valencia: Cal indicar una carpeta

en: %1 is not in the list of include folders
ca@valencia: %1 no es troba en la llista de les carpetes que s'han d'incloure

en: %1 is not in the list of exclude folders
ca@valencia: %1 no es troba en la llista de les carpetes que s'han d'excloure

en: A filter must be provided
ca@valencia: Cal indicar un filtre

en: %1 is not in list of exclude filters
ca@valencia: %1 no es troba en la llista dels filtres d'exclusió

en: A mimetype must be provided
ca@valencia: Cal indicar un tipus MIME

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
ca@valencia: %1 no es troba en la llista dels tipus MIME d'exclusió

en: Path does not exist
ca@valencia: El camí no existix

en: Path is not a directory
ca@valencia: El camí no és cap directori

en: %1 is already in the list of include folders
ca@valencia: %1 ja es troba en la llista de les carpetes que s'han d'incloure

en: %1 is in the list of exclude folders
ca@valencia: %1 ja es troba en la llista de les carpetes que s'han d'excloure

en: %1 is already in the list of exclude folders
ca@valencia: %1 ja es troba en la llista de les carpetes que s'han d'excloure

en: Exclude filter is already in the list
ca@valencia: El filtre d'exclusió ja es troba en la llista

en: Exclude mimetype is already in the list
ca@valencia: El tipus MIME d'exclusió ja es troba en la llista

en: A value must be provided
ca@valencia: Cal indicar un valor

en: Invalid value
ca@valencia: Valor no vàlid

en: The command to execute
ca@valencia: L'ordre que s'ha d'executar

en: Print the status of the indexer
ca@valencia: Imprimix l'estat de l'indexador

en: Enable the file indexer
ca@valencia: Activa l'indexador de fitxers

en: Disable the file indexer
ca@valencia: Desactiva l'indexador de fitxers

en: Remove the index database
ca@valencia: Elimina la base de dades d'índexs

en: Suspend the file indexer
ca@valencia: Suspén l'indexador de fitxers

en: Resume the file indexer
ca@valencia: Reactiva l'indexador de fitxers

en: Check for any unindexed files and index them
ca@valencia: Comprova si hi ha qualsevol fitxer sense indexar i indexa'l

en: Index the specified files
ca@valencia: Indexa els fitxers especificats

en: Forget the specified files
ca@valencia: Oblida els fitxers especificats

en: Modify the Baloo configuration
ca@valencia: Modifica la configuració de Baloo

en: Monitor the file indexer
ca@valencia: Controla l'indexador de fitxers

en: Display the disk space used by index
ca@valencia: Mostra l'espai en disc utilitzat per l'índex

en: Display files which could not be indexed
ca@valencia: Mostra els fitxers que no s'han pogut indexar

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
ca@valencia: Format d'eixida <%1|%2|%3>.
    El format predeterminat és «%1».
    Només s'aplica a «%4»

en: Press ctrl+c to stop monitoring
ca@valencia: Premeu «Ctrl+C» per a parar el monitoratge

en: Waiting for file indexer to start
ca@valencia: S'està esperant que s'inicie l'indexador de fitxers

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
ca@valencia: Premeu «Ctrl+C» per a parar el monitoratge

en: File indexer is running
ca@valencia: L'indexador de fitxers s'està executant

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
ca@valencia: Indexació: %1

en: : Ok
ca@valencia: : D'acord

en: CLI interface for monitoring Baloo
ca@valencia: Interfície CLI per al monitoratge de Baloo

en: Print the status of the Indexer
ca@valencia: Imprimix l'estat de l'indexador

en: File ignored
ca@valencia: Fitxer ignorat

en: Basic Indexing: Disabled
ca@valencia: Indexació bàsica: Desactivada

en: Basic Indexing: Scheduled
ca@valencia: Indexació bàsica: Planificada

en: Basic Indexing: Done
ca@valencia: Indexació bàsica: Feta

en: Content Indexing: Scheduled
ca@valencia: Indexació del contingut: Planificada

en: Content Indexing: Failed
ca@valencia: Indexació del contingut: Ha fallat

en: Content Indexing: Done
ca@valencia: Indexació del contingut: Feta

en: Ignoring non-existent file %1
ca@valencia: S'ignora el fitxer inexistent %1

en: Ignoring symlink/special file %1
ca@valencia: S'ignora l'enllaç simbòlic/fitxer especial %1

en: File: %1
ca@valencia: Fitxer: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
ca@valencia: El format d'eixida «%1» no és vàlid. Utilitzeu-ne un d'entre:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
ca@valencia: Actualment, Baloo està desactivat. Per a activar-lo, executeu %1

en: Baloo Index could not be opened
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'índex de Baloo

en: Baloo File Indexer is running
ca@valencia: La indexació de fitxers de Baloo s'està executant

en: Indexer state: %1
ca@valencia: Estat de l'indexador: %1

en: Baloo File Indexer is not running
ca@valencia: La indexació de fitxers de Baloo no s'està executant

en: Total files indexed: %1
ca@valencia: Total de fitxers indexats: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
ca@valencia: Fitxers en espera de la indexació del contingut: %1

en: Files failed to index: %1
ca@valencia: Fitxers que han fallat en la indexació: %1

en: Current size of index is %1
ca@valencia: La mida actual de l'índex és %1

en: Index does not exist yet
ca@valencia: L'índex encara no existix
