baloo - en to az translation catalogue (77 entries)

en: Manipulate the Baloo configuration
az: Baloo ayarlarının idarə olunması

en: The config command can be used to manipulate the Baloo Configuration
az: Baloo ayarlarının idarə olunması üçün config əmrindən istifadə olunur

en: Usage: balooctl config <command>
az: İstifadə olunan: balooctl config əmri

en: Possible Commands:
az: Mümkün əmrlər:

en: Add a value to config parameter
az: Konfiqurasiya parametrlərinə bir dəyər əlavə edin

en: Remove a value from a config parameter
az: Konfiqurasiya parametrinə verilən dəyəri ləğv edin

en: Show the value of a config parameter
az: Konfiqurasiya parametrinə verilən dəyəri göstərin

en: Set the value of a config parameter
az: Konfiqurasiya parametrinin dəyərini qurun

en: Display this help menu
az: Bu kömək menyusunu göstərmək

en: The following configuration options may be listed:
az: Konfiqurasiya seçimlərinin siyahısı aşağıdakı kimidir:

en: Controls if Baloo indexes hidden files and folders
az: Əgər Baloo, gizli faylları və qovluqları indeksləşdirərsə bu əməliyyatı idarə edir

en: Controls if Baloo indexes file content
az: Əgər Baloo fayl tərkiblərini indeksləşdirərsə bu əməliyyatı idarə edir

en: The list of folders which Baloo indexes
az: Baloo -nun indeksləşdirdiyi qovluqlar siyahısı

en: The list of folders which Baloo will never index
az: Baloo -nun heç vaxt indeksləşdirmədiyi qovluqlar siyahısı

en: The list of filters which are used to exclude files
az: Faylları indeksləşmədən istisna etmək üçün istifadə olunan filtirlərin siyahısı

en: The list of mimetypes which are used to exclude files
az: Faylları indeksləşmədən istisna etmək üçün fayl növlərinin siyahısı

en: Config parameter could not be found
az: Konfiqurasiya parametrləri tapılmır

en: The following configuration options may be modified:
az: Dəyişdirilə bilən konfiqurasiya seçimləri aşağıdakı kimidir:

en: A folder must be provided
az: Hansısa bir qovluq göstərilməlidir

en: %1 is not in the list of include folders
az: %1, indexləşən qovluqların siyahısında yoxdur

en: %1 is not in the list of exclude folders
az: %1, indeksləşmədən istisna olunan qovluqların siyahısında yoxdur

en: A filter must be provided
az: Hansısa bir filtr göstərilməlidir

en: %1 is not in list of exclude filters
az: %1, istisna olunan filtrlərin siyahısında yoxdur

en: A mimetype must be provided
az: Hansısa fayl növü göstərilməlidir

en: %1 is not in list of exclude mimetypes
az: %1, istisna olunan fayl növlərinin siyahısında yoxdur

en: Path does not exist
az: Yol yoxdur

en: Path is not a directory
az: Qovluğa yol göstərilməyib

en: %1 is already in the list of include folders
az: %1, artıq indeksləşmə qovluqlarının siyahısındadır

en: %1 is in the list of exclude folders
az: %1, istisna olunan qovluqların siyahısındadır

en: %1 is already in the list of exclude folders
az: %1, artıq istisna olunan qovluqların siyahısındadır

en: Exclude filter is already in the list
az: İstisna olunan filtrlər, artıq siyahıdadır

en: Exclude mimetype is already in the list
az: İstisna olunan fayl növləri (MİME) artıq bu siyahıdadır

en: A value must be provided
az: Bir ölçü göstərilməlidir

en: Invalid value
az: Səhv ölçü

en: The command to execute
az: İcra etmək üçün əmr

en: Print the status of the indexer
az: İndeksləyicinin vəziyyətinin çıxarışı

en: Enable the file indexer
az: Fayl indeksləyicini işə salın

en: Disable the file indexer
az: Fayl indeksləyicini söndürün

en: Remove the index database
az: İndeks məlumat bazasını ləğv edin

en: Suspend the file indexer
az: İndeksləyicini dayandırın

en: Resume the file indexer
az: Fayl indeksləyicinin işini bərpa edin

en: Check for any unindexed files and index them
az: Bəzi indeksləşməmiş faylları aşkar etmək və onları indeksləşdirmək

en: Index the specified files
az: Göstərilmiş faylları indeksləşdirmək

en: Forget the specified files
az: Göstərilmiş faylları unutmaq

en: Modify the Baloo configuration
az: Baloo ayarlarını dəyişmək

en: Monitor the file indexer
az: İndexləyicinin işini izləmək

en: Display the disk space used by index
az: İndeksləşmənin istifadə etdiyi disk sahəsini göstərmək

en: Display files which could not be indexed
az: İndeksləşə bilməyən faylları göstərmək

[ctx: Format to use for status command, %1|%2|%3 are option values, %4 is a CLI command]
en: Output format <%1|%2|%3>.
    The default format is "%1".
    Only applies to "%4"
az: Çıxarış formatı <%1|%2|%3>.
    Əsas kimi qəbul olunan format "%1".
    Yalnız "%4" əmrini qəbul etmək

en: Press ctrl+c to stop monitoring
az: İzləməni dayandırmaq üçün CTRL+C bas

en: Waiting for file indexer to start
az: Fayl indeksləyicinin başlaması üçün gözlənilir

en: Press Ctrl+C to stop monitoring
az: İzləməni dayandırmaq üçün CTRL+C bas

en: File indexer is running
az: Fayl indeksləyici işə düşür

[ctx: currently indexed file]
en: Indexing: %1
az: İndeksləmə: %1

en: CLI interface for monitoring Baloo
az: Baloo -nu izləmək üçün CLİ interfeysi

en: Print the status of the Indexer
az: İndeksləyicinin vəziyətinin çıxarışı

en: File ignored
az: Fayl nəzərə alınmadı

en: Basic Indexing: Disabled
az: Baza indeksləmə: Söndürülüb

en: Basic Indexing: Scheduled
az: Baza indeksləmə: Planlaşdırılıb

en: Basic Indexing: Done
az: Baza indeksləmə: İcra olundu

en: Content Indexing: Scheduled
az: Məzmun indeksləməsi: Planlaşdırılıb

en: Content Indexing: Failed
az: Məzmun indeksləməsi: Alınmadı

en: Content Indexing: Done
az: Məzmun indeksləməsi: İcra olundu

en: Ignoring non-existent file %1
az: Movcud olmayan %1 fayl nəzərə alınmır

en: Ignoring symlink/special file %1
az: %1 symlink/xüsusi fayl nəzərə alınmır

en: File: %1
az: Fayl: %1

en: Output format "%1" is invalid, use one of:
az: "%1" çıxarış formatı xətalıdır, bunlardan birini istifadə edin:

en: Baloo is currently disabled. To enable, please run %1
az: Baloo hal-hazırda söndürülüb. Aktivləşdirmək üçün zəhmət olmasa %1 işə sal

en: Baloo Index could not be opened
az: Baloo indeksi açılmadı

en: Baloo File Indexer is running
az: Baloo fayl indeksləyici işə düşür

en: Indexer state: %1
az: İndekslənir: %1

en: Baloo File Indexer is not running
az: Baloo fayl indeksləyici işə düşmədi

en: Total files indexed: %1
az: İndekslənən yekun fayllar: %1

en: Files waiting for content indexing: %1
az: Məzmun indekslənməsi üçün gözləyən fayllar: %1

en: Files failed to index: %1
az: İndekslənməyən fayllar: %1

en: Current size of index is %1
az: İndeksin cari ölçüsü - %1

en: Index does not exist yet
az: Hələlik indeks mövcud deyil
